خانه / اخبار / اخبار شهرستان بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: حماسه ۹ دی تجلی حمایت مردم از رهبری بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: حماسه ۹ دی تجلی حمایت مردم از رهبری بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر اظهار کرد: نظام اسلامی خانواده را کانون مقدس و باارزشی می‌داند و برای حفظ و استحکام آن طرح و برنامه‌هایی دارد.

وی با بیان اینکه شادابی و سرور یکی از عوامل استحکام خانوده‌ها است، افزود: اعضای خانواده به ویژه پدر خانوده باید محیط خانه را به کانونی گرم تبدیل کند تا همسر و فرزندان در این محیط احساس آرامش و آسایش کنند.

امام جمعه بهشهر با اشاره به نگرانی‌های والدین نسبت به فرزندان بیان کرد: نگران بودن والدین نسبت به آینده و سرنوشت فرزندان در حد معمول وظیفه است اما خانواده‌ها نباید این نگرانی را به کام فرزندان تلخ و محیط خانواده را به محیطی ناامن و مملو از استرس و ناامنی تبدیل سازند که این مهم موجب خانه‌گریزی و افزایش آمار طلاق می‌شود.

این مسؤول بابیان اینکه دو عامل مهم را باید در زندگی فردی و اجتماعی مراعات کنیم، تصریح کرد: اخلاق خوب و شوخ‌طبعی موجب لذت بردن از زندگی و محبوب شدن در نزد دیگران می‌شود.

وی با استناد به آیه ۱۰۸ سوره یوسف به تشریح ویژگی‌های رهبری پرداخت و گفت: رهبر یک جامعه باید بصیرت کامل داشته باشد و مردم را به بصیرت و افزایش آگاهی دعوت کند در واقع رهبر با بصیرت با افکار نورانی راه درست را به مردم نشان می‌دهد.

جباری با بیان اینکه بصیرت و آگاهی باید سرلوحه زندگی دینی مردم باشد، تصریح کرد: زمانی که مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) در جریان فتنه ۸۸ زیر بار دیکتاتوری نرفتند، ملت فهیم ایران متوجه مساله شدند و با حضور با بصیرت و ولایی خود حماسه ۹ دی را آفریدند و نقشه‌های دشمنان داخلی و خارجی را نقشه بر آب کردند.

وی با اشاره به اینکه  خداوند یوم‌الله را به مردم القا کرد، افزود: ملت ایران باید همیشه هوشیار باشند چرا که دشمنان اسلام به دنبال از بین بردن اصل انقلاب هستند، یقین بدانید حماسه ۹ دی تجلی حمایت مردم از رهبری بوده است.

خطیب نماز جمعه بهشهر تاکید کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس دشمنان آشکار نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه هستند و دشمنی آنان بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی در پایان به دو حادثه بسیار مهم در طول انقلاب اشاره کرد و افزود: جنگ تحمیلی و حماسه ۹ دی دو حادثه بسیار مهم در انقلاب اسلامی بشمار می‌آید چرا که دشمنان اسلام در هر دو رخداد با وارد کردن خسارات زیاد مادی و معنوی به دنبال از بین بردن ارزش‌های انقلاب بودند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید