خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: هرچه شرارت است از آمریکاست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: هرچه شرارت است از آمریکاست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به روایتی از امیرالمومنین ع اظهار کرد: بندگان خدا، تقوای الهی را مراعات کنید زیرا تقوای الهی در این دنیا جنت و سپر است. تقوا در این عالم سپر است یعنی مانع است و انسان ها را از آلودگی دور می‌ نماید و در فردا نیز راهی به سوی بهشت است.

وی افزود: بایستی بنیان خانواده و ارکان نظام خانوادگی براساس اخلاق اسلامی صیانت شود.بنیان خانواده بایستی حفظ و مصونیت یابد. دشمن درصدد است تا به خانواده ها آسیب رساند لذا مستقیم‌و غیرمستقیم با همه توان و تلاش به جنگ با خانواده ها آمده است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: وظیفه ما، همه دلسوزان، دولت و ملت و همه خانواده هاست که از غفلت در این میدان بپرهیزیم و به سمت بیداری،هدایت به سوی آیات نورانی قرآن، روایات و آثار اسلامی و کلمات بزرگان، سنت فاطمی و علوی و سنت حسنه نبی مکرم اسلام (ص) برویم. مگر کتاب خدا، کتاب اخلاق و تربیت نیست؟ مگر کتاب خدا، کتاب موعظه نیست؟ مگر کتاب خدا، کتاب تامل، تفکر و تدبر در آیات الهی نیست؟

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: اگر واقعا آیات الهی کتاب خدا هم موعظه است هم نور است هم تبیین است هم کتاب شفا و موعظه، بایستی مومنان از این فرصت و از خطبه های نماز جمعه برای موعظه و شنیدن پند و اندرز بهره بگیرند. یکی از موضوعاتی که که قرآن همگان را توصیه و سفارش می کند تسهیل در امر ازدواج جوانان است. اگر می خواهید آینده جوانان شما تباه نشود از ازدواج جوانان غافل نشوید.

وی ادامه داد: قرآن می فرماید” شما سعی کنید نسبت به امر ازدواج جوانان غفلت شما را نگیرد. ما داریم به کجا می رویم؟ دین، فتوت و جوانمردی جوانان دارد تباه می شود. پیغمبر فرمود” من از دنیای شما انتخاب همسر را دوست دارم بوی خوش را دوست دارم و اما از همه اینها بهتر نماز و پیوند راستین میان عبد و معبود است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: پیغمبر فرمود” یکی از مهمترین نیازهای جامعه بشری، تشکیل خانواده و ازدواج آسان و موفق است. در روایت آمده ” اگر جوانی در سن‌ جوانی ازدواج کند و خانواده تشکیل دهد شیطان به عجز و ناله در می آید.جوان با ازدواج دو سوم دینش را حفظ کرد.حفظ دین و غیرت، شرافت، حجاب و عفاف باید معیار و ملاک باشد. ازدواج یعنی دست رد به شیطان زدن. ازدواج یعنی مهارکردن غرایز. ازدواج یعنی پای بند بودن به سنت حسنه انبیا.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری با بیان اینکه موعظه بهترین هدیه و عیدی است گفت:پیغمبر فرمود: هرکس پیوند دو گل را برقرار کند در حقیقت نصف دینش را حفظ کرده است. امیرالمومنین ع می فرماید: آنچه که موجب زنده شدن دل ها و شکوفایی عقل خواهد بود این است که آدمی پندها را بشنود. موفق ترین انسان کسی است که پای مواعظ قرآن و اهل بیت بنشیند که به بزرگترین توفیقات الهی دست می یابد.

 

وی ادامه داد: قرآن می فرماید” در برّ و تقوا همدیگر را کمک کنید یک مصداق بر و تقوا یعنی تن دادن به ازدواج آسان. ایام شادی را با بعضی از کارها تلخ نکنید. بهترین هدیه موعظه است.بزرگترین توفیق است که آدمی نصح را از ناصح بپذیرد و قبول کند. امیرالمومنین فرمود” اگر در یک جامعه نه نصیحت را گوش کنند و نه ناصحان را دوست بدارند در آن جامعه خیری نیست.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: خیر در یک جامعه این است که اگر از تریبون مصلای شهرستان که به نام سیدالعلمای مازندران آیت الله جباری نامگذاری شده ، می گوییم ازدواجِ آسان، مردم به سمت ازدواج اسان بروند و نسبت به طلاق، فتوت و غیرت، جوانمردی و حجاب فاطمی دغدغه داشته باشند. در آستانه بهار بیاییم دست به دست هم دهیم موعظه شویم و دیگران را موعظه، امربه معروف و نهی از منکر کنیم و آیات قرآن و فرهنگ قرآنی را گسترش دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: امام رضا ع فرمود” در این سرزمین بندگانی حضور دارند که سعی و تلاش می کنند حاجت های مردم‌را برآورده کنند. بدانید این افراد که سِمَت الهی یعنی کمک و احسان به مردم را برای خودشان مقرر می دانند در روز قیامت دیگر گرفتاری های قیامت را نمی بینند. هرکس دل یک‌مومن را مسرور و شاد کند در روز قیامت خدا دل او را شادمان می کند.در پایان سال به دیگران‌ کمک کنیم. از مسئولان و دست اندرکاران کمیته امداد تقدیر و تشکر می کنم. افراد نیازمند و با آبرو در جامعه ما فراوانند و به نحوی به کمیته امداد وابسته هستند.

وی ادامه داد: در آیه ۹۰ سوره مبارکه نمل آمده خدا ما را به سه چیز فرمان می دهد۱-عادل باشیم۲-محسن و نیکوکار باشیم۳- به نزدیکانتان برسید
اما خداوند شما را از ۳ چیز نهی می کند۱-گناه و فحشا نکنید۲-به بدی ها نزدیک نشوید۳-ظلم نکنید. خداوند شما مردم را موعظه می کند شاید شما از خواب غفلت بیدار و متذکر شوید و همدیگر را یادآوری کنید. هرکس نیازِ نیازمندی را برطرف کند و دل مومنی را شاد کند آنروز، روز سرور مومن است. هیچ‌گاه با منت، احسان و کمک را باطل نکنید.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق ع گفت: امام‌ جواد ع فرمود” اگر به خانواده ای کمک کردید صدقات را با منت کردن فراموش نکنید.خداوند می فرماید:آنانی که کمک می کنند و اهل احسان هستند خداوند آنها را دوست دارد و آنها محبوب خدا هستند.

حجت الاسلام جباری افزود: دیروز عکسی به من نشان دادند که در بهشهر خانواده ای در مخروبه ای زندگی می کنند. آن مرد گفت به مسئولین‌پیام دادیم متاسفانه هیچ کس به سراغ ما نیامد اما شما به حاج آقا برسانید تا به داد ما برسند من از همه شما نمازگزاران و کسانی که ادرس این خانه را می دادند می گویم به داد این خانواده برسید.

وی ادامه داد: امروز روز میلاد با سعادت ملکه عصمت، بانوی بانوان، سیده نساء‌العالمین، رکن هدایت ، نشانه نبوت ،صدیقه کبری فاطمه زهراست. روز تجلیل از مقام ‌مادر و روز زن. ان شاالله همه مردان‌ما قدردان خدمات زنان و مادران باشند.یکی از بهترین سفارش های قرآنی، نیکی به والدین است تا آنجا که هرکس از روی محبت به چهره پدر و مادر نگاه کند عبادت می کند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: هفته گرامیداشت شهدا؛ امروز هرچه داریم از شهدا است. دلیری، قدرت، ایمان، توکل، امنیت و رهبری به برکت خون های شهداست.خون شهدا را ارج نهیم و مادران و پدران شهدا چشم و چراغ این‌مردم هستند. بیست و دومین سالگرد ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله رحمانی خلیلی مازندرانی است و به روح این عالم بزرگوار درود میفرستم و امیدوارم خداوند علمای ما را با اولیایشان محشور کند.

حجت الاسلام جباری گفت: مقام‌معظم رهبری فرمود: هر کجا شرارت است از آمریکاست اما آمریکا می گوید ایران نباید در منطقه حضور پیدا کند.پررویی و جسارت رابه کجا می برند؟ تا جایی که  اگر ما می خواهیم در منطقه حضور پیدا کنیم باید با دولت های منطقه مذاکره کنیم نه از آمریکا اجازه بگیریم.

وی ادامه داد: آخرین‌چهارشنبه سال را به مردم  و جوانان عزیز تذکر می دهم ما اساسا به دنبال خرافات نباید برویم.شاد باشیم و شادی کنیم اما این شادی را بر ذائقه ی دیگران تلخ نکنیم. دشمنان خودمان را خوشحال نکنیم و خانواده های معظم شهدا و نیروهای مذهبی شهر را ناراحت نکنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید