خانه / اخبار / خطیب نماز جمعه بهشهر: به فکر ضعفا و مستضعفین بودن یکی از شرایط استقبال عید نوروز است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب نماز جمعه بهشهر: به فکر ضعفا و مستضعفین بودن یکی از شرایط استقبال عید نوروز است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به سالروز ولادت حضرت صدیقه کبری حضرت زهرا(س) به بیان صفات اخلاقی این بزرگوار پرداخت و اظهار داشت: خیرخواهی و دعا برای مستمندان از شاخص‌ترین ویژگی‌های بنت نبی اکرم است و این بانوی بزرگوار دو عالم همه خوبی‌ها را برای دیگران خصوصاً برای نیازمندان طلب می‌کرد و بهترین داشته‌های خود را به مستمندان هدیه کرده است.

وی همه نمازگزاران را به اندیشیدن در آثار خلقت فراخواند و افزود: در فصل جدید که طراوت و شادابی را به همراه دارد باید به آثار این فصل که مهر و صمیمت و دوری از دشمنی‌ها و کینه‌ورزی را به همراه دارد بیندیشیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ادامه به تشریح صفات متّقین در جامعه اسلامی  پرداخت و تصریح کرد: خدامحوری، دینداری و صبر و استقامت در برابر سختی‌ها و مشکلات از بارزترین ویژگی‌های افراد با تقوا است.

حجت الاسلام جباری، امر به معروف و نهی از منکر را از مهمترین موضوعات اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی فرمان به خوبی‌ها، عدالت و ادای امانت است.

وی ادامه داد: ترک امر به معروف و نهی از منکر منجر به حاکمیت بلایایی چون گرانی، قحطی و گرسنگی در آن جامعه می‌شود و مردم ما نباید نسبت به گناهان بی‌تفاوت باشند و اگر این مهم اتفاق بیفتد برخی مردم همچون داعش و وهابیت بر برخی دیگر از مردم مسلط می‌شوند.

حجت الاسلام جباری با اشاره به ضرورت توجه به نیکوکاری به‌ویژه در آستانه سال جدید گفت:‌ باید به فکر ضعفا و مستضعفین بود و این موضوع یکی از شرایط استقبال از عید نوروز است و باید همه مهربان باشیم و همدیگر را دوست بداریم و همه ما باید دست به دست هم برای کاهش فقر که بزهکاری و مشکلات اجتماعی چون طلاق، دزدی و… را به‌همراه دارد تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی و انقلاب مهدی صاحب‌الزمان مبارزه با فقر و محرومیت‌زدایی است، خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید دین مبین اسلام نسبت به این موضوع همه ما به نوعی کمک به محرومان را در این ایام در دستور کار خود قرار دهیم و با این اقدام شایسته به ریشه‌کن شدن فقر در جامعه اسلامی کمک کنیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر یادآور شد: اگر شهدای ما که مبارزین جبهه مقاومت در آن دوران بوده‌اند در زمان حال حضور داشتند بسیاری از گناهان کوچک و بزرگی که امروزه شاهد آن هستیم قبح آن را از دست نمی‌داد.

حجت الاسلام جباری ادامه داد: زنده نگه داشتن فرهنگ نماز، رفع فقر و محرومیت، مهمان نوازی و عدم بی‌تفاوتی نسبت به هم‌نوع از جمله مواردی است که موجب پویا ماندن جامعه اسلامی می‌شود در غیر این‌صورت شاهد بروز گرفتاری‌های زیادی در جامعه می‌شویم.

وی در ادامه به حاکمیت مدیریت جهادی در همه دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: مسؤولان شهرستان در پایان سال باید به مردم گزارش دهند چون وظیفه ما خدمت‌رسانی به مردم است.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به اینکه مشکلات با همت بیشتر مسؤولان برطرف می‌شود، گفت: مسأله اقتصاد مقاومتی از مسائل مهم کشور است و ایجاد اشتغال برای درمان درد مزمن بیکاری، همواره یکی از چالش‌های سیاست‌گذاران اقتصاد ایران و دغدغه احاد مردم به خصوص جوانان است.

حجت الاسلام جباری با استناد به بیانات مقام معظم رهبری به اعزام علاقمندان به راهیان نور اشاره کرد و گفت: در سال جدید تلاش داریم تا افرادی که برای اولین‌بار متقاضی عزیمت به مناطق جنگی هستند دستور کار خود قرار دهیم تا فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت زنده بماند و قشر جوان دریابند که رزمندگان جبهه مقاومت با چه سختی‌هایی امنیت و سلامت را به ما هدیه داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه هیچگاه نباید شهدا را از یاد بریم، خاطرنشان کرد: همه ما این بصیرت، آگاهی و رفاه کنونی را مدیون خون شهدا هستیم و شایسته است با دیدار خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران به این عزیزان احترام بگذاریم و آنها را مطمئن سازیم که ما ادامه دهنده راه شهدا هستیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر مهمترین مسأله سال جدید را بحث انتخابات عنوان کرد و گفت: ملت ایران همچون دوره‌های گذشته با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی به خواسته مقام معظم رهبری لبیک می‌گویند.

حجت الاسلام جباری در پایان گفت: انتخاب مردم ما سرنوشت چهار ساله‌ای را برای همگان رقم خواهد زد و این چهار سال زمان کمی نیست و شایسته است با درایت بیشتری کسی انتخاب شود که متدین، تابع خط رهبری و دلسوز مردم باشد.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید