خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: اقتدار و سربلندی انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اقتدار و سربلندی انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در دومین یادواره شهدای روستای پجیم  به اهمیت جایگاه و عظمت شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا مانند آیه های قرآن مقدس هستند؛ اقتدار، سربلندی و سرافرازی انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست.

وی با بیان اینکه شهدا امنیت، دیانت، تقوا و عبادت ما را تامین کردند افزود: شهدا علاوه بر آنکه خودشان به حیات جاودانه دست یافتند به ما نیز حیات بخشیدند، خدا شهید را مورد غفران قرار داد و اگر مردم می دانستند خدا چه امتیازاتی به شهدا داده است همه مردم مشتاق شهادت بودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اولیای خدا آرزوی شهادت داشتند.پیغمبر مکرم اسلام می فرمود” من دوست داشتم هزاران بار در راه خدا شهید شوم زیرا شهدا به مقامی رسیده اند که عند ربهم یرزقون هستند.شهدای ما بندگان خدا بودند.تمامی اولیای خدا به بندگی شان افتخار می کردند و تقابل میان ایمان و کفر در همین است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: در دنیای معاصر، امام (ره) افتخارش به بندگی خدا بود و مومن به ذات مقدس پروردگار بود.مومن به راه و هدفش ایمان دارد و اگر به هیچ کشوری راه ندهند حرکت می کند و مردم را به عدالت خواهی و حق طلبی، عبودیت و بندگی فرا می خواند.

وی ادامه داد: جوانان عزیز، ما در جریان مبارزه با طاغوت جدی بودیم.بازار، حوزه، دانشگاه های ما جدی وارد صحنه شدند تا ارتش را به خودمان ملحق کردیم لذا  نظام۲۵۰۰ساله سلطنت را به زباله دان تاریخ انداختیم و نظامی بر پایه امامت، ولایت، فقاهت و عدالت تشکیل شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: در دوران جنگ هشت ساله تمامی کشورها با تمام تجهیزات پشت صدام را گرفتند اما همه جدی به صحنه آمدند و حاضر شدند جان دهند اما انقلاب و رهبرمان را تنها نگذارند ما در این جنگ پیروز شدیم اما جنگ نرم را جدی نگرفتیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مقام معظم رهبری بیش از ۲۰سال بحث تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی را تذکر و همه را به توجه حوزه فرهنگی فرامی خواندند. ما حتی نسبت به گرانی بی تفاوت بودیم امروز می بینیم دشمن در خانه های ما نفوذ کرد امروز مساجد ما دارد خالی می شود نماز جمعه که یادگار انقلاب و شهدای ما است آن رونق و شکوه را ندارد.مسئول باید ببیند نقص کار کجاست.رهبرانقلاب با عصبانیت فرمود: ای مسئولان، زخم را ببینید دشمن زخم را هدف قرار داد.

وی با بیان اینکه منطقه هزارجریب ۲۶۵شهید داد افزود: هزارجریب نباید حیاط خلوتی برای انسان های شیطان صفت باشد.هزارجریب جای ناامنی،نفوذ، بی بند و باری، اعتیاد و شراب نیست.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه علمای اثرگذار و بهترین نیروهای ما اهل هزارجریب هستند گفت: اگر بستر را برای هزارجریب آماده کنیم هزارجریب در توسعه پیشتاز است.ما از این منطقه غفلت کردیم چرا تا به امروز برای جاده این منطقه فکری نشد؟برخی از روستاها مانند پجیم،زلت و..صد در صد در محرومیت هستند.

حجت الاسلام جباری اظهار کرد: اگر بنده خدا باشیم دلسوز و شیفته و عاشق امام و رهبری و انقلاب می شویم، همه عظمت انقلاب این بود که اسلامی است.شهدای ما با کسانی که در دیگر جنگ ها برای ملیتشان دفاع کردند قابل مقایسه نیستند زیرا قرآن می فرماید: معیار خداست.

وی بیان کرد:تفاوت انقلاب ما با انقلاب های دیگر اینست که انقلاب ما می خواهد نام اهل بیت، این محراب و منبر، نماز جماعت، شکوه و حجاب و عفاف بیمه شود.انقلاب ما اسلامی بود در این انقلاب مردم باید به کرامت برسند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: مردم، مطالبه گر باشید مگر امام نفرمود انقلاب ما انقلاب پابرهنگان و محرومین است. خورشید انقلاب باید بر همه مناطق بتابد.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید