خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر : چشم انداز درخت کاری تدوین شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر : چشم انداز درخت کاری تدوین شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت السلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جمع کارکنان منابع طبیعی بهشهربر مهار آتش سوزی جنگل ها و توسعه و ارزش جنگل و درخت کاری تاکید کرد و گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از نکاتی که بایستی به آن دقت کرد اصل حفظ قوانین و احکام دینی است زیرا تفاوت ما با سایر ملت ها یعنی تفاوت مسلمانان با غیرمسلمانان در اعتقادات دینی ما است.

وی افزود:  اعتقاد ما بر این است که احکام دین ما علاوه بر این دنیا تا ملکوت استمرار دارد بنابراین حفظ اعتقاد در نظام‌ مقدس  دینی و جمهوری اسلامی بسیار اهمیت دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: حفظ ‌منابع و قوانین موضوع مهمِّ دیگر است. دقت کنید اسلام راجع به حقوق حیوانات چه گفت؟ نظر اسلام راجع به درخت و فرهنگ منابع طبیعی چیست؟اصل نخست اینست که همه موجودات برای انسان آفریده شده اند یعنی درخت، خورشید،جنگل و حیوانات برای ما آفریده شدند و  ما در نظام دینی حاکمی داریم به نام خدا.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: اگر انسان با فرهنگ دینی، محیطی و زیستی اش آشنا باشد و مسئولان بدانند درخت چقدر اهمیت دارد بسیاری از مسائل حل می شود. درک برخی از مسائل برای ما بسیار اهمیت دارد و کسی که قاچاق می کند دشمن طبیعت است.

وی ادامه داد: بنده پیشنهاد می کنم هر سال هنگامِ درخت کاری یک خلاقیت نشان دهید مثلا درخت کاری سال ۹۶ مشخص باشد یا چشم انداز درخت کاری تدوین کنید مثلا سال ۹۷ چه تعداد و چه نوع درخت هایی کاشت شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: باید به وفور درخت کاشت. آنقدر بایستی منابع طبیعی مازندران قوی عمل کند که استان خالی از فضای سبز نباشد. تنوع درختان نیز اثر و آثار خودش را دارد.حواستان به آتش سوزی های جنگل باشد.این آتش سوزی ها از جهالت و جوانی است. با توجه به اینکه گازرسانی به روستاها از برنامه های دولت است که با این کار، امنیت منابع طبیعی بیشتر می شود اما ممکن است قاچاق چوب بیشتر شود. نفوذ قاچاقچیان پس از گازرسانی بیشتر می شود و بعضی از مردم در حریم ‌جنگل زندگی می کنند با آنها با رافت اسلامی و انصاف انسانی رفتار کنید.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه باید بررسی کرد ” چرا مطالبات مردم اینقدر زیاد شد؟ ” افزود: مردم واقعا گلایه دارند و ناراحتند.باید به مطالبات مردم توجه شود.مسئولان باید به درون کشور توجه کنند. بیشتر نابسامانی ها مربوط به درون کشور است و ربطی به خارج ندارد.کارفرمایان و مدیران به کارگران توجه کنند و حقوق کارگر را به موقع پرداخت کنند. به مردم رسیدگی کنید.فشارهای بیهوده به مردم نیاورید.

وی ادامه داد: قدر نعمت ها را بدانیم. نفس پاک از هوای پاک و هوای پاک و سالم از محیط زیست است.فرهنگ خودمان را در منابع طبیعی، درختکاری و آب حفظ کنیم. این آلودگی ها از خود ما است. با دستِ خودمان آب،هوا و محیط زیستمان را آلوده می کنیم. پس کجاست فرهنگ دینی و اسلامی ما ؟
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/ هر عیب که هست از مسلمانی ماست.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید