خانه / اخبار / خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر: همه ما باید پشت سر مقام معظم رهبری کار جهادی، با هویت انقلابی و با همت مضاعف انجام دهیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر: همه ما باید پشت سر مقام معظم رهبری کار جهادی، با هویت انقلابی و با همت مضاعف انجام دهیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: انسان مومن به آنچه که خدا بر او واجب کرده عمل می کند و این انسان در میان مردم به عابدترین فرد شناخته می شود.

وی با بیان اینکه دوری از محرمات، افراد را در میان مردم به باتقواترین می شناساند، افزود: کسی که به آنچه خدا برای او مقدر داشته به آن قناعت کند در میان مردم به عنوان سرمایه دارترین مردم شناخته می شود.

حجت الاسلام جباری عنوان کرد: بایستی اخلاق را در خانواده ها مراعات کرد و اصل بر تحکیم خانواده است و بایستی ارکان خانواده از نجابت، اصالت، امنیت، محبت و پیوستگی به هم برخوردار باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: طلاق عرش خدا را به لرزه در می آورد. طلاق، اعتیاد خانواده ها را نابود می کند و پیامدهای منفی آن جامعه را با مشکلات متعددی مواجه می کند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) تاکید کرد: جوانان باید به هوش باشند و بصیرت سیاسی، اجتماعی، دینی داشته باشند و درس ها را از مکتب اسلام بیاموزند. مکتبی که اساسش بر خیرخواهی، تربیت و تحکیم خانواده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه بداخلاقی ها، زبان بد، تحمل نکردن همدیگر به خانواده لطمه می زند، افزود: پذیرش فرهنگ بیگانه و اسیر ماهواره و فرهنگ وارداتی از عوامل دیگر در انحطاط اخلاقی جامعه است.

حجت الاسلام جباری با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) خاطرنشان کرد: مومن به سه مسئله در زندگی نیازمند است؛ توکل به خدا، حدیث نفس، نصیحت پذیر باشد و با خدا بودن همه مشکلات را رفع می کند.

خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه بیکاری و تعطیلی کارگاه ها و کارخانجات ما را از پای در می آورد نه تحریم ها، خاطرنشان کرد: شهرستان بهشهر باید رشد و توسعه یابد و بارها از صاحبان صنایع و کارخانه خواسته ایم اما متاسفانه هنوز در مشکل معضل بیکاری وجود دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: آیا مسئولان ما به این تریبون نمازجمعه اهمیت نمی دهند؟ آیا صاحبان صنایع به حرف حاکمیت توجه نمی کنند؟ اگر می خواهیم به سعادت برسیم باید به همدیگر کمک کنیم نه اینکه همدیگر را تضعیف کنیم.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه امروز اقتصاد و معیشت مردم اولویت نخست ما است، تصریح کرد: اکنون فصل پرکاری، همدلی و خدمات دهی به مردم فرارسیده است و حجت را مردم و رهبری بر ما تمام کردند و همه ما باید پشت سر مقام معظم رهبری کار جهادی، با هویت انقلابی و با همت مضاعف انجام دهیم.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) مقاومت را اساس کار برای دین دانست و گفت: تنها راه نجات و رهایی از استعمار و کینه توزی های استعمار، مقاومت است.

خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه پای بند و پشتیبانی از ولایت فقیه و شرکت در نماز جمعه از وصیت های شهدا است، افزود: بایستی مساجد و هیات ها را منظم کنیم و همه تابع امر رهبری هستیم که فرمودند نمازجمعه قرارگاه فرهنگی هر شهرستان است و شخص امام جمعه فرمانده این قرارگاه است.

وی با انتقاد از برگزاری یادواره های شهدا در روستاهای نزدیک به هم و برگزاری یادواره ها در روز جمعه، خاطرنشان کرد: از بسیجیان، فرمانده سپاه، بنیاد شهید و از خانواده های شهدا خواستارم که این مسائل را در برگزاری یادواره ها رعایت شود.

حجت الاسلام جباری در پایان بیان داشت: ما ملتی انقلابی هستیم و اجازه بی بند و باری به هیچ احدی نمی دهیم و باید حریم و حرمت اسلام و قرآن را حفظ کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید