خانه / اخبار / اخبار ستاد برگزاری نماز جمعه / ایراد چهل و هشتمین خطبه نماز جمعه به امامت حجت الاسلام سیدعربعلی جباری
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

ایراد چهل و هشتمین خطبه نماز جمعه به امامت حجت الاسلام سیدعربعلی جباری

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین سیدعربعلی جباری در خطبه عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان بهشهر ضمن دعوت خود و آحاد مردم به رعایت تقوا، امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت؛ اگر بخواهیم حکومتی ارزشی، ضد ضربه و نفوذ، متحد، بیدار، قوی برای توسعه و پیشرفت و آبادانی داشته باشیم، باید تقوا را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه دین اسلام، جامع ترین دین الهی است، افزود: اسلام مطابق فطرت بشری است و همانند نوری همه را در بر می گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر بیان کرد: عظمت اسلام آنگونه هست که کانون توجه همه خوبان، شهدا، نیروهای رشید و ملت عدالت خواه و ظلم ستیز است.

حجت الاسلام جباری با اشاره به اینکه اسلام و حاکمیت اسلامی دارای اهمیت ویژه ای است، گفت: رمز موفقیت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(حفظه ا…) این است که هر دو برای اسلام و حاکمیت به میدان آمدند.

وی خاطر نشان کرد: اولین و مهم ترین اندیشه امام خمینی(ره)، اسلام ناب محمدی بود که اسلام مجاهدان، ظلم ستیز و مدافع محرومان و مستضعفان است و اگر دشمن بخواهد آسیبی بزند با تمام توان و قدرت در مقابل آنها می ایستیم و مقاومت میکنیم.

برخی آنقدر برای آمدن آمریکا دغدغه دارند که برای ظهور امام زمان(عج) ندارند

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه در مقابل اسلام ناب محمدی، اسلام آمریکایی است، تصریح کرد: امام راحل اسلام آمریکایی را وارد فرهنگ سیاسی کرد و به مردم اسلامی که زورگو، نوکر و کمک حال اشرار است، شناساند.

خطیب نماز جمعه شهرستان بیان داشت: دین نبی مکرم اسلام، جزء گرانبهاترین ارزشهاست و سبک شمردن و فروختن دین به دنیا از مهم ترین تهدیدات دین اسلام بشمار می رود.

حجت الاسلام جباری تاکید کرد: امروز کسانی هستند که با مزدوری، تضعیف ولایت فقیه و تقسیم مردم به دستهای مختلف، برای آمدن آمریکا آنقدر دغدغه دارند که برای ظهور امام زمان(عج) ندارند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از ولایت آسان نیست، عنوان کرد: در راه ولایت باید با بصیرت، مقاوم بود و در این مسیر هزینه ها داده می شود و ما ولایت فقیه را به هیچ کس و هیچ چیزی ترجیع نمی دهیم.

امام جمعه بهشهر با گرامیداشت هفته کتابخوانی، افزود: یکدیگر را به کتابخوانی و کتابداری تشویق کنیم و به فرزندانمان مطالعه کردن را یاد بدهیم.

تفکر بسیجی قدرت‌های پوشالی را به هیچ گرفته است

خطیب نماز جمعه بهشهر در ادامه با تبریک هفته بسیج، گفت: بسیجیان نورانی، باصفا، آگاه و مقتدر هستند و امروز استکبار را به هیچ گرفته و در پشتیبانی از رهبر انقلاب فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهند.

حجت الاسلام جباری در پایان ضمن قدردانی از آزاده سرافراز محمدتقی نورزاد، خطاب به فرماندار جدید، بیان داشت: با سرلوحه قراردادن ولایت محوری، انتظار داریم با اخلاص، ایمان، توکل و پشتوانه حزب الهی برای اشتغال و فراهم نمودن بستر کار برای جوانان نهضت کار را ایجاد و با وحدت و انسجام برای توسعه و آبادانی شهرستان قدم برداریم تا به قطب استان تبدیل شویم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید