خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:اجازه نمی دهم بهشهر را مانند قربانی تقسیم کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:اجازه نمی دهم بهشهر را مانند قربانی تقسیم کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جمع روسای ادارات و نهادهای این شهرستان اظهار کرد: در قرآن و روایات بعضی از مسائل و حقایق به خدا نسبت داده می شوند و شرافت می یابند. ذات مقدس خدای سبحان مصدر است ذاتی که با خود همه صفات کمالی و جمالی را دارد.حزب الله هرکس نیست بلکه مجموعه ی دارای هدف است و برای همین هدف که الهی است به میدان آمد و با مفاسد و سیاه نمایی ها میجنگد و در دل مومنان امید ایجاد می کند.

وی افزود: در برابر حزب الله احزاب دیگر هم وجود دارد مثل حزب شیطان که به دنبال مکر و کینه هستند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دل آنگاه می تواند سالم باشد که در خودش خدا را ببیند. قلب مومن عرش خداست. آن دلی سالم است که جز خدا در خودش نداشته باشد. مومن باید به قلب و دل توجه کند.دل آدمی مرکز اسرار است.از امیرالمومنین پرسیدند” با کدام عمل به این مقام رسیدی؟ فرمود: من دروازه دلم را پاسداری کردم و اجازه ندادم به غیر خدا کس دیگری در دل من جا پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: رهبری دین، ولی الله و ایام الله از موضوعات دیگر است که به خدا منسوب است و شرافت دارد. قرآن کریم نقشه زندگی و هدایتگر فکری ما است. قرآن را به شوخی نگیرید.

وی ادامه داد: خدا فرمود: ایام الله را به یاد بیاورید و این ایام را به همدیگر تذکر دهید. ۲۲بهمن روز تجلی قدرت الهی برای مردم بود روز مبارزه با جهالت، نادانی، مبارزه با مفاسد و طاغوت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: اولین وظیفه ما حفظ وحدت است. مراد از وحدت و همدلی یعنی یکسان فکر کنیم؛ برای پیشرفت شهر دل بسوزانیم. دومین وظیفه ما پاسداری از ارزش های انقلاب است. چرا بعضی از ما بی تفاوت هستیم؟ چرا بعضی با انقلاب و حاکمیت معنویت همراهی نمی کنند؟ چرا ابهت انقلاب را در عمل می شکنیم؟

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه امروز پاسداری از ارزش های انقلاب مبدا است گفت: فرماندار محترم! شهرستان ما دارد از دست می رود. بی احتیاطی و مواد غوغا می کند. مردم نسبت به آزادسازی قلیان اعتراض دارند.گوش به فرمان مقام مغظم رهبری بودن وظیفه دیگر ماست. ادبیات رهبر ادبیات اهل بیت است. امروز مقام معظم رهبری سفینه النجات دنیای معاصر است.

وی بیان کرد: دشمن شناسی وظیفه دیگر ما است. همه موظفیم دشمن را بشناسیم. دشمن فقط از بیرون توطءه نمی کند بلکه از درون هم نمی گذارد کار پیشرفت کند.

امام جمعه بهشهر گفت: متوجه شرکت و کارخانجات باشیم. مشکلات را توجیه نکنیم. زمین ها در اختیار بگذاریم. شهر را آباد کنیم.رستمکلا و خلیل شهر شهرهای نوپایی هستند امروز اگر در این شهرها پروژه ای می خواهد انجام شود نباید فقط امروزشان را دید بلکه باید آینده این شهرها را ببینیم. اصفهان یک روزه اصفهان نشد از همان ابتدا معماری خوبی داشت.

حجت الاسلام جباری بیان کرد: از من امام جمعه بپذیرید ما کمی دچار غفلت و غرور شده ایم. ابهت، انقلابی گری، امربه معروف و تبعیت از ولی فقیه باید حفظ شود.

وی ادامه داد: سه عامل مکتب، رهبر و مردم در انقلاب ما موثر بودند و مردم هم رهبر و هم مکتب را اداره می کنند. افتخار و ابهت رهبر به مردم است. این مردم را قدر بدانیم. پی نوکری مردم را به تن بمالیم. این مردم بودند که جبهه ها را اداره کردند این مردم در برابر منافقان ایستادند نه من طلبه ی امام جمعه؛من آمده ام تا از قدرت مردم حرف بزنم.

رئیس شورای  فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: در شهرستان بهشهر اقدامات خوبی انجام شد اما بنده از پیشرفت شهرستان راضی و قانع نیستم. این شهر باید شهر مذهبی تمام عیار و به عنوان الگوی همه شهرها ساخته شود.

حجت الاسلام جباری تصریح کرد: آقای فرماندار! بارها برای ساماندهی ورودی و خروجی شهر گفتیم اما اقدامی نشد. برای انتقال شهرداری از پارک ملت بارها گفتیم. به ما گفتند حاج آقا همین فردا شهرداری منتقل می شود اما نشد. بایستی مدیریت جمعی شهر را از این وضعیت نجات دهد.

وی ادامه داد: آقای فرماندار بنده به عنوان طلبه و امام جمعه این شهرستان اصلا این اجازه را نمی دهم که بهشهر را مانند قربانی تقسیم کنند. بنا داریم قدرت شهرستان حفظ بماند نه اینکه هرکس سلیقه اش گرفت نظر دهد.

امام جمعه بهشهر گفت: تقسیمات کشوری چارچوب دارد. نمی شود هرکسی قلم به دست بگیرد این روستا یا فلان روستا جزو فلان شهر شود. اینطور نباید باشد. قوه عاقله ما باید کار کند.

حجت الاسلام جباری اظهار داشت: حفظ وحدت، دشمن شناسی، بصیرت، مدیریت جهادی و پیشرفت برای خدمت رسانی از اهداف ما است.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید