خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: روحیه انتقاد پذیری مدیران از برکت انقلاب است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: روحیه انتقاد پذیری مدیران از برکت انقلاب است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در همایش تجلیل از خادمین جهاد و خدمت در مناطق محروم بخش یانه سر بهشهر در مسجد روستای بیشه بنه اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران اهدافی را دنبال می کرد؛ اولین هدف انقلاب و معمار کبیر انقلاب نجات اسلام بود.

وی با اشاره به بیانات ارزشمند امام راحل افزود: امام به بازاریان، حوزه ها و همه مردم هشدار داد که اسلام دارد از دست میرود و خود به صحنه آمد و فرمود” تمام مقصد ما اسلام است” نظام شاهنشاهی با اسلام مخالف است؛ مردم باید این نظام را غیرقانونی بدانند و برای حاکمیت اسلام به صحنه بیایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر عنوان داشت: راهپیمایی ها، تبعیدها، تحمّل زندان و شکنجه برای اسلام بود تا مردم متوجّه چیستی وماهیّت انقلاب شوند؛ این انقلاب می خواهد محراب، منبر، نور، رحمت و معنویت را حاکم کند.

حجت الاسلام جباری افزود: اولین ویژگی انقلاب، اسلامی است مردم در دوران جنگ در برابر فتنه کفر ونفاق، فتنه سلطنت طلب و فتنه های استکبار تا هست این مبارزه و خروش انقلابی در میان مردم است.

وی با بیان اینکه ظلم ستیزی دومین ویژگی انقلاب اسلامی است ادامه داد: اساسا این ویژگی با ظلم، فساد و تبعیض مخالف است؛ شعار مردم ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود یعنی مستقل باشیم، خودمان را بشناسیم ومعرفی کنیم؛ باید ملتی آزاد باشیم ما نه مدل های شرقی را می خواهیم نه مدل های غربی را.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به بیانات گوهربار امیرالمومنین (ع) بیان داشت: همیشه ظالمان را محکوم کنید؛ دشمن کسانی باشید که می خواهند از نام مردم سوء استفاده کنند و با حیثیت، نوامیس، غیرت و ابهت مردم بازی کنند.

حجت الاسلام جباری به بیانی از امام راحل اشاره کرد و گفت: انقلاب ما انقلاب محرومان، مستضعفان و پابرهنگان است و من یک موی کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ترجیح می دهم.

وی ادامه داد: نسل جدید باید بداند انقلاب امام راحل برای مناطق محروم با مردمان اصیل، شریف، نجیب و شهید پرور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: بصیرت افزایی و هوشیاری ویژگی دیگر امام و مقام معظم رهبری و ره آورد انقلاب است؛ انقلاب ما تشیّع را بر قلّه عزت نشاند.

حجت الاسلام جباری ولایت پذیری را چهارمین ویژگی انقلاب اعلام کرد وهمین  عامل تمام توطئه های دشمن را خنثی کرد.

وی توجه به مردم را پنجمین امتیاز انقلاب برشمرد و افزود: روحیه  انتقاد پذیری مدیران از برکت انقلاب است و سپاه، روحانیت و دولت از مردم هستند.

امام جمعه بهشهر بر تلاشگری در کنار مطالبه گری شوراها و دهیاران تاکید کرد و گفت: شوراها  ودهیاران باید هم مطالبه گر باشند و هم تلاشگر.

حجت الاسلام جباری تصریح کرد: هیات پیگیری متشکّل از ده الی ۱۵ نفر از مجموعه شوراها، دهیاران و نیروهای بسیج تشکیل دهید تا با شناخت و اطلاعات، مطالبات را اولویت بندی کنید.

وی ادامه داد: ویژگی دیگر انقلاب و امام عدالت خواهی بود؛ عدالت اقتضا می کند هر چه بیشه بنه دارد بند سر داشته باشد، تبعیض ایجاد نکنیم، اعتماد را در مردم افزایش دهیم.

امام جمعه بهشهر بیان داشت:به من گزارش دادند که بخشی از لوله های گاز که برای انتقال گازرسانی به روستاهی بالادست است را می برند و اداره راه شهرستان ایراد گرفته و گفته  از نظر قانون ۱۲متر دو طرف جاده حریم است و در حریم جاده نباید لوله گذاری شود سریعا با آقای خنجری فرماندار بهشهر تماس گرفتم و عرض کردم اولا اگر دو دستگاه باهم اختلاف دارند نباید مردم آسیب ببینند دوما استاندارد جاده ها فرق می کند،جاده هزارجریب مانند جاده ساری یا بهشهر نیست  این جاده در کنار دره، کوه و جنگل  قرار دارد.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه ابهت انقلاب را نشکنید افزود: گرچه هزارجریب هنوز در محرومیت است اما کارهای زیادی در این منطقه انجام شد و مردم باید قدردان باشند.

وی بیان داشت: وحدت هزارجریب را حفظ کنید به هیچ وجه بنده اجازه نمی دهم تقسیمات بدون ضوابط در هزارجریب صورت گیرد.

 

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید