خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: بدترین فقر، فقرِ فرهنگی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: بدترین فقر، فقرِ فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع نخبگان پژوهشی مدرسه سلمان فارسی اظهار کرد: بهترین شما از امت من کسانی هستند که اهل علم و اندیشه اند و تلاش می کنند سرشاخه علوم را بیاموزند و هرچقدر از مرگ دانشمند بگذرد باز نام او در دانشگاه و اساتید و اصحاب علم و اندیشه زنده است.

وی افزود: افراد به سراغ علم‌می روند زیرا می خواهند جهل و نادانی را از بین ببرند.ریشه همه بدی ها در جهالت است.پیغمبر فرمود” سرچشمه و سرآمد همه علوم، علم خداشناسی است یعنی انسان پی ببرد و معرفت پیدا کند. کسی این عالم با این وسعت و بزرگی را خلق کرد که تمام عالم دست اوست و گنجینه و مخزن همه علوم در قرآن است. به معارف قرآن توجه کنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: نخبگان و تحصیلکرده های هر کشوری چند مسئولیت دارند نخست آنکه مراقب و مواظب خود باشند که آدمی دشمن دارد.نخستین دشمن شیطان است که آدمی را به فقر، فلاکت و بیچارگی دعوت می کند.امیرالمومنین فرمود” هیچ فقری بدتر از بی سوادی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: بدترین فقر، فقر فرهنگی است. پیغمبران آمدند تا عقول را رشد دهند و دومین دشمن آدمی هوای نفس و سومین دشمن، همین دنیاست. مصیبت ها، حسادت و رفیق ناباب از مظاهر دنیایی ست، دنیا، دنیای انحراف است کسی در این دنیا می تواند ره به جایی ببرد که خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین فرمود” از وقتی تشخیص دادم انقلاب پیغمبر حق است هیچ گاه در حق شک نکردم زیرا شک، آدمی را به انحراف و بیراهی می کشاند.بدانید شما دشمن دارید. دشمن ما علم ما را هدف قرار داد.چرا از هسته ای شدن ایران می ترسند؟ می گویند چرا ایران باید موشک دور برد بسازد؟ دشمنی آمریکا به مملکت ما از حسادت است.امام انقلاب آمد و فرزندان مملکت، شهید فهمیده شدند. دانشمندان ما نیروهای اصیل شدند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اخلاق یعنی انسان خود را بسازد. اخلاق همان مهندسی وجود آدم است. مدیر شایسته باید اخلاق داشته باشد.در قرآن آمده” پیغمبر اخلاق عظیمی دارد.قرآن، عرش خدا، اخلاق پیغمبر و قیامت” عظیم” است و از رهبری به عظمت یاد شد. بایستی گوش به فرمان رهبری بود.جای خدا در دل مومن است. این دل چقدر وسعت دارد که خدا جای میگیرد. هر ظرفی پر می شود بغیراز ظرف دل.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید