خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان بهشهر: انسان ها در پرتو سعی و تلاش می توانند به جایی برسند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: انسان ها در پرتو سعی و تلاش می توانند به جایی برسند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مراسم عزاداری ۲۸ صفر به میزبانی دبیرستان سلمان فارسی اظهار داشت: ایام بسیار باعظمت رحلت غمبار نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبر آن حضرت دومین امام معصوم امام حسن مجتبی (ع) و شهادت پاره تن پیغمبر امام رئوف و مهربان آقا امام رضا (ع) را تسلیت عرض می کنم.

وی با بیان اینکه انسان فوق قیمت های مادی است و باید راه را طوری پیدا کند تا خودمان را ارزان نفروشیم، افزود: در روایات آمده انسان ها مانند معدن هستند مانند معدن طلا و نقره و این معادن مادی را نمی توان قیمت گذاری کرد، اما مقام انسان بالاتر از این معدن هاست.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به صحبت های پدر بزرگوار شهید حججی در یادواره شهدای مهدیه ، بیان داشت: دومین عاملی که می تواند انسان را به فکر وادار کند و قیمت را تعیین کند همان علم و دانش، آگاهی و معرفت است و اینکه انسان از همان آغاز نوجوانی و جوانی راه علم را طی کند.

حجت الاسلام جباری گفت: شهید محسن حججی خم شد و پای پدر و مادر را بوسید یعنی قیمت پدر و مادر و قیمت خودش را در این دید که برای سرافرازی باید رضایت پدر و مادرش را کسب کند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) بهشهر خاطرنشان کرد: عالمی که با علم و دانش به جامعه سود می رساند و به تولید علم  و سرمایه بیانجامد بهتر از هفتاد هزار عابد است و همه آن عابدان باید به عالم احترام بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه با رنج می توان به گنج در زندگی دست یافت، تصریح کرد: معلم، مدیر و معاون بستر رشد علمی را آماده می کنند اما تلاش و زحمت دانش آموز است که او را به درجات بالا می رساند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: انسان ها در پرتو سعی و تلاش می توانند به جایی برسند و افراد با تلاش در مسیر سعادت موفق عمل می کنند.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه نماز چهارچوب وجودی آدمی را می سازد و نماز معراج مومن است، عنوان داشت: جوانی که مسیرش را درست طی می کند و اهل نماز، دعا، درس و تحصیل و زحمت است، خدا به وجود او بر عالم آسمانیان و فرشتگان افتخار می کند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید