خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان بهشهر: اجرایی شدن طرح رقابت در خدمت با هدف رقابت مسئولان در خدمت به مردم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اجرایی شدن طرح رقابت در خدمت با هدف رقابت مسئولان در خدمت به مردم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بهشهر ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار آتش‌نشانان حادثه ریزش ساختمان پلاسکو و خانواده شهید غواص مازندران، اظهار داشت: این حادثه بسیار حزن‌انگیز و ناراحت‌کننده بوده است اما این مهم را به همگان متذکر شد که نباید آماده وقوع بلایا باشیم. همه ما باید از این حادثه‌ها عبرت بگیریم و با مدیریت صحیح آمادگی کامل جهت برخورد با برخی بلایا را داشته باشیم.

وی افزود: آتش‌نشانان ما اولویت اول را نجات جان مردم قرار دادند و با این اقدام از جان خود گذشتند. به‌واقع این ازخودگذشتگی به‌نوعی جهاد است. امیدوارم آنهایی که در این حادثه هنوز زنده‌اند خداوند به برکت دعای مردم زنده نگه دارد و به خانواده‌هایشان برساند و اگر جانشان را از دست‌ داده‌اند خداوند آن‌ها را با شهدا محشور کند.

امام‌ جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به بیانات رئیس جمعیت هلال‌احمر بهشهر در خصوص اجرایی شدن طرح ملی خادم، تصریح کرد: طرح ملی خادم که باهدف کاهش اثرات بلایای طبیعی اجرایی می‌شود می‌تواند ما را در مقابله با سیل، زلزله، آتش‌سوزی و … آگاه سازد. به‌واقع همه ما باید خادم باشیم و با جدیت بیشتر همه پای فعالان جمعیت هلال‌احمر در پیشبرد این طرح ملی سهیم باشیم.

حجت الاسلام جباری از اجرایی شدن طرح رقابت در خدمت در بهشهر خبر داد و گفت: هدف اصلی ما از پیشنهاد این طرح، این بوده است که مسؤولان به صحنه خدمت ورود پیدا کنند و برای خدمت به مردم باهم به رقابت بپردازند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر گفت: شایسته است تمام‌وقت خودمان را معطوف این طرح مفید کنیم و از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که جز اختلاف و تفرقه چیزی نخواهد داشت دوری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید به‌ دور از منفعت‌طلبی، برای پیشرفت شهرستان گام برداریم، خاطرنشان کرد: تمامی تلاش ما باید در جهت پیشرفت، توسعه و منافع شهرستان باشد. درگیر کردن خود به مسائل شخصی کاری را پیش نخواهد برد.

خطیب نماز جمعه بهشهر درگذشت پدر شهید بالویی را موجب غم و اندوه بسیار دانست و گفت: این پدر بزرگوار مردی بسیار صبور، متدین و انقلابی بود. امیدواریم خداوند متعال روحشان را قرین رحمت و با پسر شهیدشان محشور بگرداند.

حجت الاسلام جباری با اشاره به در پیش بودن دهه فجر، گفت: ماه بهمن، ماه پیروزی انقلاب، توجه به ولایت، ماه اطاعت و خاطره است. در واقع این ماه تجلی قدرت ایمان و معنویت بود که به رهبری امام خمینی(ره) ملت ایران یکپارچه به پا خاستن و معجزه‌ای عظیم را خلق کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ادامه با استناد به حیثی از امام باقر(ع) به صفات و ویژگی‌های رهبر جامعه اشاره کرد و گفت: غلبه بر نفس، مدیریت فرهنگی، دینی و از همه مهم‌تر مطیع امر خدا بودن سه ویژگی اصلی رهبران هر جامعه است که خوشبختانه این ویژگی‌ها در حد اعلی در وجود مبارک مقام معظم رهبری وجود دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی یادآور شد: انس مقام معظم رهبری با اهل‌بیت به‌گونه‌ای است که روسای برخی از کشورها مسیح را در چهره‌ ایشان دیدند و دیدار با ایشان را مایه آرامش و امنیت می‌دانند.

وی بزرگ‌ترین رسالت و وظیفه مسلمانان را امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر فرمان به خوبی‌ها و بازداشتن دیگران از عیوب و مشکلات اجتماعی، اخلاقی است.

امام‌جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه نمک خوردن و نمکدان شکستن شایسته ما نیست، تأکید کرد: کشور ما، کشور امام زمان، بسیجیان و فداییان اسلام است. پس بیایید با اتحاد و همدلی کشور را به‌گونه‌ای مدیریت کنیم که شهدا از ما راضی و خشنود باشند.

وی در پایان عظمت اسلام را در اتحاد و همدلی دانست و گفت: با دوری جستن از اختلاف باید اتحاد و همدلی را در جهان اسلام استوار سازیم.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید