خانه / اخبار / غدیرخم از دیدگاه امام جمعه شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

غدیرخم از دیدگاه امام جمعه شهرستان بهشهر

روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر در آستانه عید سعید غدیر خم ۱۲ جمله از بیانات حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر پیرامون غدیر خم را منتشر نموده که به شرح ذیل میباشد.

* غدیر روز عید بزرگ خدا نام دارد و این اهمیت موضوع را بیشتر می کند.

* عید غدیر پایه ولایت تشییع است و بدین معناست که شیعیان بر پایه امام معصوم زندگی میکنیم و این چشمه جوشان همچنان ادامه دارد.

* تدبیر خاص و ویژه ای باید بدور از تنش میان پیروان ادیان داشته باشیم و غدیر را به عنوان سرچشمه همه ارزش ها و نیکی ها پاس بداریم.

* ولایت فقیه شعبه ای از همان ولایت مرکزی و غدیر است.

* عید غدیر روز اکمال دین است و ما باید به آنان توجه داشته باشیم.

* عید غدیر می تواند عامل بیداری، عامل وحدت ما و عامل از بین رفتن تمامی نیروهای نفاق و سران استکبار باشد.

* عید غدیر تنها یک جریان تاریخی نیست بلکه نشانه ای از جامع بودن دین اسلام است که باید باید در سایه فرهنگ غدیر در جهت وحدت امت اسلامی گام برداریم.

* به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امروز غدیر در عرصه جهانی در حال نهادینه شدن است و باید از ظرفیت های موجود در کشور به منظور بسط و گسترش هر چه بیشتر فرهنگ غدیر در جهان استفاده کنیم.

* بعثت ، غدیر، وجود سیدالشهدا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و قیام امام زمان (عج) از سرمایه معنوی مسلمانان است.

* اساس اسلام محبت به خاندان ولایت است و امروز می بینیم که هرجا فرزندان علی(علیه السلام) و فاطمه زهرا(سلام الله) هستند مردم این سرزمین چگونه ارادت خود را به آنها نشان می دهند و بعد از واقعه غدیر خم حجت خداوند بر همه مسلمانان تمام شد و هیچ عذری پدیرفته نیست.

* فلسفه اینکه پیامبر اکرم (ص) به برخی که جلو تر بودند دستور بازگشت دادند و یا به ایشان نرسیده بودند و صبر کردند تا آنها نیز بیایند تا پیام خداوند را به مردم ابلاغ کنند این است که رسول خدا (ص) می خواهد بگوید که از ولایت جلوتر و عقب تر نمانیم و همراه با خاندان رسالت قدم برداریم.

* انسان دو عید دارد، یکی عید خاص مانند نوروز، قربان، غدیر و فطر و دیگری عید عمومی به این معنا که انسانی از خود مواظبت کند و گناه نکند آن روزش عید است.

* غدیر، عید بزرگ خداست که به جامعه بشری تعلق دارد و اگر همه درختان قلم شوند و همه دریاها مرکب شوند، اگر همه حسابگر شوند و همه انسان ها بنویسند نمی‌توان فضایل امیرالمومنین (ع) را بیان کنند.

* اگر غدیر و پیام غدیر در اسلام مسلم نباشد هیچ امر مسلمی نداریم.

* پیام غدیر پیام ولایت است و هر کسی غدیر را انکار کند، اصل اسلام را انکار کرده است و اسلامی می‌تواند موثر باشد و مردم را به ساحل امن برساند که امام و ولی او امیرالمومنین (ع) باشد.

* پیام عید غدیر اینست که قدر نعمت ولایت را بدانیم چرا که امروز هر چه داریم از ولایت داریم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید