خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: برنامه ریزان جام رمضان از فضای معنوی ماه رمضان استفاده کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: برنامه ریزان جام رمضان از فضای معنوی ماه رمضان استفاده کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع اعضای هیات برگزاری فوتبال جام رمضان گفت: جام رمضان همان جام قرآن است. قرآن برای هدایت انسان ها آمد و دین کامل می خواهد بشر را به کمال برساند. در ماه رمضان معمولا مردم به قرآن و دعا بیشتر توجه دارند. سطح جرایم پایین تر از ماه های دیگر است. این بیانگر ظرفیت بالای ماه رمضان است. اگر از این فرصت استفاده نکنیم ضرر کردیم.

وی به صراحت گفت: دست اندرکاران و برنامه ریزان جام رمضان از فضای معنوی ماه رمضان در این جام استفاده کنند نمیشود این جام با سوت و کف همراه باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: این جام فقط کف، سوت و فوتبال نباشد واقعا جام رمضان باشد. اگر جام رمضان با ماه رمضان مفایرت داشته باشد بنده موافق نیستم و این نگاهِ همه علماست. یادم هست‌ وقتی جام رمضان می شد بیشتر ائمه جمعه انتقاد می کردند زیرا زمان برنامه را طوری تنظیم می کردند درست زمانی که مردم و جوانان باید در مسجد باشند در مجامع ورزشی هستند یعنی مساجد خلوت ، منبر و گوینده غریب. برنامه ریزان از فضای معنوی جام رمضان استفاده کنند. در برنامه ریزی کوتاهی نشود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: ماه رمضان، ماهِ نزول قرآن، خودسازی، توبه و ماهی است که نفس کشیدن و حتی خواب در این ماه عبادت است. ثواب یک آیه در ماه رمضان ثواب یک ختم قرآن دارد.مسئولان ورزشی برای جوانان چه برنامه ای دارند؟ این صحبت در واقع تلنگری برای برنامه ریزان است. باید ابتکار به خرج داد.

وی ادامه داد: جام رمضان باید جامِ هدایت جوانان به قرآن باشد. اگر ماه رمضان با ماه های دیگر فرق نداشته باشد ضرر کردیم. ماه ِ رمضان، ماه ِ عبادت و بندگی است. از جام رمضان استفاده معنوی ببریم. ماه رمضان نماز جماعت و جمعه، قرآن به سر و دعا دارد. از این شور و هیجان، جوان را به سمت کمال ببریم.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید