خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان از مدارس آغاز می شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان از مدارس آغاز می شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع مربیان مهدهای کودک شهرستان بهشهر  با اشاره به روایتی از پیغمبر اکرم گفت: بهشت زیر پای مادران است. باید تبیین شود پیغمبر این جمله را برای چه مادری گفت.امام فرمود: از دامن زن، مرد به معراج می رود این جمله بیانگر عظمت، منزلت و شخصیت زن است. واژه معراج باید تبیین شود.

وی افزود: ابدیت و حیات ما به علم است. پیغمبر فرمود: علم در کودکی مانند نقشی است که آدم روی سنگ حکاکی می کند یعنی هیچ گاه از صحنه ذهن انسان ‌پاک نمی شود.پیغمبر فرمود” مرد و زن مسلمان بایستی به دنبال علم بروند. امام صادق فرمود” در هر حالتی علم آموزی واجب است بایستی ساعتی برای علم آموزی در زندگی برنامه داشته باشید.امیرالمومنین فرمود” طلب علم واجبی از واجبات خداست. این روایات ما را به علم آموزی تشویق می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: آنکسی که به دنبال کسب علم و دانش می رود محبوب خداست بهترین راه به دست آوردن محبت الهی مطالعه کردن و کسب علم است. ان کس که علم‌را می آموزد و به دیگران می آموزاند دوست خداست.ما بایستی راه تجربه هرچه بهتر علم آموزی را به فرزندان بیاموزید. در روایت داریم برای علم آموزی سخت گیری کنید.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری با بیان اینکه پایه های اعتقادی فرزندان دستِ معلمان است افزود: مبارزه با دشمن و ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان از مدارس شروع می شود.همه باید مطالعه کنیم. هربار که آدمی مطالعه می کند نکته ای می آموزد و روشنایی دلش بیشتر می شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان ارزش های اسلامی و سبک زندگی اسلامی را در مدارس فرامیگیرند. حجاب و عفاف دختران دستِ معلمان است.رهبری در شعار سال مردم و مسئولان را مخاطب قرار می دهد. باید کار کنیم و کالای ایرانی را مصرف کنیم. معلمان باید فرهنگ سازی کنند.باید احترام به قرآن ، علم و ارزش ها به فرزندان آموزش داده شود و زکات علم در نشر علم است.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید