خانه / اخبار / امام جمعه شهرستان بهشهر: در سلامت و بهداشت باید منبر داشته باشیم تا فرهنگ این حوزه را ترویج دهیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: در سلامت و بهداشت باید منبر داشته باشیم تا فرهنگ این حوزه را ترویج دهیم

‍ به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛  حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مراسم امضاء معاهده اهدا زمین و احداث پایگاه سلامت شهری شماره سه بهشهر اظهار کرد: نشست با انسان‌های نخبه و نیکوکار آدمی را به صلاح، نیکی‌ها سوق می‌دهد و یکی از زیباترین فایده برگزاری اینگونه جلسات  دیدار با نخبه‌های علمی شهر است.

وی با اشاره به اثرات کارهای نیک و خیر درزندگی فردی و اجتماعی افراد، افزود: صدقه جاری موجب عمران و آبادانی شهر است و کسانی که دست خیر دارند عمرشان طولانی می‌شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: مهم‌ترین هدف اسلام سلامت جسمی و روحی افراد است، اگر جسم سالم باشد اما اخلاق، منش و روان آسیب ببیند ناقص است یا روح خوش اخلاق، با محبت و مهربان باشد اما جسم توان نداشته باشد باز آدمی ناقص است.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر بابیان اینکه در سیره پیغمبر (ص) و اولیای خدا بر نقش دین در رنج‌زدایی و کاهش آلام بشری تاکید شده است، تصریح کرد: مسافرت سلامت می‌آورد و سفر و جهانگردی در سلامت، صحت و شادابی افراد نقش دارد.

حجت الاسلام جباری با اشاره به اینکه گرفتن روزه سلامت افراد را تضمین می‌کند، بیان کرد: در سلامت و بهداشت باید منبر داشته باشیم تا فرهنگ این حوزه را ترویج دهیم.

وی با تاکید بر اخلاص در کارها گفت: اخلاص مهم‌ترین عامل در مقبولیت کار انسان است که باید به این بخش توجه ویژه اعمال شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به  کلنگ‌زنی پایگاه سلامت شهری شماره سه در بهشهر، افزود: این پروژه با همکاری دو خیر فعال در حوزه درمان  اکبر ملک‌پور و شکوه‌الزمان یوسفی اقدامی شایسته برای رفع شدن نیاز درمانی منطقه محروم گلشهر بوده است و نشان از این مهم دارد که نقش خیران در حوزه سلامت تعیین‌کننده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: خیران ما همچون شهدا مجاهد در راه خدا هستند چرا که شهدا در راه خدا جان خود را انفاق کرده و بخشیدند و خیران هم با بخشیدن قسمتی از اموال خود، در راه رضای خدا گام برداشته و در رفع مشکلات جامعه سهیم هستند و اجری بزرگ دارند.

حجت الاسلام جباری در پایان گفت: امیدواریم شهرستان بهشهر به همت مسؤولان و خیران بزرگوار در همه ابعاد به‌ویژه سلامت به رشد و توسعه دست یابد و شاهد شکوفایی، رشد و بالندگی در این شهرستان باشیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید