خانه / اخبار / اخبار شهرستان بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:نگاه نمایندگان به بودجه ۹۷ سیاسی نباشد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:نگاه نمایندگان به بودجه ۹۷ سیاسی نباشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر همه نمازگزاران را به اهمیت دادن به واجبات و پایبندی به فرایض دینی و حقوق اسلامی سفارش کرد و افزود: مراعات اخلاق اسلامی در نظام خانوادگی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که نسل انقلاب و امت اسلامی باید به آن بیشتر توجه کنند.

وی با بیان اینکه اسلام برای استحکام نظام خانوادگی طرح و فکر دارد، افزود: دشمنان اسلام در عصر حاضر از ترفندهای مختلف به دنبال از بین بردن بنیان خانواده هستند، آنان باید بدانند که اسلام برای استحکام نظام خانوادگی طرح و فکر دارد و از مردم می‌خواهند که نسبت به این امر پایبند باشند.

امام جمعه بهشهر به رعایت سه نکته مهم در زندگی فردی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: رعایت تکریم و تجلیل از اعضای خانواده، سنت حسنه سلام و ایجاد شرور و شادمانی در محیط خانواده از جمله عوامل رعایت حقوق خانوادگیست.

این مسؤول با بیان اینکه ابراز محبت، سلامت خانواده‌ها را تضمین می‌کند، تصریح کرد: ابراز علاقه و محبت در بین اعضای خانواده، رعایت سنت سلام و صله ارحام و ایجاد شور و نشاط در محیط خانواده تنها بخشی از اقداماتی است که سلامت خانواده را تضمین و موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود.

جباری با اشاره به اینکه شادابی یکی از نشانه‌های مومن است، اظهار کرد: دل‌های شاد کیمیای جذب دیگران هستند و در مقابل غم و اندوه، کدورت و بداخلاقی موجب دور شدن از اجتماع و مرگ زودرس می‌شود.

جباری اظهار کرد: لازمه سرور و شادمانی جامعه معرفت، ایمان و اطاعت است.

وی با بیان اینکه دشمن ذره‌ای از توطئه‌های خود دست برنمی‌دارد، افزود: رواج فساد در مملکت، ایجاد فشار و سختی در بین مردم جامعه از اهداف شوم دشمن است.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به نفوذ دشمن تاکید کرد: مسؤولان باید نسبت به بدحجابی، گرانی‌ها، بیکاری‌ها، فسادهای مالی اداری و اخلاقی و همچنین اختلاف‌انگیزان حساس باشند چرا که دشمنان اسلام به دنبال این هستند که مردم در رنج و سختی باشند.

جباری با تاکید بر اینکه ادبیات رهبر انقلاب ادبیات قرآنی است، بیان کرد: دشمنان هرگز باما یکرنگ نبودند و اگر امروز نخست وزیر انگلیس می‌آید دلیل بر اعلان دوستی نیست چراکه انگلیس خیانت‌های زیادی در طی سالیان نسبت به ما روا داشت.

وی به بخشی از ترفندهای دشمن اشاره کرد و ادامه داد: توطئه و مقابله با نظام سیاسی ایران، تهمت علیه ایران و تحت فشار قرار دادن پوتین برای لغو عملیات ایران در سوریه تنها بخشی از ترفندهای دشمن علیه ایران است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر افزود: با تحویل لایحه بودجه ۹۷ به مجلس نمایندگان و دولتمردان باید نگاه دینی و ایمانی نسبت به این موضوع داشته باشند و از نگاه صرفا سیاسی بپرهیزند، اگر غیر این صورت پذیرد از تربیون نماز جمعه مسائل را با مردم در میان می‌گذاریم.

وی در پایان گفت: دولتمردان و نمایندگان مجلس باید بودجه را طوری ببنند که مردم احساس امنیت و راحتی کنند و از بین بردن رکود و بیکاری از جامعه را باید در دستور کار خود قرار دهند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید