خانه / اخبار / مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر: بداخلاقی کانون باصفای خانواده را به ویرانه‌ای تبدیل می‌کند که دیگر نمی‌توان آن را از نو ساخت
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر: بداخلاقی کانون باصفای خانواده را به ویرانه‌ای تبدیل می‌کند که دیگر نمی‌توان آن را از نو ساخت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر، اظهار کرد: تقوا داروی بیماری‌های قلبی و روحی انسان و همچنین راه پیروزی بر شیطان داخل و خارج است.

وی با بیان اینکه خانواده و اخلاق اجتماعی یکی از ضروری‌ترین مسائل روز دنیای ماست، افزود: جدال و ستیزه‌جویی در میان اعضای خانواده موجب تخریب بنیان خانواده می‌شود و کانون گرم خانواده را به محیطی ناامن تبدیل می‌کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر با استناد به روایاتی از امام رضا(ع) بیان کرد: از خصومت‌های غیرعقلانی دست بکشید چراکه محبت‌ها را از دل‌ها بیرون و شک و تردید را در زندگی جایگزین می‌کند و تمامی اعمال و عملکرتان را زیر سؤال می‌برد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر بابیان اینکه علت بدبختی خانواده‌ها بداخلاقی است، تصریح کرد: بداخلاقی کانون باصفای خانواده را به ویرانه‌ای تبدیل می‌کند که دیگر نمی‌توان آن را از نو ساخت.

حجت الاسلام جباری بیان کرد: تقویت روحیه استکبارستیزی و اظهار تنفر از ظلم و ظالمان، حمایت از دین، پذیرش روحیه ایثار و شهادت وهمچنین زیر بار ننگ و خاری نرفتن از آموزه‌های جریان کربلا و عاشورای حسینی است.

وی به حضور چشمگیر بانوان محجبه در روز عاشورا اشاره کرد و گفت: در محرم امسال شاهد حضور چشمگیر بانوان محجبه در روز عاشورا و تاسوعا بوده‌ایم و این نشان از تجلی نور فتوت و قرآن در جامعه‌ی اسلامی دارد.

خطیب نماز جمعه بهشهر بابیان اینکه دشمنان اسلام برای انقلاب اسلامی سه هدف در نظر دارند، اظهار کرد: ایجاد ناامنی، سرقت، اعتیاد، طلاق، ترویج مفاسد اخلاقی و تریج بدحجابی برنامه کوتاه مدت دشمنان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر افزود: دشمنان همیشه در اتاق فکر خود برای نابودی اسلام نقشه‌ها می‌کشند تا چگونه بار دیگر فتنه ۸۸ را در ایران تکرار کنند و با تحریک داعشی‌ها و داعش‌پروران در کشور آشوب و ناامنی ایجاد کنند.

حجت الاسلام جباری به بحث معیشت و اقتصاد مردم اشاره کرد و گفت: بحث معیشت و اقتصاد مردم از اهداف میان مدت دشمنان اسلام است و آنها بدنبال این هستند تا با سد کردن راه اشتغال برای جوانان آنها را نسبت به نظام و ارکان جمهوری اسلامی دلسرد کنند.

وی تاکید کرد: تمامی مسؤولانی که متصدی ایجاد شغل برای جوانان هستند باید تلاش کنند موانع را بردارند تا جوانان جویای کار مشغول بکار شوند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بابیان اینکه برجام آثار و برکاتی برای ملت نداشت، تصریح کرد: آنهایی که شعار می‌دهند برجام دارای آثار و برکاتی است یقینا برای آنان خواهد داشت در غیر این صورت بحث برجام آثار و برکاتی برای ملت ایران نداشت.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با اشاره به اینکه هدف بلندمدت دنیای استکبار در برابر ایران تغییر نظام است، افزود: دنیای استکبار به دنبال این است تا روحیه استکبار ستیزی را در میان ملت ما از بین ببرد و با دور کردن مردم از نماز جمعه و برپایی مراسم‌های مذهبی به اهداف شوم خود دست یابد.

حجت الاسلام جباری به دیدار رئیس جمهور ترکیه با مقام معظم رهبری در ایران اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری در این دیدار بسیار هوشمندانه مسائل و اهداف دشمنان اسلام را متذکر شد و صراحتا بیان کرد که ما از آمریکا و دیگر شرور آفرینان واهمه‌ای نداریم.

وی در پایان گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد ایجاد اسرائیلی جدید هستند که اختلاف‌افکنی و نزاع در میان مسلمانان جهان از اهداف اصلی آن بشمار می‌آید.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید