خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر:دشمنان نمی‌توانند ذره‌ای در ایمان مردم نفوذ کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:دشمنان نمی‌توانند ذره‌ای در ایمان مردم نفوذ کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر با بیان اینکه تقوا توشه امر آخرت ماست و انسان را از مشکلات رهایی می‌بخشد با اشاره به خطابه حضرت فاطمه(س) درباره فلسفه احکام و شریعت مقدس نبوی اظهار کرد: اطاعت و پیروی از امامت و اهل بیت جامعه اسلامی را نظام می‌بخشد و ملت را با هم منسجم می‌کند.

امام جمعه بهشهر افزود: اگر جامعه به مقتدای امامت عنایت کند اختلاف و پراکندگی از جامعه دور و امامت نقش امنیت جامعه را برعهده دارد.

این مسؤول با بیان عامل اتحاد و یکپارچگی اطاعت از امامت است، تصریح کرد: عامل دور ماندن از اختلاف و تفرقه‌ها گریز از مدار امامت و ولایت است.

جباری اظهار کرد: امامت عزت تشییع را تضمین می‌کند و بعد از انقلاب تشییع بر فراز قله عزت و عظمت قرار گرفت.

وی به فرارسیدن ایام‌الله دهه‌فجر اشاره کرد و افزود: با توجه به کینه‌توزی‌های دشمنان که دائم در حال رصد ما هستند و اغتشاشات و آشوب را به رخ ما می‌کشند در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال باید با حضور چشمگیر مردم آثار انقلاب اسلامی مشاهده شود.

خطیب نماز جمعه بهشهر با تاکید بر اینکه دشمنان نمی‌توانند ذره‌ای در ایمان و اراده دینی ملت ضربه‌ای وارد کنند، بیان کرد: امسال ملت ما باید با حضور خود  به استکبار جهانی چنان تو دهنی بزنند که آنان گمان نکنند ایران افغانستان، عربستان، یمن و سوریه است بلکه ایران مهد دلیران است.

وی افزود: آمریکا باید صدای رسای ملت ایران و شهرستان بهشهر را که به سران استکبار جهانی پیام می‌دهند را بشنود و بداند که این صدای انقلابی و برخاسته از مکتب اباعبدالله الحسین (ع) است که هیهات من ظله را بما آموخت.

جباری خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای خون به جگر کردن ملت داعش را به وجود آورده بودند و چه خسارت‌هایی را به بار نیاوردند اما از دست مردم منطقه و ایران قدرتمند شکست خوردند.

وی با بیان اینکه بنای استکبار نابودی مسلمانان است،افزود: دشمنان برای رسیدن به این هدف شوم خود داعش را به افغانستان منتقل کردند و این هشداری است به رئیس جمهور و مسؤولان کشوری که آوردن داعش به افغانستان برنامه‌ریزی برای نابودی ایران است.

امام جمعه بهشهر با تاکید بر اینکه دشمن از اتحاد مردم می‌ترسند، بیان کرد: به همه مردم این هشدار را می‌دهم که در بین ما افراد نفوذی هستند که به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند تا امید مردم را تبدیل به ناامیدی کنند.

وی از فرماندار سابق بهشهر بابت زحمات گذشته تشکر کرد و خطاب به سرپرست جدید فرمانداری بهشهر گفت: باید کارهای شهرستان بهشهر را با جدیت و ابهت پیگیری کنید و رفع مشکل بیکاری و اشتغال جوانان را در دستور کار خود قرار دهید و جلوی ورشکستی شرکت‌ها را ضررش به حال مردم است گرفته شود.

جباری در پایان افزود: شهرستان بهشهر یکپارچه است و باید این یکپارچگی را حفظ بکند و نباید همچون گوشت قربانی قطعه قطعه شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید