خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: مردم از برخی تبعیض ها ناراحتند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مردم از برخی تبعیض ها ناراحتند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهشهر با اشاره به اینکه برای استحکام بنیان خانواده باید صداقت داشت، اظهار کرد: خانواده‌ای که صادق باشند این صداقت و فضیلت‌های اخلاقی در بین همه جامعه پخش‌شده و جامعه‌ای صادق خواهیم داشت.

وی افزود: برای نجات خانواده‌ها و فرزندان از گرفتاری‌ها باید نشاط و خوشحالی درست و دینی را در بین خانواده رواج داد، همه انسان‌ها دارای فطرتی شادی طلب هستند و این در احادیث و روایات دینی ما هم آمده است که عقل این شادی را به ما هدیه می‌دهد.

امام‌جمعه بهشهر بابیان اینکه درسی که حضرت زینب به ما می‌دهد بصیرت و بیداری در برابر نقشه‌ها و کینه‌های دشمنان است، خاطرنشان کرد: امنیت ملی و سیاسی از نعمت‌های خوب خداوند است که باید با بصیرت و هشیاری در راستای حفظ و گسترش این امنیت تلاش کرد.

وی به اهمیت ایستادگی در مقابل دشمن اشاره و تأکید کرد: شجاعت و دلیری در برابر دشمن باعث عقب راندن و ناکامی او می‌شود و این شجاعت جز با استقامت و صبوری و داشتن یک زندگی الهی به وجود نمی‌آید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر تصریح کرد: مردم زمان انقلاب همت بسیار بلندی داشتند و با خواندن نماز و دعای وحدت در خیابان‌ها حکومت چندین ساله پهلوی را سرنگون کردند، امروز هم دشمن و نفوذی‌ها بدانند، این ملت با همین شاخصه‌ها، هر عاملی که بخواهد استقلال و آزادی آن‌ها را بگیرد را محکوم می‌کنند.

جباری گفت: آن‌هایی که گاهی از وضعیت مردم و انقلاب تفسیرهای نابجایی می‌کنند باید صدای رسای انقلاب امام خمینی را بشنوند و بدانند این مردم بر ارزش‌های الهی این انقلاب اصرار دارد و نمی‌شود آن‌ها را از انقلاب، ولایت‌فقیه و شهدا جدا کرد.

وی تأکید کرد: امروز بحث بیکاری، گرانی و معیشت موضوعات بسیار جدی است که خانواده‌ها در رنج هستند و بارها تذکر داده شد که مسئولین نباید این موضوع را نادیده بگیرند، مردم در همین ۲۲ بهمن امسال جواب شیطنت‌های منافقین را می‌دهند، اما همین مردم شریف و نجیب، از برخی تبعیض‌ها و حقوق‌بگیرها ناراحت هستند.

امام‌جمعه بهشهر در پایان گفت: مردم از برخی از این بازی‌ها مانند اینکه یارانه را قطع می‌کنیم و… ناراحت‌اند این‌ها چه بازی‌هایی است که بر سر مردم درمی‌آورید؟ یکی از کلماتی که در طول تاریخ مظلوم واقع شد کلمه مردم است، باید مسئولین مانند پیامبر برای اداره امور مردم تلاش کنند.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید