خانه / اخبار / خالص ترین بازوان انقلاب
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خالص ترین بازوان انقلاب

شهیدان صدق و رجاء
شهیدان رجایی و باهنر خدمتگزاران و دلسوزان انقلاب بودند. بزرگورانی که تا پای جان در راه خدمت به اسلام و مسلمین و مبارزه با فقر فرهنگی مردم کوشیدند و سرانجام نیز در راه اعتقادات خویش به شهادت رسیدند.
سخنی از سخنان   گوهر بار شهید رجایی
((شما در مرحله اول به فکر حساب و کتاب خدا نباشید. به یک مرحله پایین تر فکر کنید. ببینید اگر همه شهدا را خداوند در روز قیامت به صف کند و شما از جلوی آن ها رد شوید و آن ها به شما بگویند: با این انقلاب که ما به دست شما دادیم چه کردید؟ شما چه جوابی دارید به آن ها بدهید؟ اگر جواب شهدا را دادید، جواب خدا را  هم می توانید بدهید.))
و به گفته مقام معظم رهبری: آقایان شهید رجایی و شهید باهنر معصومترین و خالص ترین بازوان اسلام و انقلاب بودند.

وقوع فاجعه :

در هشتمین روز از شهریور سال ۱۳۶۰ مطابق با ۱۴۰۲ هجری قمری و ۱۹۸۱ میلادی، با انفجار عجیبی که توسط گروهک معاند منافقین (سازمان مجاهدین خلق) در دفتر مرکزی نخست وزیر اتفاق افتاد.
محمدعلی رجایی رئیس جمهور و دکتر محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت به شهادت رسیدند.
حادثه ای اگرچه تلخ، اما خود نقطه ای عطفی شد که موجب وفاق ملت، تحکیم نظام و تسریع در نابودی پایگاه   داخلی منافقین گردید .
به این ترتیب ترورهایی که قرار بود تضعیف روحیه مردمی و انزوای رهبری جامعه اسلامی را در پی داشته باشد مبدل به زمینه توفندگی توده ای شد و در ادامه حوادثی چون هشتم شهریور که در جهت سرنگونی نظام طراحی می شد، بدل به ستون خمیه انقلاب و اسباب طرد هرچه بیشتر منافقین و رنگ باختگی پایگاه داخلی این گروهک ها شد.
زیرا که مردم دیگر ماهیت جنایت پیشه و صفاک آنان را در پشت نقابهای رنگین و شعارهای زیبای خلق دوستی دیده  و باور نمودند.
بازتاب بین المللی:
حمایت آمریکا از منافقین و تروریسم کور، عدم محکومیت و بلکه سکوت معنا دار واشنگتن در قبال ترور کارگزاران نظام به توسعه سازمانی غیر مردمی – آنهم با تمسک به زشت ترین شیوه ی ممکن ، به روشنی مهر تأیید دیگری در بی اعتباری ادعای آمریکا مبنی بر مبارزه با تروریسم بین المللی زد و حکایت از این داشت که سیاستمداران آمریکایی تنها آنچه که در تقابل با خواست آنان باشد را تحت عنوان ((حقوق بشر و آزادی و صلح و انسان دوستی)) ارج می نهند و در غیر این صورت اراده ی هر فعل نامشروع را پذیرفتنی و مدنی تلقی می سازد.
امری که به سهم خود موجبات دامن گستری احساسات ضدآمریکایی را در داخل و خارج از کشور دامن زد .
رجایی و باهنر اسوه های  نظام علوی
با نگاه به زندگی و سیره ی شهیدان باهنر و رجایی، آنچه نمود عینی و واقعی دارد شایستگی آن دو عزیز برای خوانده شدن به عنوان کار گزاران نظام علوی است . نظامی که کارگزارانش متقی، ساده زیست، برآمده از مردم و خدمتگزار بی شائبه همه توده های اجتماعی اند.
شهیدان رجایی و باهنر تقوی و ساده زیستی و علم را با پیروی از ولایت امر مسلمین آمیخته بودند و تبدیل به چهره هایی مثال زدنی در عرصه خدمت و خدمتگزاری شدند آنچنان که دشمنان انقلاب نیز هیچگاه نتوانستند نکته ای در فقدان پایگاه مردمی این دو شهید به سخن آورند. و نقش مؤثر آنان را در معرض چهره ی  خدوم انقلاب از نظرها پنهان سازند و شاید یکی از عمده دلایل به شهادت رساندن این دو یار امت و امام کینه دشمنان نسبت بدانها،   در همین باشد.
رجایی و باهنر مظلوم، به  شیوه ای ناجوانمردانه به شهادت رسیدند جرم آنان تلاش در راه برقراری و تداوم حیات حاکمیت اسلامی و خدمت به مردم بود. یادآوری فاجعه هشتم شهریور که به گونه ای حجاب را بیش از پیش از رخ نفاق به کنار زد، از سویی تاکید بر خطر نفاق در جامعه اسلامی است. و از سویی اشاره به ماهیت پلید منافقین که هدفشان، وسیله را توجیه
می کندمی باشد. حتی اگر آن وسیله ترور افرادی بی گناه و خدوم باشد.
تداوم راهی پرفروغ :
حیات بیش از سه دهه انقلاب اسلامی بخوبی به اثبات رساند که خون ((باهنر و رجایی ها))  پرثمر بوده است و اگر نبود چنین اسوه هایی درخشان و اگر نبود مردم قدرشناس ایران، شاید هجمه سنگین توطئه شیاطین دیر زمانی بود که فروغ انقلاب ۵۷ را به خاموشی رسانده بود.
پیمایش راه آن شهیدان صدق و رجاء را برخود واجب
می دانیم و برروح بلند آنان دورد می فرستیم

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید