خانه / اخبار / پیام غدیر پیام ولایت است و هر کسی غدیر را انکار کند، اصل اسلام را انکار کرده است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پیام غدیر پیام ولایت است و هر کسی غدیر را انکار کند، اصل اسلام را انکار کرده است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در خطبه‌های امروز نماز جمعه با استناد به سفارش پیامبر (ص) به حضرت علی (ع) نمازگزاران را به صداقت و درستکاری سفارش کرد و گفت: هر کسی که صداقت و راستی، شکرگزاری، شرم و حیا را بر خود همیشه زنده نگه دارد، رو به کمال و رشد است.

وی با اشاره به آیه “ربنا آتنا فی‌الدنیا و الحسنه …..”  بیان کرد: “حسنه” در دعای قنوت نماز مصادیق زیادی دارد، عشق و دلدادگی به علی (ع) و خاندان پیغمبر (ص) یک مصداق بارز حسنه است و این بدان معناست که  علی (ع) و خاندان پیغمبر (ص) را دوست بداریم و راه آنان را انتخاب کنیم و از راه اهل بیت (ع) هیچگاه جدا نشویم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه نیکویی و حسنه در دنیا در سه چیز خلاصه می‌شود، تصریح کرد: نیکویی و حسنه در دنیا در زندگی مطلوب، معاش، حسن‌الخلق و مراعات اخلاق تعریف می‌شود و یقین بدانید هر کسی که اخلاق خانواده، همسایه و شهروندی را مراعات کند، خداوند او را در درجات بلند اجتماع قرار می‌دهد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) بهشهر با بیان اینکه جامعه شیعی و اسلامی اگر پای بند به مبانی دینی‌اش باشد نگرانی ندارد، گفت: امروز استکبار برای فروپاشی نظام و خانواده با همه توان و نیرو تلاش می‌کند و ما به‌عنوان یک جامعه شیعه باید رعایت اخلاق خانوادگی که راهکار اساسی است را در دستور کار خود قرار دهیم و فراموش نکنیم که طلاق مقدمات گناهان کبیره را فراهم می‌کند و بدانید که خانه‌ای که در آن عروسی می‌شود محبوب خداست اما خانه‌ای که در آن طلاق صورت می‌گیرد مبغوض خداست.

وی با استناد به بیانات امیرالمومنین (ع) دو پیام مهم را به نمازگزاران منتقل کرد و افزود: یکی از شگفتی‌ها این‌ است که بعضی از قیامت، عذاب و جهنم می‌ترسند اما غافلند و از خود مواظبت نمی‌کنند و برای رسیدن به فضل الهی عمل و پای‌بندی ندارد، باید بدانید که انسان مسلمان باید همیشه تسلیم باشد و خود را از گناه و غفلت‌ها حفظ کند و اگر می‌خواهد دنیا و آخرت خوبی داشته باشد باید تلاش کند.

حجت الاسلام جباری زیارت جامعه را شناسنامه اهل بیت (ع) دانست و گفت: در زندگی امام هادی (ع) مسائل، معجزات و موضع‌گیری‌های سیاسی و ارشادی فراوان است و یکی از میراث‌های گران‌بهایی که شیعه دارد زیارت جامعه است.

وی تاکید کرد: باید نقش اهل بیت (ع)، توجه و عمل به گفتار و سیره اهل بیت (ع) دنبال شود و آشنایی با زندگی اهل بیت (ع) یکی از نیازهای امروز جامعه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر به ۱۷ شهریور اشاره کرد و افزود: ۱۷ شهریور در تقویم انقلاب ما بعنوان جمعه خونین و روز ننگ شاه معروف شد، روزی که ملت ما در میدان ژاله به رگبار بستند و بیش از  ۴ هزار نفر به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: ۱۷ شهریور مکرر عاشوراست یعنی عاشورا در هفدهم شهریور تکرار شد و مخالفان ملت و مردم همان ادامه شمرها و یزیدها هستند.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه عید غدیر، عید الله اکبر است، افزود: غدیر، عید بزرگ خداست که به جامعه بشری تعلق دارد و اگر همه درختان قلم شوند و همه دریاها مرکب شوند، اگر همه حسابگر شوند و همه انسان ها بنویسند نمی‌توان فضایل امیرالمومنین (ع) را بیان کنند.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به اینکه اگر غدیر و پیام غدیر در اسلام مسلم نباشد هیچ امر مسلمی نداریم، گفت: پیام غدیر پیام ولایت است و هر کسی غدیر را انکار کند، اصل اسلام را انکار کرده است و اسلامی می‌تواند موثر باشد و مردم را به ساحل امن برساند که امام و ولی او امیرالمومنین (ع) باشد.

وی در پایان افزود: نسل‌کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این اعمال فجیع را محکوم می‌کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید