خانه / خطبه های نماز جمعه / مشروح خطبه های نماز جمعه شهرستان بهشهر – نماز جمعه ۱۷
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

مشروح خطبه های نماز جمعه شهرستان بهشهر – نماز جمعه ۱۷

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بهشهر حجت‌الاسلام سیدعرب‌علی جباری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بهشهر با اشاره به الگوهای دینی و علمی زیادی که اسلام و ایران از وجود آنها بهره‌مند است، اظهار کرد: فرزندان خود را باید طوری تربیت کنیم که عاشق مراجع بزرگوار، علمای عامل، علمای ربانی، سنگربانان عرصه هدایت و دانشمندان علوم مختلف باشند.

وی اضافه کرد: شایسته است که خانواده‌ها توجه به قانون الهی و قرآن را به فرزندان خود بیاموزند و ستاد نماز جمعه نیز برای حمایت از دانش‌آموزان و دانشجویان و تشویق آنها به سمت قرائت قرآن، از وجود این افراد در برنامه‌های مختلف استفاده کند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: کشور ما تاکنون به دلیل زنده بودن اعتقادات دینی، وجود رهبری دینی، معنویت شهدا، حضور مردم در صحنه‌ و اتحاد و انسجام ملی، حفظ شده است و تا عصر ظهور مهدی (عج) نیز حفظ خواهد شد.

جباری با بیان اینکه شهرستان بهشهر به قم مازندران معروف بوده و هست، و شهر افراد متدین و بزرگان است، افزود: همین حضور پرشور و شعور مردم در نماز جمعه گویای این ادعاست و توصیه می‌شود که همه به نماز عبادی و سیاسی جمعه بیایند تا ان‌شاالله تعداد نمازگزاران ما به بیش از ۲۰ هزار نفر برسد.

امام جمعه بهشهر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: شاید عده‌ای مزدور در کشور وجود داشته باشند که بخواهند قلب آمریکا، انگلیس، اسرائیل و گروه‌های تکفیری و داعش را شاد کنند، اما ما به رهبر معظم انقلاب عرض می‌کنیم که از تو به یک اشاره، از ما به سر دویدن.

وی ادامه داد: مزدوران بدانند که این مردم در همه عرصه‌های زندگی و امروز نیز، غیر از ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، به موضوع دیگری بها نمی‌دهند و اعتنا نمی‌کنند.

خطیب جمعه بهشهر، بیان کرد: عده‌ای ‌شایعه می‌کنند که رهبر جمهوری اسلامی ایران بیمار شده است، می‌خواهند با این شایعات، ناامنی روانی ایجاد کنند، البته همه مردم می‌دانند که پایه این قبیل شایعات از کجاست.

جباری گفت: این رهبر انقلاب ایران بود که دیشب از نخست وزیر اسرائیل به عنوان “دلقک” نام برد و همچنین درباره شیطان بزرگ، گفت؛ آمریکا پای‌بند به هیچ چیزی نیست.

امام جمعه بهشهر تاکید کرد؛ شعار ملت ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای فقط یک شعار است و آن هیهات من الذله است.

جباری با اشاره به سخنان سخنگوی سازمان ملل درباره کشته شدن ۲۰۰ هزار نفر در جنگ‌های چند سال گذشته سوریه، اظهار کرد: سئوال ما از مجامع حقوق بشری این است که این گروه‌های تروریستی را چه کسانی حمایت و تجهیز می‌کنند؟ چرا غزه، عراق، لبنان، لیبی، افغانستان و سوریه، ناامن هستند؟

وی همچنین با طرح این سئوال از مدعیان حقوق بشر که چرا نمی‌گذارید تا مذاکرات هسته‌ای ایران به سرانجام برسد، گفت: یک سال دیگر نیز ایران را تحریم کردید و این پرسش نیز مطرح است که مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و کشورهای مزدور عرب‌نشین خلیج‌فارس، قصدشان و حرف‌شان از این رفتارها و البته این کشتارها در منطقه، برای چیست.

امام جمعه بهشهر تصریح کرد: این مثلث شوم، دو هدف را دنبال می‌کند؛ اولا می‌خواهند امنیت اسرائیل را در منطقه تامین کرده و ثانیا می‌خواهند جبهه مقاومت که به رهبری ایران است را تضعیف و یا نابود کنند، اما راهی از پیش نخواهند برد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز و هفته شهید، گفت: اگر خاطرات همین ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر جمع‌آوری شود، گنجینه بسیار گران‌بهای فرهنگی و اعتقادی است که امام راحل فرمود: شهدا مظهر قدرت ایران هستند.

‌جباری با اشاره به اهمیت خبرگان و انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: مجلس خبرگان ایران، خار چشم دشمنان و ضدانقلاب‌ها بوده و اعضای آن از بازوان و مشاوران رهبری هستند.

وی ادامه داد: پس از درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، شخصیتی دیگری با اکثریت آرای خبرگان به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شده که از یاران دیرینه و وفادار انقلاب و رهبری است و برای ایشان توفیق و آرزوی طول عمر داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به در پیش بودن سنت باستانی چهارشنبه‌سوری، افزود: در شان شما مردم نیست که به بعضی از خرافات و سنت‌های غلط دامن بزنید؛ نمی‌گوییم که شادی نکنید، می‌گوئیم که اوقات خود و فرزندان‌تان را در آستانه سال نو تلخ نکنید و مراقب فرزندان خود باشید.

وی از نیروی انتظامی و دادگستری خواست تا با عوامل فروش مواد منفجره باجدیت و قاطعیت برخورد کنند.

خطیب جمعه بهشهر در پایان از مدیران این شهرستان خواست تا گزارش عملکردهای خود را به مردم ارائه دهند تا مردم با اتفاقات پیرامون خود آگاه و امیدوار شده و بدانند در کجا بوده و هستند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید