خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: طلبه باید بستر و زمینه برای حاکمیت ارزش های دینی، بیداری و بصیرت فراهم کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: طلبه باید بستر و زمینه برای حاکمیت ارزش های دینی، بیداری و بصیرت فراهم کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع طلاب مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: این دنیا با همه وسعتش به علم و دانش وابسته است و دانش و علم به ایمان. آنچه که عالِم را شجاع و باتقوا بارمی آورد ایمان است.در روایت آمده ” عالِمی که به علمش عمل کند یعنی به علم نافع و سودمند دست پیدا کند از هزار عابد برتر و بالاتر است زیرا عالِم چراغ جامعه و چشم‌عالَم است.

وی ادامه داد: عابد می تواند فقط خود را نجات دهد اما عالِم هم خود را نجات می دهد و هم می تواند اجتماع را هدایت کند و جامعه را از سیه روزی، تبهکاری و فساد نجات دهد و عالِم کسی است که در خانه اش ایمان، اخلاق، تقوا، علم و مدارا نفوذ پیدا کند.چه بسا دانشمندی که عالِم است اما جهالت او را ازبین می رود و علم به حال او سودی ندارد.کدام علم؟آن‌علمی که در آن ایمان و تقوا نفوذ پیدا نکرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: عالِم بایستی میان خود و خانواده اش آن حرمت والای زندگی را شکل ببخشد یعنی همان خانواده ای که امیرالمومنین فرمود. خواهران عالِم بدانند با جهادشان، تلاش و اخلاقشان زمینه و بستر برای علم‌ آموزی مرد آماده کنند. راه تقوا و ساده زیستی را باید انتخاب کرد. در خدمت عالِم بودن ثواب زیادی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری افزود: خانواده روحانی الگوی جامعه است. روحانی وابسته به اهل بیت  و سرباز امام زمان است. برای خدا بایستی از بسیاری مسائل گذشت تا فضایل را کسب کرد.

وی ادامه داد: الگوی یک خانواده روحانی فاطمه زهرا است. حضرت فاطمه زهرا خانه ای گِلی و کوچک داشت و مَهریه اش زیاد نبود وقتی پیغمبر از حضرت امیرالمومنین پرسید: آیا از همسرت راضی هستی؟حضرت فرمود: بله زیرا مرا در اطاعت خدا کمک می کند و باعث پیشرفت من است.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق ع گفت: در نظام‌ جمهوری اسلامی طلبه باید بستر و زمینه برای حاکمیت ارزش های دینی، بیداری و بصیرت در زندگی و جامعه فراهم کند.دشمنان امروز روحانیت بسیار قوی تر و خائن تر هستند و می خواهند به هر طریقی به روحانیت انگ بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: همسر یک طلبه باید آگاه به احکام دینی باشد.هرچه می توانید در زندگی طلبگی مدارا کنید و با هم رفیق باشید. برای رضای خدا باید از بسیاری مسائل چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: علم سرمایه است اما سرمایه ای که در جان آدمی نهفته است. ابتدای زندگی را بایستی با اخلاق آغاز کرد. با اخلاق یعنی خوش برخوردی، خوش معاشرتی یا حُسن برخورد یا حُسن معاشرت.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید