خانه / اخبار / خطیب نماز جمعه بهشهر: امروز بزرگ‌ترین هجمه دشمن گرفتن غیرت، دیانت و ولایت از مؤمنان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب نماز جمعه بهشهر: امروز بزرگ‌ترین هجمه دشمن گرفتن غیرت، دیانت و ولایت از مؤمنان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهار کرد: انسانی که سخاوت نفس، جوانمردی، کرامت و بخشندگی، خوش‌کلامی و صبر در برابر اذیت و آزارهای زندگی دارد، درب نیکویی به رویش باز است.

وی با بیان اینکه اعضای خانواده باید نسبت به هم اعتماد داشته باشند، افزود: آحاد جامعه اسلامی بایستی کرامت‌های اخلاقی را در زندگی مراعات کنند و فراموش نکنند که ارتباط تنگاتنگی بین جامعه و خانواده وجود دارد و اگر خانواده سالم، متدین، آگاه به وظایف دینی باشد، جامعه‌ای سالم، پویا، زنده و شکوفایی خواهیم داشت، اگر خدای ناکرده خانواده پربحران و ناامن باشد، جامعه و ادارات دستخوش ناامنی و بحران می‌شوند.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه تمرین حیا، حجاب باید از خانواده آغاز شود، بیان کرد: خداوند در خانه‌ای که برای حیثیت خانواده ارزش قائل نمی‌شوند و خانواده را ملعبه و بازیچه هم قرار می‌دهند آن خانه را دوست ندارد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) بهشهر بابیان اینکه اسراف و بریز و بپاش، خانواده‌ها را متزلزل می‌کند، بیان کرد: بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید و همیشه عقل معاش را در زندگی به‌کار بگیرید و بدانید که باید در تولید حریص باشید اما در مصرف قناعت کنیم.

وی افزود: قهر، کینه و حسادت بر اثر لجاجت ایجاد می‌شود و بدزبانی و ناسزا گفتن اثرات سویی در خانواده و جامعه می‌گذارد، شایسته است بعضی عیوب‌ها را دفن کرد.

حجت الاسلام جباری با استناد به احادیث پیامبر(ص) سه چیز را در خانواده از بزرگواری اخلاق انسان دانست و اظهار کرد: اگر فامیلی از تو برید تو قطع صله رحم نکن و اگر کسی تو را محروم کرد تو او را محروم نکن و اگر فامیلی در حق تو ظلم کرد تو در حق او ظلم نکن و بدان عفو و گذشت از سنت‌های خوب انبیاست.

وی با بیان اینکه با ولایت دین کامل و نعمت تمام شد، تصریح کرد: پیام غدیر برای همه جامعه بشریت است و باید مراکز دینی و دانشگاهی، حوزه‌های علمی و همچنین مراکز فرهنگی از طریق فضاهای مجازی با بحث و گفتمان غدیر را بین‌المللی کنند.

خطیب نماز جمعه بهشهر بااشاره به اینکه دشمنان با اساس دینداری مبارزه می‌کنند، افزود: امروز بزرگ‌ترین هجمه دشمن بحث‌های  تبلیغاتی و اعتقاداتی است و می‌خواهد غیرت، دیانت و ولایت را از مؤمنان بگیرد.

وی در پایان گفت: مرحوم آیت الله طالقانی(ره) از شخصیت‌هایی بودند که خدمات این عالم در انقلاب و قبل از آن ستودنی است و به گفته امام راحل ایشان ابوذر زمان بود و زبان و بیانش آنچنان نافذ و مؤثر بود که زبانش چون شمشیر مالک اشتر بود.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان از جناب آقای اصغری عزیز و بزرگوار این انسان خدوم واقعا که ما هر چه بگوییم در مورد این عزیز کم گفتیم، تقدیر و تشکر میکنم و امیدواریم که سال تحصیلی جدید را با قوت و انرژی بهتر  و با برنامه های سالمتر و دقیقتر ان شاالله پیش ببرند و معلمان و دانش آموزان ما هم مطالعه کنند و درس را جدی بگیرند و خانواده ها نهایت مساعدت را داشته باشند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید