خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:تقویت درون بهترین راهکار در مقابل دشمنان
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:تقویت درون بهترین راهکار در مقابل دشمنان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جمع کارکنان شرکت نفت خزر اظهار کرد: ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی با خیر و برکات زیادی مواجه هستیم اولین خیر و برکت در نظام دینی و الهی اینست که ما در نظام حق زندگی می کنیم. میبینیم آنهایی که اهل باطل و دنیا خواه هستند با چه انگیزه هایی عرصه را برای ما تنگ می کنند مثلا با تحریم اقتصادی لذا مقام معظم رهبری دو موضوع را مطرح کرد یک اقتصاد منهای نفت زیرا نفت سرمایه است و با مصرف این سرمایه روزی تمام می شود.

وی افزود: دشمن می خواهد ما نفت نداشته باشیم و هم  اقتصاد منهای نفت نداشته باشیم. اقتصاد مقاومتی به مقابله با این تز خائنانه دشمن آمد که ما بتوانیم در سایه رهنمودهای ولایت و در چشمه سار این نظام‌ هم به اقتصاد خودمان برسیم .

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در درون نیز مشکلات داریم. رقابت های اقتصادی و سیاسی زیاد است. این جنوب و شمال کردن ها و اختلافات سلیقه ای مسائل را حل نمی کند. گاهی یک کلمه نعمت ها را از بین میبرد. ما همینطور که در غرب مشکل داریم در شرق هم داریم. بهترین راهکار این است که ما به فرهنگ دینی خودمان توجه کنیم و از درون خود را تقویت کنیم. توکل ما بر خدا باشد و با سعی و تلاش و جدیت و با توان افزایی از درون خود را تقویت کنیم. با تقویت درون می توانیم نفت خزر را داشته باشیم و خوب مدیریت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: دشمنان به دنبال یاس و ناامیدی در مردم هستند.مسئولان ما خوبند اما گاهی تحت تاثیر القائات این و آن قرار می گیرند.در منطقه توانمندی هایی وجود دارد اما نمی گذارند که باید جلوی این نگذاشتن ها را گرفت. می شود کار انجام داد منتها بستر و زمینه را باید فراهم کرد و نیروی انسانی، عقول و افکار انسان ها زمینه ساز است.

وی ادامه داد: خیر و برکات در شمال فراوان است اما مدیریت توانمند در شمال کشور وجود ندارد. ما جمع پراکنده هستیم. مدیریت ها باید متحد شود تا توانمندی ها ارتقا یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: حضرت امیر مردم بصره را گاهی مذمت می کند زیرا که در بستر دریا زندگی می کنند.
می خواهد بگوید فکر شما نمور(رطوبت گرفته) است.اگر فکر، رطوبت گرفته نباشد آدمی می تواند از دل دریا نعمات زیادی را بیرون بکشد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری یادآور شد:  قرآن می فرماید” ما خیر کثیر به شما دادیم.اگر شما از این کوثر خوب بهره ببرید دشمنان شما ناامید می شوند. خیر کثیر مصادیق زیاد دارد مثل علم و دانش.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید