خانه / اخبار / اخبار شهرستان بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:دشمنان مطالبات مردم را بهانه قرار دادند/مسئولان جهادی عمل کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:دشمنان مطالبات مردم را بهانه قرار دادند/مسئولان جهادی عمل کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر با اشاره به اینکه دین مبین اسلام یک دین جامع، کامل و منطبق با فطرت انسانی است، اظهار کرد: مسائل اخلاق خانواده و استحکام نظام خانوادگی از موضوعات بسیار مهم در دین مقدس اسلامی است که طرح‌ها و برنامه‌های زیادی برای تحکیم این بنیان  تبیین شده است.

وی با بیان اینکه شاداب نگه‌داشتن اعضای خانواده یکی از عوامل استحکام بنیان خانوده است، افزود: یکی از نیازهای فطری انسان نیاز به سرور و شادابی است، یقین بدانید اگر انسان با امید باشد طراوت زندگی بر او حاکم و برای کمال خود و خانواده خود تلاش می‌کند.

امام جمعه بهشهر با تاکید بر رعایت اعتدال در رفتار فردی و اجتماعی بیان کرد: در خانواده‌ها باید حریم و حد و مرز روشن باشد و به این مهم توجه کنند که هرگز از حد اعتدال خارج نشوند و در شوخی‌ها افراط نکنند چرا که عدم رعایت این موضوع منشاء کدورت و دلخوری می‌شود.

این مسؤول با استناد به آیه ۲۹ سوره انفال همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کرد و گفت: معرف‌شناسی ، چشم‌پوشی از خطاها و مورد رحمت و مغفرت الهی قرار گرفتن از برکات تقوای الهی است.

جباری با بیان اینکه  فتنه همان آسیب‌پذیری است، افزود: اگر انسان بی‌تقوا باشد به فتنه گرفتار می‌شود و فتنه همان آسیب‌پذیری است.

وی آمریکا را شیطانی بزرگ خطاب کرد و گفت: آمریکا بعنوان شیطان بزرگ و انگلیس بعنوان شیطان پیر با جابجایی و باطل جلوه دادن حق و حق جلوه دادن باطل فتنه می‌کنند.

امام جمعه بهشهر با تاکید بر بصیرت و آگاهی مومنان بیان کرد: فتنه‌گران (آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و کشورهای منطقه ) مطالبات حق مردم را لباس باطل پوشاندند و پرچم ایران اسلامی را برای آن خون‌ها دادیم آتش زدند.

این مسؤول تصریح کرد: مطالبات مردم حق بود اما دشمنان مطالبات مردم را بهانه قرار دادند و لباس باطل بر آن پوشاندند و به رهبری، قرآن و شهدا مستقیم توهین کردند، مردم ما باید بیدار و هوشیار باشند و فتنه را از غیر فتنه تشخیص دهند.

جباری خطاب به مسؤولان اظهار کرد: مسؤولان در خدمت برای مردم دچار احساس غرور شده‌اند و ذره‌ای از مردم فاصله گرفتند، همه مسؤولان باید خواسته‌های مردم را جدی بگیرند و جهادی عمل کنند.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید به دنبال بیکاران بروند تاکید کرد: مردم از گرانی، تبعیض، بیکاری و افزایش حقوق برخی از مسؤولان ناراضی هستند، حوزه، مراجع و تمامی مسؤولان کشور برای رهایی از این وضعیت باید به میدان بیایند و لحظه‌ای فرصت سوءاستفاده دشمن را ندهند.

امام جمعه بهشهر در پایان به اغتشاشات اخیر در شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: ظرف کمتر از یک هفته طومار آشوب‌گران به سررسید و این مهم نشان از این دارد که ملت فهیم ایران هوشیار هستند و حق را از باطل تشخیص می‌دهند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید