خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: دشمن بر اسلام زدایی متمرکز شد نه اسلام ستیزی
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: دشمن بر اسلام زدایی متمرکز شد نه اسلام ستیزی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اظهار کرد:حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا برای هر حکمی از احکام الهی فلسفه ای را مطرح کردند همچنان که امامان ما هم راجع به احکام دین فلسفه هایی را بیان فرمودند اولین فلسفه در رابطه با ایمان است.حضرت زهرا می فرماید:خدا ایمان را برای شما مقرر کرده تا شماها پاک شوید و پاک و پاکیزه زندگی کنید و شرک،آلودگی و نفاق در وجود شما راه پیدا نکند.فلسفه ایمان این است که جامعه اسلامی پاک باشد و مومنان گرفتار خصال بد و رذیلت های اخلاقی گرفتار نشوند.

وی افزود: نمازگزار وقتی نماز می خواند سعی می کند مطیع خدای خودش باشد.تکبر، خودخواهی و خودپسندی به برکت همین نماز از انسان دور می شود.مهمترین مسئله اجتماعی مراعات اخلاق بخصوص اخلاق خانواده ها و تحکیم روابط خانوادگی و پرداختن به ازدواج جوانان اعم از دختر و پسر است.استکبار، جبهه کفر و نفاق با اساس بنیان مقدس خانواده ها در تضاد و جنگ هستند. وظیفه دلسوزان و همه نمازگزاران و وظیفه دولت و ملت آن است که نسبت به امر ازدواج جوانان، صیانت از خانواده ها، حفظ کیان این بنیان‌مقدس توجه کنند. بدانید جبهه نفاق، کفر و استکبار با همه توان به جنگ با خانواده ها آمده اند.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری امام مسلمین از تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی و فساد در بسیاری از مراکز هشدار داده اند و می دهند افزود: در سوره مبارکه بقره آیه ۲۰۵ اهداف دشمنان به خوبی بیان شده است. دشمنان چه اهدافی را در سر می پرورانند.آمریکا، اسراییل و انگلیس خبیث به دنبال چه اهدافی هستند و قرآن ما را به بصیرت و بیداری دعوت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: جبهه نفاق و کفر آنگاه که از اهداف دین و دیانت روی برمی گردانند اهداف پیامبر و سیره و سنت پیغمبر را نادیده می گیرند و احکام الهی را پشت می کنند یا وقتی که مسلط شدند فساد، بی بند و باری، شرارت و یغماگری ایجاد می کنند.جبهه کفر به جنگ با خانواده ها آمده است و اقتصاد مردم، زندگی و مسائل فرهنگی را هدف قرار داده است.آمریکا، اسرائیل، انگلیس، جبهه نفاق و تکفیری ها به جنگ با خانواده ها آمده اند و اقتصاد مردم را نشانه گرفتند.امروز چه کسی نسل کشی های اسرائیل را نمی داند؟ چه کسی نمی داند غارت، فساد، یغماگری، پرورش ایسم ها، کمونیسم ، صهیونیست را؟ کسانی که در پشت صحنه، صحنه گردانی می کنند و نابودی بنیان مقدس خانواده و اقتصاد یک جامعه را هدف قرار دادند.

وی ادامه داد: یکی از راههایی که می توانیم در برابر آنها با شجاعت و قوت قلب هر چه بیشتر و با توان زیاد بایستیم رویکرد قرآن است.حرف قرآن، بزرگان دین و اولیای خدا را آویزه گوش قرار دهید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: یکی از راهکارهایی که می توانیم در برابر آنها بایستیم و مانع ایجاد کنیم موضوع ازدواج جوانان است البته ازدواج بی آلایش، ساده و آسان که هم برکات دنیایی را به دنبال دارد و هم برکات معنوی.تامین زندگی سالم از راه ازدواج، آوردن همسر به خانواده و تولید نسل است که انسان را به حکایت زندگی می رساند.اولیای خدا از فساد، طلاق، مهریه های کذایی و ازدواج های کمر شکن متنفرند.زندگی خوب به برکت ازدواج شکل می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری جباری بیان کرد: آیه ۶۸ سوره مبارکه آل عمران آمده  نزدیکترین کس و سزاوارترین کس به جناب ابراهیم‌خلیل آنانی بودند که از ابراهیم و آیین ابراهیم و پیغمبر مکرم اسلام تبعیت و پیروی می کنند و خدا ولی و سرپرست و سرور همه مومنان است.پیام‌نخست آیه فوق اینست که پیوند مردم با رهبری دین پیوندی ایمانی، مکتبی است نه قبیله ای یا زبانی و جغرافیایی زیرا فرمود: آنهایی نزدیک هستند که تابع عملی سیره ابراهیم خلیل باشند. پیرو عملی باشند.

وی ادامه داد: پیوند قیام امت و امام پیوند مکتبی است.هرکس دینش بیشتر و تقوا پررنگ تر باشد عملا تابع ولایت فقیه است.کسانی که با ولی امرشان زاویه دارند از پیروان نیستند.پیروی عملی مفید است. جناب سلمان ایرانی بود اما چون تابع پیغمبر اکرم بود پیغمبر فرمود: سلمان از ما خاندان اهل بیت (ع) است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: انقلاب ما حداقل ۴ برکت و رحمت را به ارمغان آورد.اولین برکت این بود که مردم ما با دین، قرآن و معارف دینی آشنا شدند.امروز اسلامی که مردم‌ ما دارند اسلامی است که با ظلم، تبعیض و نابرابری ها مقابله می کند.ما به برکت همین انقلاب با ولی امر مسلمین جهانمان آشنا شدیم.یک روز امام ما، معمار کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی بود امروز امام‌ما ، پیشوا و مقتدای ما، سرمشق زندگی ما سیدالمجاهدین، امام العارفین حضرت آیت الله العظمی امام‌خامنه ای است.امام‌ نظام را مبتنی بر ولایت فقیه روی کار آورد و به مردم سفارش کرد پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: سومین برکتی که انقلاب برای ما به ارمغان آورد بیداری مسلمانان است.امام مستضعفان را هدایت نمود و به آنها ،جسارت، شجاعت و قوت داد. مردمان حق طلب آمریکا امروز مدافع انقلاب اسلامی هستند.امروز اسلام آنچنان بیداری ایجاد کرد که حتی در برابر کاخ سفید و سیاه آمریکا سخن از اسلام، قرآن و صلح جهانی است و این به برکت انقلاب اسلامیست و  چهارمین برکت انقلاب ، ایجاد فرهنگ جهاد، شهادت طلبی و ایثارگری است.

وی با بیان اینکه انقلاب برای ما بیداری و ولایت و اسلام آورد افزود: جبهه کفر اگر هزاران صفحه بنویسد و تمامی رسانه ها بگویند دشمنان چه می کنند می گویم آمریکا، اسرائیل، انگلیس، تکفیری ها و مزدوران اشرار داخلی، ریگی ها، رجبی ها و.. همه دشمنان بر دو محور تمرکز کردند ۱-اسلام، قرآن و ولایت فقیه نباشد.ایران و مردم ایران باشند اما مردم نوکر و وابسته و چَشم گو باشند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تصریح کرد: دشمن بر اسلام زدایی متمرکز شد نه اسلام ستیزی.می خواهند اسلامی نباشد، نام‌پیغمبر، فاطمه زهرا و امام‌حسین نباشد لذا به ایران فشار می آورند.هدف شوم و پلید دوم آمریکا تامین امنیت اسرائیل است.آنها تلاش می کنند کلمه فلسطین را از دنیا حذف کنند.مقام‌ معظم رهبری فرمود: فلسطین همچنان در صدر مسائل دنیای اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: هوشیار باشید.بیدار باشید.روزی منافقان را علیه ما عَلَم کردند روزی تکفیری ها، روزی داعش ها و امروز هم با کلمه دراویش.کجا دیدید درویشی پشت اتوبوس بنشیند و دیوانه وار به نیروی امنیت کشور آنچنان شور ببرد.

وی ادامه داد: مسئولین ما بیدار باشید.آقای رئیس جمهور، شما مسئول اجرای این کشور هستید.این بلبشوها چیست که ما می بینیم.مردم بایستی با امنیت و آبرومند زندگی کنند.بعد از چهل سال ، میبینیم دراویش قمه کشی می کنند.ما که توانستیم‌منطقه را آزاد کنیم و سوریه را از چنگال داعش ها درآوریم. حال امروز در پایتخت نظام اسلامی عده ای دراویش برای ما قمه کشی می کنند؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: نماز جمعه بزرگترین اجتماع هر شهرستان است.در بهشهر بسیاری از موتورسواران عامل پریشانی ها و مصیبت های زیادی هستند.بعضی از مسائل ترافیکی باید مجددا مطالعه و تبیین شود و هشدارهای لازم داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج یکی از دلخراش ترین حادثه بود که هنوز تعدادی از پیکرها را نتوانستند پیدا کنند.اگر هوا مساعد نبود چرا اجازه پرواز می دهید که اکنون همه مردم ایران داغدار شوند. نخست باید امنیت مسافران حفظ شود.

وی در پایان از مردم بهشهر  بخاطر اجتماع باشکوه عزادارای فاطمیه در مصلی و میزبانی از یک شهید گمنام تقدیر و تشکر کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید