خانه / اخبار / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گرایش مردم به کتابخانه ها شهر را زنده و پویا کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گرایش مردم به کتابخانه ها شهر را زنده و پویا کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در دیدار با مسئولین کتابخانه های بهشهر با بیان اینکه اهمیت مطالعه آنقدر زیاد است که حتی در شعر شعرا گهگاهی به این موضوع اشاره شده است، اظهار داشت: نگاه ذات مقدس پروردگار به کتاب و کتابخوانی بسیار حائز اهمیت است؛ در قرآن واژه کتاب آمده است، یعلمهم الکتاب و الحکمت؛ همه انبیا آمده اند تا مردم را با کتاب آشنا کنند.

وی افزود: عظمت کتابخانه ها را باید قدر بدانیم؛ ما اداره ها را به عنوان نهاد اداری می بینیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با تاکید بر اینکه باید فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که عاشق کتاب و کتابخوانی باشند، تصریح کرد: امروز مسوولیت داریم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را ترویج دهیم تا با گرایش مردم به کتابخانه ها شهر زنده و پویا باشد.

حجت الاسلام جباری گفت: بهشهر به کتابخانه ای مادر در وسعتی بالا با ساختمانی شیک، نورپردازی زیبا و قابل جذب در مرکز شهر نیاز دارند تا با ارائه خدمات با متد جدید دیگر محقق و پژوهشگری احساس کمبود نداشته باشد.

وی بیان داشت: بهتر است با کمک خیرین، اوقاف، سازمان تبلیغات و ارشاد این کتابخانه مادر در بهشهر احداث شود و بنده نیز از این کار حمایت خواهم کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه تبلیغات در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: اردویی را فراهم کنید تا کتابداران از کتابخانه های بزرگ کشور بازدید کنند که این کار تجربه را افزون می کند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید