امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

مراسم شهادت حضرت رقیه (س) با سخنرانی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران

کد خبر: 14990
زمان انتشار: 3 آبان 1396 - 08:42 قبل از ظهر -
69 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مراسم شهادت حضرت رقیه (س) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر انتظاری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران و با نوای گرم کربلایی سیدی به میزبانی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد انتظاری ظهر امروز در مراسم شهادت حضرت رقیه (س) اظهار کرد: یکی از شهیدان قیام حسینی که نقش بسیار تاثیرگذاری در تبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی و فرهنگ عاشورایی داشت حضرت رقیه(س) بوده است.

وی افزود: حقیقتا نهضت کربلای حسین(ع) با به یادگار گذاشتن حضرت رقیه(س) در شام و گذاشتن نشانه‌ای از قیام امام حسین(ع) باعث دگرگونی و تغییر شگرف در جهت مبارزه با ظلم و گمراهی شده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با اشاره به ظلم و جنایاتی که به اسلام و مسلمین روا شد، بیان کرد: تمام بدبختی‌ها و گرفتاری‌های مسلمین از شورای کودتای بنی‌ساعد شروع شده است و ظلمی که به قرآن و عصمت و طهارت در آن دورا ن به آنان وارد شده است قابل توصیف و شمارش نیست.

این مسئول بابیان اینکه حضرت رقیه(س) جلوه دیگری از عظمت و شکوه عاشور است، تصریح کرد: نقش موثر حضرت رقیه (س) در صدر اسلام همچون نقش بیدارگری حضرت زینب (س) است که پیام عاشورا و مکتب حسینی را جاوادنه و به شیعیان منتقل کرده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه چیز را به چشم دیده‌ایم، افزود: همه ما باید از دانشگاه امام حسین(ع) و جریان کربلا درس عبرت بگیریم و دست در دست اهل بیت بگذاریم و در غیبت امام زمان(ع) از ولی فقیه فرمان‌برداری کنیم.

دکتر انتظاری اظهار کرد: خون سرخ عاشورای حسین(ع) در رگ‌های شهدای ما می‌جوشد و شهدای مدافع حرم در دفاع از حرم بی بی زینب مسیر خود را به درستی طی کردند و ملت ما در این راه مصمم و استوارند.

وی به گستاخی ترامپ اشاره کرد و گفت: ترامپ و رئیس جمهورهای قبل آن از همین حربه‌های جاهلانه استفاده کردند اما ره به جایی نبردند چرا که ملت ما ملتی قهرمان است.

حجت الاسلام انتظاری با اشاره به مشکل اشتغال جوانان گفت: جوانان ما از مشکل بیکاری رنج می‌برند و خواهان زندگی آبرومندانه هستند و این مهم بر عهده مسؤولان است.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری