خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر /  امام جمعه شهرستان بهشهر:ستاد نماز جمعه شهرستان برای جذب جوانان در نماز جمعه تلاش کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

 امام جمعه شهرستان بهشهر:ستاد نماز جمعه شهرستان برای جذب جوانان در نماز جمعه تلاش کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر،  حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نمازجمعه بهشهر اظهار کرد: پیغمبر مکرم اسلام (ص) فرمود”امیرالمومنین بسیار محبوب است اما فاطمه عزیزترین فرد نزد من است؛ عزت واژه بسیار مقدسی است که برای هرفرد و هرجا به کار نمی رود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری گفت: ستاد نماز جمعه شهرستان برای جذب جوانان در نماز جمعه تلاش کنند و مخاطب شناس باشیم. امام‌ جمعه یکی از شهرهای عراق با بنده تماس گرفت و از به اشتراک‌گذاری متن خطبه ها در کانال تشکر کرد و گفت: از این نوشته ها ده ها بار برای سخنرانی استفاده کردم.

وی ادامه داد: اخیرا در یکی از سمینارها، آقایی گفت من ائمه جمعه ها را قسم ‌می دهم که در خطبه های نمازجمعه موضوع حفظ و صیانت از خانواده ها را مطرح کنند ، حال می پرسم بنده تاکنون چند هفته پیرامون این موضوع سخنرانی کردم؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: همیشه تلاش کردم امام جمعه مردمی باشم؛ در روز برف و بارانی به روستای پجیم رفتم و مردم روستا می گفتند بعد از انقلاب تاکنون مسئول رسمی به روستای ما نیامد. موضوع گازرسانی به هزارجریب را چه کسی برای اولین بار مطرح کرد؟چه کسی مرتب پیگیری می کند؟کسی که نتواند امامزاده یوسف را درک‌کند نمی تواند به امام رضا دست یابد. کسی که نمی تواند امام جمعه را درک کند نمی تواند رهبری را بشناسد.

حجت الاسلام جباری گفت: ستاد نمازجمعه باید از روز شنبه تا پنج شنبه کار کند و در روز جمعه اثرات کارش را ببیند.نمازجمعه را با قوت برگزار کنید و برای بهشهر دل بسوزانید.مقام‌معظم رهبری می فرمایند” فرمانده فرهنگی شهر امام جمعه است و امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی است.

وی افزود: ستاد نمازجمعه ما باید از این فعالتر باشد. همه اعضا بایستی پا در رکاب این نهاد باشند. وضعیت سیستم صوتی و ساخت و سازها باید منظم تر باشد. بیش از ۲۰۰ میلیون برای مصلی فرش خریداری شد که باید برای نگهداری این سرمایه بیشتر تلاش کرد شکوه و عظمت نمازجمعه به امنیت است. مامورین نیروی انتظامی موظفند منظم و سروقت در محل با هوشیاری کامل حافظ امنیت مصلی و نمازگزاران باشند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ستاد نمازجمعه بایستی گزارش دهد تا مردم بدانند پولی که برای ساخت مصلی یا فرش می دهند کجا خرج میشود. باید جلوی کسانی که به اختلافات دامن می زنند را گرفت. بیشتر فعالیت کنید. فعالیت ستاد و دفتر باید فعالتر و منظم تر باشد.

حجت الاسلام جباری گفت: تنها راه جذب مردم به نمازجمعه منظم بودن خود ما است. نمازجمعه بهشهر بسیار باشکوه برگزار می شود اما همت کنیم تا یادگار آیت الله هاشمی نژاد، آیت الله کوهستانی و آیت الله جباری روزبه روز پررنگ تر باشد.

در پایان این جلسه کیانی مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد  بهشهر گزارشی از فعالیتشان خدمت امام جمعه محترم ارائه دادند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید