خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان بهشهر؛ انسان باید اصول خود را تبعیت از امام و پیشوای خود قرار دهد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر؛ انسان باید اصول خود را تبعیت از امام و پیشوای خود قرار دهد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعربعلی جباری در خطبه‎های این هفته نماز جمعه بهشهر ضمن دعوت خود و آحاد مردم به تقوا الهی و امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: در دین اسلام گفته شده است که هر کسی می گوید مسلمان هستم قابل باور نیست و باید افراد را از غربال مؤلف های اسلام بگذرانیم و با آسیب شناسی آفت زدایی کنیم زیرا مسلمانانی که دروغ  بگوید، غیبت کند، تهمت بزند و شایعه بسازد و یا به شایعه دامن بزند موجب می شود که دین آفت زده شود.

وی با بیان اینکه مسلمانان وظیفه دارند از دین مراقبت کنند تا دچار آفت نشود، افزود: افرادی که اهل هوی و هوس هستند به دین لطمه می زنند و دین دار را از مدار دین خارج می کنند زیرا آنها تسلیم امر خداوند نیستند بلکه تسلیم هوی و هوس و خواسته های درونی و دنیایی خود شدند.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه انسان باید اصول خود را تبعیت از امام و پیشوای خود قرار دهد، اظهار کرد: تبعیت از هوی و هوس، دنیا دوستی و فریب زرق و برق دنیا را خوردن، استکبار و شیاطین جنی و انسی؛  سه عاملی هستند که موجب سقوط انسان می شوند.

حجت‎الاسلام جباری با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور در دیدار اخیر با رهبر انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری در صحبتهای خود  به دو نکته مهم اشاره کرد که یکی درباره نمازجمعه و کرامت امامان جمعه و دیگری درباره مسئله انتخابات بود.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب نماز جمعه را به یک قرارگاه ایمان ، تقوا، بصیرت و اخلاق تشبیه و امام جمعه را فرمانده این قرارگاه توصیف کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه امروز در حال جنگ معنوی، جنگ سیاسی و اعتقادی و ایمانی هستیم، گفت: امروز دشمنان به شکل های مختلف، به ایمان و بصیرت و تقوای مردم حمله می کند و ویروس های گوناگون و خطرناک را در میان مردم ما پراکنده می کنند، لذا نقش فرمانده قرارگاه ایمان در بیان مسائل فکری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی بسیار حساس و تعیین کننده است.

امام جمعه بهشهر بیان داشت: نفس انتخابات مهم و حائز اهمیت می باشد و انتخابات نعمت بزرگی است که امام راحل منشا اثر دانست.

حجت‎الاسلام جباری در پایان با اشاره به شهادت شیخ نمر اظهار کرد: شیخ نمر جنگ به راه نینداخت و جریان شورشی به پا نکرد بلکه فقط خواسته ها و انتقادهای خود را مطرح می کرد و می گفت اول اینکه چرا حکومت عربستان نمی گذارد که قبور ائمه بقی درست شود و دوم اینکه چرا حکومت عربستان شیعیان را کافر می نامد و سوم اینکه اعلام کرد طرفدار مقام معظم رهبری امام خامنه ای است و به همین دلیل حکومت وحشی و کور عربستان سعودی او را مظلومانه به شهادت رساند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید