خانه / اخبار / وقف از دیدگاه امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

وقف از دیدگاه امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر همزمان با هفته وقف جملات کوتاه از بیانات حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مورد وقف را به شرح ذیل منتشر نموده است؛

?وقف و زکات یعنی تأمین معیشت و زندگی مردم که باید توجه ویژه به آن اعمال شود و بدانیم فرهنگ وقف یکی از فرهنگ‌های غنی در اسلام است که نباید به فراموشی سپرده شود.

?وقف یکی از سنت‌های حسنه دین اسلام است.

?وقتی انسانی ۹۰۰ سال قبل ملکی را با نیتی مشخص وقف می‌کند نام و یاد خود را تا به ابد جاودانه می‌کند، گذشتن از مال و جان خود برای نجات و کمک به مؤمن  تنها در دین اسلام وجود دارد و در هیچ آیین دیگری نمی‌توان یافت.

?شایسته است که همه ما مسلمانان به اهمیت مسأله وقف آگاه باشیم و از دستورات خداوند و رسول اکرم(ص) درباره وقف به درستی پیروی کنیم و در کنار حفظ مسائلی همچون توجه به نماز، روزه، زکات، حج و ولایت به موضوع مهم وقف هم با توجه نگاه کنیم.

?در تعالیم الهی آورده شده که چهار گروه، عالمان، شهدا، کسانی که به مقام وجه الربی دست یابند و واقفان مرگ ندارند و همیشه زنده و جاودانند.

?واقف به حیات عمل ماندگار است چون وقف ماندگار است و واقف کسی است که با وقف به حیات ابدی متنعم می شود.

?واقفین باید به طرح ساخت خانه عالم در شهر و روستا، رسیدگی به امور دانشجویان و دانش آموزان و تاسیس کتابخانه ها برای ترویج فرهنگ دینی توجه کنند.

?وقف از زیباترین سنت خانم انبیاء است، وقف نشانه فتوت، جوانمردی، کرامت، سخاوت و نشانه بخشندگی است که در راه تحقق و پیاده شدن اهداف عالیه اسلام میاید زمین خود را وقف و می گوید وقف کردم تا همگان استفاده کنند.

?به مسئولین اوقاف در باب وقف و موقوفات متذکر می شوم که هم خودتان حساس باشید و هم دیگران را نسبت به این قضیه حساس سازید و مردم باید بدانند چیزی که وقف شد دیگر مال آنها نیست بلکه برای همگان می شود و باید از آن استفاده کنند.

?بایستی با تدبیر و با همت و با فرهنگ سازی نسبت به پرداخت موقوفات تلاش گردد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید