خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: مدیران شهرستان بودجه های تخصیصی را پیگیری کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مدیران شهرستان بودجه های تخصیصی را پیگیری کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اظهار کرد: فردی از امام هفتم‌پرسید یابن رسول الله، انسان های باتقوا، انسان هایی که به یقین رسیده باشند و انسان هایی که به تعهدات دینی پای بند باشند دارای چه نشانه هایی هستند؟امام فرمود” این‌مردان و زنان کسانی هستند که اولا در زندگی تکیه گاهشان به خداست، متوکل بر خدا هستند و خدا تمام امید آنهاست. هرکسی به خدا توکل کند خدا او را در زندگی حمایت می کند.

وی افزود: این مردان ناب و زنان به یقین رسیده و به کمال نائل آمده کسانی هستند که در زندگی تسلیم امر خدایشان هستند. تسلیم یعنی در برابر خدا و احکام خدا پُز ندهند و یا به نفع خود احکام الهی را توجیه نکنند. ابراهیم در آتش تسلیم امر خدا شد. ابراهیم در جریان قربانی کردن فرزندش تسلیم امر خدا شد. اسماعیل فرمود: پدرم، آنچه از خدای خودت ماموریت یافتی تسلیم باش و مرا نیز از صابران و شکیبایان خواهی یافت. انسان به یقین رسیده و انسانی که در چتر معنویت تقوا قرار می گیرد تسلیم‌ امر خدایش است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: انسان باتقوا کسی است که به قضای الهی رضایت می دهد و راضی به رضای خداست. اگر انسان آنچه را که خدا می گوید و آنچه که خدا می خواهد بپسندد آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی توانند کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: چهارمین ویژگی انسان های باتقوا اینست که کارهایش را به خدا واگذار می کند. انسان باتقوا زمینه و بستر را فراهم می کند اما بقیه با خداست. اگر بخواهیم برای این روایت نمونه های عینی و ملموس پیدا کنیم امام حسین است و جریان کربلا. اگر می خواهیم در انقلاب الگو پیدا کنیم امام راحل است و انقلابش.امام‌راحل در همه مسائل، توکل و ایمانش به خدا بود، محکم حرف میزد و به راهی که انتخاب کرد ایمان داشت. امام الگوی عملی این روایت شد و در استمرار و ادامه این حرکت انقلابی، جهادی و مقاومت مقام معظم رهبری است و دنیای امروز.

وی ادامه داد: سیاست زده نشویم. عقلانی و با تجربه فکر کنیم. با توطئه هایی که دشمنان دارند امروز رهبرمان را بشناسیم. بزرگان دین مانند آیت الله حسن زاده آملی فرمودند: گوش هایتان به دهان رهبرتان باشد همچنانکه گوش رهبرتان به دهان امام مولایشان امام زمان است. اگر امروز با این اعتقاد در مصلی، صحنه های کار حضور پیدا کنیم هیچ مسئولی به خودش اجازه نمی دهد با کم کاری و درجا زدن توکلش را از دست دهد و چشم طمع به غارتگران و چپاولگران بین المللی داشته باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امام‌هفتم به جناب هشام ابن حَکَم وصایای زیادی دارد تحت عنوان ” یا هشام، یا هشام” از جمله‌ می فرماید: یا هشام، از ما، از شیعیان و دوستداران ما نیست کسی که محاسبه روزانه نداشته باشد. بایستی هر انسان شیعی روزانه محاسبه داشته باشد اگر کار خوب انجام داد برکار خویش بیفزاید و اگر مسیر را درست طی نکرد استغفار و توبه کند. بزرگترین پیام این حدیث اینست که ما همه از خود مراقبت کنیم و خود را مدیریت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: هر انسانی باید دو مدیریت داشته باشد هم مدیریت خانواده و جامعه و هم مدیریت بر خودش(مدیریت بر چشم، گوش، زبان، غرایض، شکم و گفتار) از خودتان‌ مراقبت کنید. اگر اینجا ما کم نیاوریم بدانید در برابر دشمن ‌کم نمی آوریم. گاهی بزرگان و دلسوزان ما از سوء‌مدیریت می نالند به خاطر اینست که محاسبه نفس ندارند. اگر مسئولان امور بانکی و اجرایی خودشان را محاسبه و ارزیابی کنند اگر امروز فرماندار، استاندار و شهردار شدیم به برکت همین مردم است. اگر یک انسان خودش را استیضاح نکند نمی تواند در کارهای دیگر توفیق یابد.

وی بیان کرد: امام ‌موسی ابن جعفر در زندگی بسیار درخشندگی های زیادی دارد. یکی از القاب امام هفتم باب الحوائج است. مسئولان عزیز، مدیران و همه زحمتکشان؛ موسی بن‌ جعفر حلال مشکلات مردم بود و است و خواهد بود. مسئولان باید خودشان را باب الحوائج ببینند تا بتوانند کار کنند. امام هفتم از کار مردم گره گشایی می کرد. هرکسی می تواند قشنگ صحبت کند و خوب گزارش دهد اما باید دید درد مردم چیست؟ مردم از چه می نالند و چه می گویند؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: از وقتی که با جناب آقای شاعری آشنا شدم خداراشکر کردم که حداقل در منطقه ای زندگی می کنیم که افراد دلسوز هستند، می خواهند مردم و مدیران کار کنند. هیچ کسی قرار نیست زیرپای افراد را خالی کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بر اشتغال جوانان تاکید کرد و گفت: نباید بگذاریم یک جوان بیکار بماند. نباید بگذاریم هیچ کارخانه ای حتی یک ثانیه تعطیل بماند. بهشهر شهر زیبایی بود اما این شهر زیبا را نابود کردند و آن با برچیده شدن کارخانه چیت سازی بود که تا به امروز اثرسوء کارخانه وجود دارد. نباید اجازه داد دیگر این شهر سکته کند. به جناب آقای دکتر شاعری عرض می کنم یک عیب در مسئولین شهر می بینم و آن اینکه فکرشان یکی نیست و به همین دلیل نمی توانند کار کنند.

وی بر پیگیری مدیران شهرستانی در بودجه های تخصیصی تاکید کرد و افزود: روز اول براساس کارشناسی مذهبی گفتم بهشهر به اتاق فکر نیاز دارد. بودجه تخصیص می یابد اما کسی باید بودجه ها را دنبال و پیگیری کند. نماینده در موقعیت خودش باید تلاش کند اما در منطقه بایستی افرادی باشند که فریاد بزنند. همه شوراها، روستاها، دهیاران، بخشداران باید پای کار باشند. اینطور نباشد که ببینیم دیگران چه می کنند و بعد آنها را در فضای مجازی تضعیف کنیم.

خطیب جمعه بهشهر گفت: مگر بنده بارها به عنوان امام جمعه شهر نگفتم در ایام مذهبی و شهادت نباید در شهر اعلان جشن کنند. برخی مذهبی ها روز شهادت آقا امام هفتم برای بچه هایشان عروسی می گیرند. حرف امام جمعه حرف رهبری است. شهر دستِ نیروهای مومن است. همه باید کار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: این ایام، ایام شهادت امیرصیاد سپهبد صیاد شیرازی است. شهید صیاد شیرازی آن امیری که بی قرار شهادت بود به دست منافقان کوردل به شهادت رسید. این ایام، ایام قطع رابطه ایران و آمریکا بود. امام فرمود: اگر رئیس جمهور آمریکا یک کار خوبی کرده باشد همین است که رابطه با ایران را قطع کرد. ما این رابطه را می خواهیم چه کنیم؟ رابطه گرگ و میش نمی خواهیم. بعد از آن توطئه و حتی عملیات نظامی. خدا به داد مردم رسید. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند زیرا هنوز موقعیت طبس را نتوانست تحلیل کند. امام فرمود: همه در خواب بودیم اما خدای ما بیدار بود.

وی ادامه داد:  امروز یک جوان عیاش، شهوت ران و بی عقل عربستان به نام بن سلمان را کوک می کنند تا بتوانند میان کشورهای اسلامی اختلاف بیندازند و برای اسرائیل امنیت ایجاد کنند. اما اینها چه فکر کردند؟ ملت ما آنچنان آمادگی دارد اگر رهبر به ما اجازه دهد در عرض چند دقیقه خاک اسرائیل را از بین می بریم.

امام جمعه شهرستان بهشهر  در پایان ضمن تقدیر و تشکر از نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بر تسریع در پروژه گازرسانی به روستاهای هزارجریب تاکید کرد و گفت: در منطقه لایی چند روستا از نعمت گاز برخوردار شدند اما در منطقه ما آنطور که باید باشد تحقق نیافت عدالت را بایستی مراعات کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید