خانه / اخبار / حوزه و دانشگاه بطن دین و ارزشهای اسلامی است / اسلام ضامن سعادت دنیا و آخرت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

حوزه و دانشگاه بطن دین و ارزشهای اسلامی است / اسلام ضامن سعادت دنیا و آخرت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری در پنجاه و یکمین خطبه این هفته نماز جمعه شهرستان بهشهر ضمن دعوت و توصیه خود و آحاد مردم به تقوای الهی و سیره نبوی و عترت طاهرین و به سعادت و سیادت، عزت و اقتدار، وحدت و انسجام، یادآوری نعمت های خدا، کسب رضای الهی، اظهار داشت: اگر بخواهیم حقیقت تقوا را در زندگیمان لمس کنیم و ببینیم تقوا چیست، باید از روایات کمک بگیریم و در گفتمانی که بین حبیب و محبوب، صورت گرفت ذات خدای بزرگ به خاتم انبیا فرمودند: زندگی گوارا و حیات طیب چیزی است که بندگان من هیچگاه از یاد و ذکر من خسته نشوند و این حدیث نورانی و زیبایی است که آن را پشتوانه تقوای خود قرار دهیم.

وی افزود: انسان در نماز باید عشق، شوق و اشتیاق به سمت قبله، خدا را بندگی کند و هیچگاه احساس ملال نکند و همیشه در یاد خدا باشد، هیچگاه از نعمت، صاحب نعمت را فراموش نکند، نسبت به حق من وفادار باشد و بداند من رازق و خالق او هستم و بداند حیات، ممات و صاحب زندگی گوارا شدن به دست من است و در جست و جوی رضا و خشنودی من باشد و شب و روزش تلاش کند تا بتواند خشنودی مرا جلب کند و انسان با این عوامل می تواند به حیات طیب و زندگی گوارا دست بیابد.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به اینکه انسان باید همیشه لسان حمد و شکر داشته باشد، عنوان کرد: در هر مرحله ای از زندگی که اوج داشتید، هیچگاه و لحظه ای از یاد و ذکر خدا غفلت نکنید که این امر سرانجامش نابودی است.

اسلام ضامن سعادت دنیا و آخرت است

حجه الاسلام جباری با بیان اینکه اسلام ضامن سعادت دنیا و آخرت است، خطاب به نمازگزاران تاکید کرد: عاملی که باعث می شود ملت ما به صحنه بیایند و این دلها را به هم نزدیک می سازد و عاملی که ما را به مقاومت، استقامت و پایداری دعوت می کند اسلام است و اسلام باید در همه مراحل زندگی ما نقش افرینی کند.

امام جمعه بهشهر خصایص کسانی که با پیامبر(ص) و دینش هستند را این طور بیان داشت: مسلمین باید نسبت به یکدیگر مهربان باشند و نمازگزاران یکصدا شعار “مرگ بر اسراییل” و شعار “رهبر اگر فرمان دهد جان را نثارش میکنیم”” را سر دهند، نسبت به کفار، خشونت، نفوذناپذیری نشان می دهند اما نسبت به خود مهربان هستند چون پیامبرشان مهربان اینگونه بود یعنی با مومنان ریوف و با محبت بود و اهل رکوع هستند یعنی خاضعانه، قله وجودیشان را به علامت سجده به روی زمین میزنند.

وی با اشاره با اینکه یکی از هدایای ذات مقدس پروردگار به بشریت، وجود نازنین پیامبر(ص) است، افزود: این افراد در این عالم به دنبال این هستند فضیلتی را از آن خود سازند و رضا و خشنودی خدا را جلب نمایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن قدردانی از برگزار کنندگان مراسمات عزاداری ۲۸ صفر در بهشهر، رستمکلا، خلیل شهر و روستاها، گفت: از مسئولین شهرستانی، مدیرکل آموزش و پرورش، برادران و خواهران و جمع مردم شهرستان بهشهر که برای مراسم عزاداری در دفتر بنده حضور به هم رساندند، سپاسگزاریم.

وقف از زیباترین سنت خانم انبیاء است

حجه الاسلام جباری با اشاره به هفته وقف و قدردانی از همه عزیزانی که در اداره اوقاف مشغول به کار هستند، تصریح کرد: وقف از زیباترین سنت خانم انبیاء است، وقف نشانه فتوت، جوانمردی، کرامت، سخاوت و نشانه بخشندگی است که در راه تحقق و پیاده شدن اهداف عالیه اسلام میاید زمین خود را وقف و می گوید وقف کردم تا همگان استفاده کنند.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه دیروز به وقف و موقوفات یک مقدار بیشتر عنایت می شد، خاطر نشان کرد: از پشت این تریبون نماز جمعه به جناب بهرامی و همکارانشان در باب وقف و موقوفات متذکر می شوم که هم خودتان حساس باشید و هم دیگران را نسبت به این قضیه حساس سازید و مردم باید بدانند چیزی که وقف شد دیگر مال آنها نیست بلکه برای همگان می شود و باید از آن استفاده کنند.

دانشجویان باید افسران و مدافعان ارزشهای انقلاب اسلامی باشند / حوزه و دانشگاه بطن دین و ارزشهای اسلامی است

خطیب نماز جمعه شهرستان با گرامیداشت هفته دانشجو، تاکید کرد: دانشگاه میدان کنسرت و اینجور مسایل نیست بلکه میدان درس است و دانشجویان باید افسران و مدافعان ارزشهای انقلاب اسلامی باشند.

وی افزود: دانشجو و دانش آموز امروز نمی تواند نسبت به اسلام و فرآورده های دینی و ارزشهای دینی و اسلامی بگویند من دانشجو هستم و کسانی که اهل مسجد و نماز و جبهه هستند با آنها رابطه خوبی نداشته باشیم بلکه حوزه و دانشگاه بطن دین و ارزشهای اسلامی است.

جمهوری اسلامی ایران نسبت به امنیت منطقه حساسیت بالایی دارد / مبارزه با استکبار، جز مبانی انقلاب اسلامی است.

حجه الاسلام جباری خطاب به کشور ترکیه اظهار داشت: کشور ترکیه راه را اشتباه دارد طی میکند و درک لازم را ندارند و آن بلوغ سیاسی را از دارد از دست می دهد و مزدوری برای داعش، اشغال بخشی از خاک عراق و با کمال پورویی اخطار می دهد که خاک عراق را ترک نمی کنم و اردوغان و همگان بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسبت به امنیت منطقه حساسیت بالایی دارد و نمی گذارد منطقه را کشوری همانند ترکیه ناامن کند.

امام جمعه بهشهر گفت: امام راحل و رهبر انقلاب اینگونه در مسایل منطقه ای و جهانی ما را تربیت کردند و اینگونه به ما خط دادند که مبارزه با استکبار تعطیل پذیر نیست و مبارزه با استکبار، جز مبانی انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر ادامه داد: امروز استکبار مسئله ناامنی و اختلاف را می خواهد و هدف دشمن بر منطقه معلوم است چطور اردوغان و مردمش نمی فهمند که هم سوریه را اذیت و هم هواپیمای روسیه را میزنند و امروز هم به عراق و خاک عراق نفوذ پیدا کردند.

حجه الاسلام جباری اظهار داشت: آمریکا، انگلیس و اسرائیل در منطقه کشورهایی را می خواهند که تسلیم غرب باشند و مزدور غرب باشند و فقط کشوری که توانست آمریکا را در سراسر دنیا و در خانه خودش رسوا کند ایران بود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید