خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر؛ کالاهای خارجی به‌عنوان نماد و مدل‌های اصلی در میان جوانان ما مرسوم شده است که این موضوع با اصل انتظار مغایرت دارد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر؛ کالاهای خارجی به‌عنوان نماد و مدل‌های اصلی در میان جوانان ما مرسوم شده است که این موضوع با اصل انتظار مغایرت دارد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به اهمیت و آثار امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: با مراجعه به آیات قرآن کریم می‌توان به اهمیت و آثار این دو فرضیه مهم پی برد، یکی از آثار کمرنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی غالب شدن خرافات، معاصی و طغیان است.

وی افزود: انبیاء اسلامی با هدف مبارزه با انحرافات مردم را به سمت کمال و رستگاری هدایت می‌کردند، این مهم در حال حاضر در جامعه اسلامی هم از اهمیت بالایی برخوردار است و از اهداف اصلی انقلاب اسلامی نیز است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با تأکید بر اینکه همه ما باید امدادگران مؤمنان باشیم، یادآور شد: برگزاری جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد و فقرزدایی در جامعه اسلامی نباید تنها مختص به هفته نیکوکاری باشد بلکه همه مؤمنان باید در طول سال به قشر کم درآمد و محروم جامعه توجه کنند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با اشاره به اینکه فرهنگ انتظار در تقابل با ابتذال است، ادامه داد: این روزها کالاهای خارجی به‌عنوان نماد و مدل‌های اصلی در میان جوانان ما مرسوم شده است که این موضوع با اصل انتظار مغایرت دارد، تولیدکنندگان ایرانی باید با افزایش رقابت و نوآوری در برابر کشورهای اروپایی قرار گیرند و مانع از این شوند که مردم ما مصرف‌گران اصلی کالاهای غرب باشند.

حجت الاسلام جباری یادآور شد: زمانی که شعار اقتصاد مقاومتی را الگوی خود قرار داده‌ایم باید شجاع باشیم و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای پای کار بیایم و دشمنان خود را در عرصه تولیدات کنار بگذاریم.

وی نماز جمعه را یادگار انقلاب اسلامی دانست و گفت: توجه به نماز و امر به معروف و نهی از منکر در رأس امور ما باید قرار گیرد چرا که نماز جمعه یادگار رهبر کبیر انقلاب اسلام به ما بوده است و رعایت امر به معروف و نهی از منکر از مسائل اصلی و مورد توجه امام عصر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر با استناد به حدیثی از امام علی (ع) ادامه داد: صبر، سکوت و انتظار فرج بالاترین عبادت یک انسان مؤمن است.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با اشاره به ۳ هزار و ۱۵۰ خانوار نیازمند در این شهرستان به اهمیت توجه به این قشر از جامعه تأکید کرد و گفت: همه مردم و مسؤولان پا به پای هم باید برای رفع محرومیت و فقرزدایی این شهرستان کمک کنند.

حجت الاسلام جباری به اهمیت درختکاری و توجه به منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: منابع طبیعی باید مانع از بین رفتن جنگل‌ها شود چرا که مخاطرات طبیعی همیشه در کمین ماست و ما باید هوشیارتر از قبل عمل کنیم تا همچون مردم خوزستان گرفتار آب و هوای آلوده نگردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران باید درختانی را که محصول می‌دهند بکاریم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با استناد به بیانات مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین سرمایه را سرمایه فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: ما هیچگاه نباید در برابر دشمنان احساس ضعف نشان دهیم، فراموش نکنیم که پایه و اساس مکتب اسلامی شهادت است.

حجت الاسلام جباری در پایان به مساله چهارشنبه‌سوری پرداخت و گفت: در آخرین چهارشنبه سال مردم باید بدور از هرگونه خرافه‌پرستی و ترویج برخی مسائلی که امروزه در جامعه ما باب شده است این آیین سنتی را به خوبی اجرا کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید