خانه / اخبار / خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر؛ امروز استقلال، آزادی و امنیت خودمان را مدیون دهه فجر هستیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر؛ امروز استقلال، آزادی و امنیت خودمان را مدیون دهه فجر هستیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری  امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه امام راحل یک تنه با مردم از دین خدا حمایت کرد و امروز اسلام در کشور حاکم است، اظهار داشت: به همت بلند امام راحل، احکام اسلامی و فرهنگ اهل بیت در کشور حکم فرما است.

وی با اشاره به اینکه امام راحل جلوی باطل ایستاد و بدون ترس و واهمه انقلاب اسلامی را به پیش برد و در این راه تنها به خدا توکل کرد، ادامه داد: مبارزه با ظلم و ستم از اهدافی بود که امام خمینی(ره) و مردم در انقلاب اسلامی به دنبال آن بودند و عدالت‌خواهی و آزادی خواهی در مسیر انقلاب اسلامی توسط مردم دنبال می‌شد که اکنون مورد مطالبه جدی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از دیگر اهداف انقلاب اسلامی است که باید به بهترین نحو در جامعه دنبال شود، گفت: امام باقر(ع) می‌فرمایند عزت و سربلندی در دنیا، رستگاری و نیک بختی در آخرت و هیبت در دل ظالمان و ستمگران سه خصلت بزرگی است که خداوند به مومنان عطا کرده است که این سه خصلت باید در دل تک تک افراد وجود داشته باشد تا بتوانیم از مومنان باشیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه اکنون توانستیم با تکیه بر این سه خصلت جلوی مستکبران بایستیم، گفت: باید دهه فجر را گرامی بداریم و نباید احساس بی‌تعهدی نسبت به گرامیداشت این دهه داشته باشیم چراکه استقلال، آزادی و امنیت امروز ما مدیون دهه فجر است.

وی از نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خواست بهشهر را به عنوان تاثیر‌گذارترین شهر در کشور باشد تا با وحدت و همدلی مسائل و مشکلات حل شود.

حجتالاسلام جباری با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند مردم باید متحد باشند، اظهار کرد: یکی از حربههای دشمن نیز دوقطبی کردن جامعه است، نتانیاهو بهصراحت اعلام داشته که اگر ما بخواهیم بر ایران مسلط شویم، باید در این کشور اختلاف بیندازیم.
وی افزود: نمیدانم اینها چه کسانی هستند که گهگاهی این مسائل را مطرح می‌کنند و این بار حمله کردند به بندر امیرآباد شهید هاشمینژاد؛ به «والله العظیم» اگر امروز آیتالله هاشمی زنده بود، موضع‌گیری می‌کرد و میگفت: مگر می‌شود نام شهید هاشمی‌نژاد را حذف کنید و نام دیگری را برای او انتخاب کنید.
امام جمعه بهشهر گفت: واقعاً ما شرمنده هستیم، ما برای آِیتالله هاشمی خیلی ارج قائلیم اما چه کسی نداند که امام راحل فرمودند: هاشمی‌نژاد «فاضل جوانمرد» بود؟!
وی ادامه داد: هر کسی که این زمزمه را آغاز کرد؛ امروز از این تربیون اعلام میکنم که اگر ما بدانیم اینها چه کسانی هستند که چنین مسائلی را عنوان کردند، از همین تربیون آبروی آنها را میبرم.
حجتالاسلام جباری در پایان گفت: مسئولان شهری و استانی بدانند نام بندر امیرآباد همچنان به نام سید‌الشهدای شهرستان بهشهر یعنی شهید هاشمی‌نژاد باقی میماند.

گفتنی است؛ دکتر علی محمد شاعری نماینده مردم شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی پیش از خطبه ها به سخنرانی پرداخت.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید