خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمت به مردم از ارکان سعادت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمت به مردم از ارکان سعادت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع کارکنان شرکت گاز بهشهر اظهار کرد: ما در نظامی زندگی می کنیم که بحمدالله نظام مبتنی بر اعتقادات ماست. ایمان و اعتقادات مردم به عملکردهای مسئولان بستگی دارد. باید برای تحققِ اعتقادات مردم تلاش کرد. سعادت مطلوب همه مردم است و همه خواهان سعادت هستند. انبیا آمدند مردم را به سوی سعادت هدایت کنند تا زندگی سعادتمندانه نصیب همگان شود.

وی ایمان و اعتقادات را نخستین عامل سعادت و عاقبت بخیری برشمرد و ادامه داد: مومن کسی است که هنگام قرائت قرآن بر ایمان او افزوده می شود و مومن در کارهایش به خدا توکل می کند و تکیه گاهش خداست. مومن کسی است که علاوه بر این دنیا به جهان آخرت نیز ایمان دارد و کارهایش را به خدا واگذار می کند. مومن به دنبال عیوب و نواقص نیست و تلاش می کند عیوب را برطرف کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه صبر در برابر مسائل و مشکلات دومین عامل سعادت است افزود: قرآن، مومن را به صبر توصیه می کند زیرا دنیا خانه سختی هاست و مسیر آسان و هموار نیست . حضرت امیر می فرماید: صبر تا آنجا مهم است که در پیکره ایمان همانند سر بر تن آدمی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: خدمات رسانی سومین عامل سعادت است یعنی تامین و آبادی دنیای مردم. یک مسئول باید در امر خدمت رسانی تلاش کند. امیرالمومنین می فرماید: اگر شما به سعادت فکر می کنید و اگر دلتان می خواهد به سعادت برسید یک راه اینست که در راه توسعه ی خدماتی تلاش کنید. بر این اساس ادارات می توانند در این عرصه بسیار نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: مخاطب ایشان به مردم و مسئولان است همه تلاش کنند و کار کنند تا همه از برکاتِ نظام بهره مند شوند در چنین شرایطی دشمن نمی تواند کاری کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: با تبعیت از فرامینِ ولایت، دشمن زمینگیر می شود. پرونده ی کشور اسلامی و ولایی با همین عملکردها روشن می شود.چقدر از تولیدات داخلی استفاده می کنید؟ تولیدات داخل را باید توسعه و گسترش داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری تاکید کرد:  یکی از ارکان سعادت اینست که به معیشت و دنیای مردم، سلامت و زندگی مردم فکر کنند. با رعایت این عوامل می توان به موفقیت رسید.

وی تصریح کرد: پروژه گازرسانی به روستاهای بالادست در سال گذشته طبق برنامه و شاخص ها کار به درستی انجام شد اما گلایه ای که هست اینست که زمانی که صدای ما برای گازرسانی بلند شد باید در انتقال گاز به این روستا مشکلات پیش رو به سرعت مرتفع شود و همه ی روستاهای منطقه ازین نعمت گازرسانی بهره ببرند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید