خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: معرفت به مقام امامان از ارکان سعادت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: معرفت به مقام امامان از ارکان سعادت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در مراسم تحویل سال نو در امامزاده عبدالحق ضمن گرامیداشت شهادت امام هادی ع به بیان ویژگیهای این امام پرداخت و گفت: امام هادی در نیمه ماه ذی الحجه از مادری بافضیلت در مدینه متولد شد و در تعریف این بانوی بزرگوار از او به سیده تعبیر می کردند به معنای سرور، بانو و خانم یعنی مادر فضیلت ها، مادر همه خصال خوب.

حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری با اشاره به روایتی از امام هادی افزود: از ویژگی و امتیاز مادرِ این امام بزرگوار اینست که به مقام فرزندش عارف بود یعنی می دانست چه موجود با عظمتی را در دامنش می‌پروراند همین عرفان و معرفت به مقام امام از ارکان سعادت است.

وی ادامه داد: در روایت آمده بافضیلت ترین و سعادتمند ترین مردم کسانی هستند که ما را بشناسند، بدانند که ما با دیگر انسان ها تفاوت داریم.

امام جمعه بهشهر گفت: عیسی پیغمبر بود و کور مادرزاد را شفا می داد حتی مرده را با نفس مسیحیایی اش زنده می کرد عیسی مسیح رفیقی داشت روزی که به دریای بزرگ رسیدند عیسی پا روی آب گذاشت و عبور کرد. رفیقِ حضرت عیسی هم‌‌ پا روی آب گذاشت که عبور کند.به وسط دریا رسید. با خود گفت چه تفاوتی میان‌من و حضرت عیسی است؟ تا این سخن را گفت در آب فرو رفت. حضرت عیسی رفیقش را نجات داد و گفت چه شد؟ رفیقش پاسخ داد فکر کردم من و شما از نظر مقامی یکی هستیم. همه بانوان محترمند اما مقام حضرت زهرا کجا؟ همه زنان خوبند اما در میان همه خوبان سمانه مادر ِ امام هادی در حدی است که آن زمان به او سیده می گفتند و او دارای فضیلت و کرامت بود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان‌ کرد: بهار به ما درس توحید، معاد و درسِ توجه به قدرت الهی را به ما می آموزد و تحول جان مایه ی بهار و طبیعت است انسان ها از سردی به اعتدال می رسند و فصل بهار فصل معتدلی است در بهار انسان بوی بهشت را استشمام می کند، حلول سال ۱۳۹۷ که با ماه رجب قرین گشت به همه همشهریان عزیزم، نخبگان، فرهیختگان، بزرگان، دانشجویان، دانش آموزان، اساتید دانشگاه و معلمان عزیز، علمای این شهر، خانواده های شهدا و ایثارگران، جانبازان، مدافعان حرم، خانواده های گرانقدر شهدای امنیت ودر راس به مقام مقدس مرجع عالیقدر زعیم امت اسلامی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حفظه الله و همه مراجع تبریک عرض می کنم و در ماه ِ رجب ، حرمت این ماهِ بندگی را نگه داریم.

وی ادامه داد: معرفت بسیار مهم است برخی عبادت می کنند اما معرفت ندارند؛ امتیاز دیگر مادرِ امام هادی اینست که شیطان نتوانست در این بانو نفوذ یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام رضا به جناب عبدالعظیم حسنی چند سفارش کرد فرمود” اول سلام مرا به دوستانم برسان در زندگی تلاش کنند گناه نکنند ، اجازه ندهید شیطان شما را فریب دهد و دوم اینکه سخن بیهوده بر زبان نیاورید و سوم ، به زیارت هم بروید و همدیگر را ملاقات کنید.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: یکی از کارهای خوب عید نوروز همین دید و بازدید است امام رضا فرمود همین ملاقات و دیدارها زمینه قرب به اهل بیت را فراهم می کند سعی کنید همدیگر را ببخشید تا دل ها عاری از کینه و حسادت باشند.

وی به شعار سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و ادامه داد: اگر تولید ملی شتاب بگیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و با توجه به شعار امسال” حمایت از کالای ایرانی” همه باید برای تحقق شعار سال تلاش کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید