خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان بهشهر: استکبار می خواهد ملت های مجاهد منطقه را از مبارزه با تروریسم غافل سازند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: استکبار می خواهد ملت های مجاهد منطقه را از مبارزه با تروریسم غافل سازند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر : امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به سخنان گهر بار امام حسین (ع) که در هر جمعه ای توصیه می کردند افزود: ایها الناس تقوای الهی را مراعات کنید، از ذات لایزالی حق بترسید. همه بدانید بازگشت شما به سوی خداست. با هر عملی که در این دنیا انجام دهید در آخرت در پیشگاه خدا حاضر خواهید شد.

ایشان تقوا و معاد پروری را بزرگترین توصیه امام حسین (ع) به جامعه بشری دانست و مراعات اخلاق در خانواده را یکی از نیازهای روز جامعه  بشری خواند

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنانشان کانون خانواده را محل امن و مورد اعتماد دانست و افزودند ، اعضای خانواده در این کانون رشد و تکامل می یابند و همچنین خانواده ای مایه عزت و آبرو است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه سخنانشان افزودند همین خانواده که باید محل امن و مورد اعتماد و دانشگاهی برای رشد، سعادت و خوشبختی باشد گاهی عواملی در پیش روی خانواده قرار می گیرد که خانواده را تخریب می کند. آن عوامل به منزله سیل ویرانگری است که خانواده را فرو می پاشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر حسادت، دشنام، بدزبانی و بدرفتاری برای خانواده ها مضر و زیانبار دانست و با اشاره به روایات ادامه دادند ” ستیزه جویی لفظی و بگو مگوهای زبانی یکی دیگر از عوامل مخرب خانواده هاست که به آرامش، امنیت و اعتماد خانواده لطمه می زند. و با بیان حدیثی از امام صادق (ع)  که می فرماید: جدال، بگو مگوها برای خانواده ها درد بی درمان است. برای انسان هیچ خصلت بدی مانند زیاد حرف زدن، بحث غیرخدایی که منشا افسردگی و اعصاب خردکردن نیست و با بیان حدیت دیگری از امیرالمومنین (ع) که می فرماید  یکی از نشانه های کمال عقلانیت این است که سخن ها کم  و اعمال، رفتار و کردار بیشتر می شود. به تبیین بیشتر مساله اخلاق در خانواده پرداختند  و گفتند به جای نزاع های بی مورد به فرزندان قرآن و رساله یاد دهید.

مسئول حوزه امام صادق (ع) بهشهر در ادامه تبیین اخلاق در خانواده با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که می فرماید، هر بنده ای که به کشمکش و جدل و بگومگوها می کشاند ایمانش ناقص است و به کمال نرسید و اگر کسی ایمانش کامل باشد از نزاع و کشمکش های خانوادگی دور می شود حتی اگر حق با او باشد به دستجات عزاداری در روز عاشورا اشاره کردند و ادامه دادند که نزاع یکی از ضعف های دسته های عزاداریست و اگر منظم عزاداری کنیم ، ارزش های دینی به خانواده ها نفوذ یافته  و شاهد جامعه ای پراحساس ، پرطراوت و شاداب هستیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهرستان بهشهر با توصیه مجدد نمازگزاران جمعه به تقوی الهی و همچنین تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و هفتاد دوتن از یاران باوفایش بیان داشتند، امام حسین (ع) در وداع آخر امام سجاد (ع) را در آغوش گرفت و فرمود: پسرم از ظلم بگریز و از ستم بدور باش مخصوصا از ظلم به کسی که بغیر از خدا یار و یاوری ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری با بیان اینکه مهمترین پیام قیام امام حسین (ع) به همه شیعیان دوری از ظلم می باشد به بیان دو درسی که از عاشورا می توان گرفت اشاره کردند و افزودند اولا هدف از قیام امام حسین (ع) ایستادگی در برابر ظلم ، تاریکی و زیر پاگذاشتن حقوق انسانها است خصوصا ظلم به مظلومان، مستضعفان، پا برهنگان جامعه که باید به شدت با آن مقابله کرد

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد پیام دوم امام حسین (ع) به استکبار جهانیست همان افراد مستکبری که به مردم میانمار، یمن، فلسطین، افغانستان و … ظلم می کنند. جباری گفت: که دشمنان بدانند دست انتقام الهی گلوی ظالمان را می گیرد همانطور که گلوی فرعون ها، نمرودها، صدام ها را گرفت و آنها را به زباله دان  تاریخ افکند.

امام جمعه بهشهر در انتهای صحبتها در خطبه دوم به بیان و تبیین مناسبتها و مسائل منطقه پرداختند یکی از مناسبتهای مهم هفته ی احیای امر به معروف است. امر به معروف برای لحظه لحظه زندگی بشر است با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) که فرمودند  من از دنیای شما امر به معروف، نهی از منکر و حاکمیت ارزش ها را دوست دارم بر لزوم اجرای امر به معروف در جامعه اسلامی تاکید کردند.

حجت السلام و المسلمین جباری با اشاره به هفته ی دفاع مقدس با جمله ی رهبر کبیر انقلاب که فرمودند جنگ برای مردم ما رحمت بود ، دفاع مقدس را مانع ورود متجاوزان خواند و گفتند دفاع مقدس نه تنها در ایران بلکه متجاوزان را  در سوریه و یمن به نابودی کشاند.

امام جمعه بهشهر با جمله ی مقام معظم رهبری که فرمودند دفاع مقدس را نماز جمعه ها هدایت کردند به ارتباط محوری  و تاثیر بسزای نماز جمعه در تقویت و پشتوانه ی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره کردند.

ایشان همچنین موسم حج امسال را با مدیریت رهبر معظم انقلاب، حجی بدون هیچگونه استرس و ناراحتی برای حاجیان خواند و برای حاجیان که امسال به مکه مشرف شدند ارزوی توفیق کردند

حجت الاسلام و المسلمین جباری با اشاره به تشییع بی نظیر شهید حججی بیان داشتند  آفرین بر ملت انقلابی و حسینی که  در تشییع شهید حججی حضوری کم نظیر و بی بدیل داشتند.

وی عامل هر گونه ناامنی و آشوب را در منطقه امریکا و اسراییل دانست و با جمله ای از امام راحل که فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید به تببین شیطنت های این فتنه در منطقه که با ایجاد داعش و الان بحت تجزیه کردستان به فکر نا امن کردن منطقه هستند پرداخت

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه تجزیه کردستان عراق نه تنها برای خود کشور عراق  ایجاد ناامنی می کند بلکه  برای کشورهای همسایه نیز باعث ایجاد تنش می شود  افزود ملت ایران هیچ گاه اجازه تجزیه عراق را نمی دهند

حجت الاسلام و المسلمین جباری با مخاطب قرار دادن جوانان  افزودند بیدار و هوشیار باشید چرا که  استکبار می خواهد ملت های مجاهد منطقه را از مبارزه با تروریسم غافل بسازند و با سیاست شوم استکبار مردم را از مبارزه با تروریسم گمراه کنند.

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به تجمع عزاداران حسینی در روز تاسوعا در شهرستان بهشهر تاکید کردند بر همه ما لازم است در عزاداری متمرکز صبح تاسوعا شرکت کنیم چرا که شهرستان بهشهر الگوست و باید الگو بماند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید