خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولان به درد مردم گوش کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولان به درد مردم گوش کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر با تاکید بر حفظ کیان خانواده اظهار کرد: امروز وظیفه دولت، ملت و نظام حفاظت و صیانت از کیان خانواده‌هاست چراکه استکبار جهانی و کسانی که اهل فساد و ناهنجاری هستند باتمام توان به جنگ علیه خانواده‌ها آمده‌اند.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن ماه تجلی قدرت الهی و بزرگ‌ترین معجزه قرن است، افزود: ملت ایران برای براندازی نظام فاسد سلطنت، گوش به فرمان معمار کبیر انقلاب با شور و شعور انقلابی به میدان آمدند.

امام جمعه بهشهر بیان کرد: دشمن با دیدن خروش و شور انقلابی مردم با طراحی کودتا و روی کار آوردن شخصی بنام صدام با تمام توان برای از بین بردن نظام جمهوری تلاش کرد اما ملت فهیم ایران زمانی که متوجه هجمه دشمن شدند پا به عرصه میدان گذاشتند و عازم جبه‌ها شدند.

این مسؤول با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جدی گرفتن تهاجم فرهنگی و نفوذ دشمن بیان کرد: امروز دشمن در خانه‌ها نفوذ پیدا کرده و باید جنگ نرم را بیش از پیش جدی بگیریم و فراموش نکنیم تاکیدات رهبری براساس مسائل دینی و انقلابی است.

جباری افزود: یک حالت بی‌تفاوتی در ما ایجاد شده است و این موضوع سبب شد تا  آسیب‌های اجتماعی چون اعتیاد، طلاق، فساد و بیکاری در جامعه رواج پیدا کند.

وی تصریح کرد: مملکت ما در وضعیتی قرار گرفته است که بیشتر تحصیل‌کردها بیکار  و امکان اشتغال برایشان میسر نیست.

خطیب نماز جمعه بهشهر تاکید کرد: همه ما باید مسائلی چون رعایت حجاب، شرم و حیا، عدالت، جنگ نرم و جنگ بر علیه خانواده را در جدی بگیریم.

این مسؤول به تسهیل در امر ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: شرایط ازدواج برای جوانان را فراهم سازید تا دین و فرهنگ دینی جوانان حفظ شود.

جباری ادامه داد: زندگی خود را به دست فضاهای مجازی نسپارید و بدانید ازدواجی موفق است که برپایه عشق، معرفت و اخلاق‌مداری باشد نه براساس مهریه‌های گزاف و کمرشکن.

وی گفت: بخاطر پیوستن به بداخلاقی‌هایی که از فرهنگ بیگانه آموختیم و از فرهنگ ائمه دور شدیم سن ازدواج افزایش یافت و بسیاری از جوانان ما از ازدواج محروم ماندند.

امام جمعه بهشهر افزود: ملت هوشمند و بابصیرت ملتی است که به تمامی ترفندها و توطئه‌های دشمن دقت دارد و علت مخالفت دشمنان با اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مسؤول خطاب به مجلس و دولت گفت: افتتاح پروژه‌ها را تعطیل کنید و به فریاد مردم برسید، فراموش نکنید که اگر این مردم نبودند خطر جدی کشور را تهدید می‌کرد.

جباری در پایان با اشاره به اینکه آبرو اهل بیت را حفظ کنید، گفت: بازسازی عتبات عالیات به سرانجام نرسیده است و تکمیل صحن حضرت زهرا(س)، کربلا معلی و قمر بنی‌هاشم نیازمند یاری دستان سخاوتمند شما مردم ولایی است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید