خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه موقت شهرستان بهشهر: اشرافی گری و امتیاز طلبی مسئولان حرکتِ ضدّ انقلابی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر: اشرافی گری و امتیاز طلبی مسئولان حرکتِ ضدّ انقلابی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، امام جمعه موقت شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به ویژگیهای متّقین اظهار کرد: متقین کسانی هستند که روح کمک به دیگران و نیکوکاری در جان آنها نفوذ کرده و بر خشم خویش مسلط هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی رکاوندی به بیانی از رسول گرامی اسلام اشاره کرد و افزود:اگر کسی خشم خود را فرو برد در حالی که می توانست آن غضب را اعمال کند، خداوند دل او را از آرامش و ایمان پر می کند؛ یکی از علائم ونشانه های انسان متقی این است که بر خشم و غضب مسلط است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اوصاف متقین اینست که  آنها از خطای مردم می گذرند و کینه ای به دل نمیگیرند و نیکوکارند و اصراری بر گناه ندارند.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر گفت: ام البنین بهترین الگو برای مادران و همسران شهدا هستند و زندگی ام البنین درس های فراوانی به ما می آموزد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی رکاوندی با اشاره به بیانی از امام صادق (ع) بیان کرد: فرزند نیز بر پدر سه حق دارد ۱- انتخاب مادر خوب ۲- انتخاب نام خوب، اسم خوب از حقوق فرزندان است. ۳- سعی در ادب کردن فرزند.

وی یادآور شد: روز ۴ اسفند روز تاسیس کمیته امداد  و احسان و نیکوکاری است و این خصلت نیکوکاری در وجود افراد با تقوا نهادینه شد و صدقات جاریه، خیرات و احسان برای آدمی ماندگار است.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: در ایام دی، فتنه گران آمدند آن همه جنایات کردند، پرچم سوزاندند، گفتند این افراد را دستگیر کردیم و به اطلاع مردم می رسانیم اما هیچ خبری نشد.چه شد و چه کار کردند را ما نمی دانیم. دروایش در قلب تهران مانور دادند این برای یک ساعت و یک شب نبود آنها با برنامه ریزی دست به چنین جنایت هایی زدند.

حجت الاسلام حسینی افزود: با اختلاس و حقوق های نجومی چه کردند؟ با جاسوس ها و دوتابعیت ها چه؟ مردم منتظر جواب هستند.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران قوی است و دلیل قوت جمهوری اسلامی برمی گردد به اینکه چهل سال است همه دولت های مستکبر و خبیث دنیا می خواهند جمهوری اسلامی را نابود کنند و هیچ غلطی نتوانستند کنند.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: اشرافی گری و امتیاز طلبی مسئولان، بی اعتنایی به طبقه متوسط حرکت ضد انقلابی است. همه تشکیلات باید در راستای اهداف انقلاب حرکت کنند و در خدمات مستضعفان را حمایت کنند.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی افزود: قوه مجریه و قضاییه باید مدیریت جهادی را دنبال کنند؛ مدیریت جهادی به معنای پُرکاری و  حرکتِ با تدبیر است. مسئولان به فکر محرومان، مستضعفان و اقشار کم درآمد باشند.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید