خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه بهشهر: احدی نمی تواند به ملت بسیجی و انقلابی ما نفوذ کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر: احدی نمی تواند به ملت بسیجی و انقلابی ما نفوذ کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری در چهل و ششمین خطبه نماز جمعه در شهرستان بهشهر اظهار داشت: در این جمعه و در ایام اسارت آل الله(ص) خودم و همه شما نمازگزاران و آحاد مردم را به تقوای الهی، خوبی ها و دوری از معاصی، گناهان، زندگی اسلامی، دینی و حسینی، صداقت، اخلاق نیکو، اتحاد و انسجام دعوت و توصیه می نمایم.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت سیدالشهدا(ع)، افزود: مومنی که در زندگی تصمیم بگیرد صداقت لهجه داشته باشد و تحت هیچ شرایطی دروغ نگوید و در زندگی حیا، ادب، عفاف و پاکدامنی را مراعات کند و از غذاهای حرام و شبهه ناک بپرهیزد، خداوند اخلاق نیکو، حسن برخورد و معاشرت زیبا را روزی میکند و خیر دنیا و آخرت را به او میدهد.

امام جمعه بهشهر یکی از مهمترین علت و انگیزه قیام امام حسین(ع) را نصرت، یاری و حمایت از دین اسلام دانست و تاکید کرد: امام حسین(ع) برای نجات و حمایت از دین اسلام پا در میدان گذاشت و توانست این دین مقدس را از دست عمویان نجات دهد.

حجت الاسلام جباری بیان داشت: وقتی واقعه عظیم کربلا را به دقت مطالعه می کنیم و نشانه گیری اشرار و استکبار را بر اسلام مشاهده کردیم، پی خواهیم برد که دین ستیزی و عدالت ستیزی و نادیده گرفتن کرامت انسانی اساس شعایر آنها است.

خطیب نماز جمعه بهشهر با تاکید به شعار امام حسین(ع)، تصریح کرد: اگر نماز حاکم نباشد، یاد خدا حاکم نباشد، صفا، مودت و صمیمیت حاکم نباشد و نیروهای بسیجی، سپاهی و حزب الهی حاکم نباشد، مرگ برای من حسین بسیار از این زندگی برتر است و اگر انسان وارد جهنم شود، خیلی دشوارتر از این است، دین ننگ را ببیند که چطور دارند مردم را از ارزشهای اسلامی و انقلابی جدا می کنند.

امام جمعه بهشهر خطاب به شیعیان عنوان داشت: بدانید که اگر پیامبر(ص) اسلام رحمت را آورد و بر قلب نازنینش سوز و محبتش را انداخت و اول و آخر دین پیامبر بود، این را بدانید بقا و پایداری و رمز ماندگاری دین اسلام مدیون ابا عبدا… الحسین(ع) است.

وی افزود: دشمنان هدفشان این بود که منبر امام حسین(ع) و نام و یاد امام نباشد، اما شکست خوردند و به اذن خدا نام و یاد امام حسین(ع) همچنان بر قلب و دل شیعیان می تپد و تا نامش را می شنوند و اشک می ریزند.

حجت الاسلام جباری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن دعوت خود و همه به رعایت تقوا الهی، خاطر نشان کرد: بیایم در این ایام از مجالسهای حسینی بهرمند شویم و معرفت خودمان را به اهل بیت و حقی که اباعبدا…(ع) به گردن یکایک ما دارد، را خوب ادا کنیم.

امام جمعه بهشهر ضمن قدردانی از حضور چشم گیر مسئولین و مردم شهرستان در مراسمات عزاداری امسال، افزود: هر چه تلاش کردیم باز هم تلاشمان کم است و در مقابل ذات پاک امام حسین(ع) باید آنچنان به میدان بیاییم و نام اباعبدا… را که جهانی هست، جهانی تر کنیم و در پیشگاه احدیت روسفید باشیم.

وی با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، اظهار داشت: باید همیشه مراقب باشیم، ممکن است سیل و زلزله بیاید و دشمن به ما حمله کند و باید دقت داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه بهشهر با بیان اینکه باید همیشه در صحنه باشیم، عنوان داشت: ما یک ملت بسیجی و انقلابی هستیم و احدی نمی تواند در ما نفوذ کند.

حجت الاسلام جباری خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری برجام را مشروط تایید کردند و همه ما باید امام خامنه ای(حفظه ا…) را فصل الخطاب بدانیم و آنچه رهبری معظم دستورالعمل داده عمل کنیم، چرا که رهبری هر چه می گوید موجب رضایت امام زمان(عج ) است.

وی افزود: آمریکا و اسراییل باید بدانند این ملت، ملت علوی، فاطمی، حسنی و حسینی است و این مردم با این جمله امام حسین(ع) که فرمدند: ما شهادت را سعادت می دانیم و زندگی با ظالمان را خفت و خاری می دانیم، زنده هستند و شعار هیهات من الذله ، مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل سر می دهند.

IMG_20151031_103130

IMG_20151030_145757

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید