خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: کارهای فرهنگی افزایش یابد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: کارهای فرهنگی افزایش یابد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع اعضای شورای هماهنگی مازندران-فداییان ولایت رزمندگان حزب الله بهشهر و حومه اظهار کرد: جایگاه شما بسیار ارزشمند است. شما در اردوگاه نور قرار دارید و کار فرهنگی کار ستودنی است. بعثت پیامبر برای شکوفایی عقل و فکر و اندیشه مردم بود تا مردم فرهنگ دین را درک کنند. همه مشکلات ما اینست که دنیا نتوانسته زمینه و بستر برای فرهنگ اصیل آماده کند. انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت این رسالت را بر دوش گرفت.

وی افزود: امروز موضوع فلسطین، قدس، یمن در واقع بحث بر سر بود و نبود اسلام است یعنی فرهنگ متعالی دین، حاکمیت ارزش های اسلامی و الهی. باید فعالیتمان را صدچندان کنیم. اولین فلسفه بعثت پیغمبر این بود که مردم مومن به دین خدا شوند لذا پیغمبر نیز ایمان آورد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: شعار پیغمبر مبارزه با معبودهای دروغین بود. ” قولو لااله الله تفلحوا” بگویید معبودی جز معبود یکتا نیست.همه باید به وحدت در حاکمیت ارزش های الهی برسیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر آمد تا مردم آزاد زندگی کنند. مردم اسیر و برده ی هوس و تمایلات افراد نشوند لذا فرمود: پیغمبر آمد تا زنجیرهای خرافی را از گردن های شما بردارد. امروز استکبار همان کار جاهلیت را انجام می دهد به سبک جدیدتر اما خشن تر یعنی الان گرفتار دو جاهلیت شدیم یکی جاهلیت اولی دیگر جاهلیت مدرن. جاهلیت مدرن خشن تر از جاهلیت اولی است.جاهلیت اولی زمانی بود که پیغمبر مبعوث به رسالت شد. و جاهلیت مدرن بسیار خشن تر از آن است. رجزهایی که آنروز می خواندند با امروز فرقی نیست.

وی ادامه داد: امروز دشمن با همه توان به استقلال لطمه می زند تلاش می کند کشور وابسته ای باشیم. با توجه به این شرایط مسئولیت شما زیاد است. کارهای فرهنگی امروز باید چند برابر افزایش یابد همین ارتباطات محلی ، ارتباط باعلما و امام جمعه، ارتباطات فرزندان مقاومت. اینها نیروهای پابه رکابند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به بیان مقام معظم رهبری گفت: اسرائیل از بین می رود. اگر امروز رجز می خوانند و گنده گویی و گزافه گویی دارند بدانید همه شکست خوردند چون شکست خوردند عربستان را تحریک می کنند. نتانیاهو در بدترین وضعیت زندگی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: رهبر فرمود” امسال، سال حمایت از کالای ایرانیست. ما باید برای تحقق شعار سال ببینیم‌ چه ظرفیتی داریم. تولید با کیفیت پوشاک، مصنوعات و منسوجات را افزایش دهیم .نسبت به استفاده از کالای ایرانی تعصب داشته باشیم. در این کار ثابت قدم باشید. آینده ما روشن، اهداف ما مشخص اما باید کار کنیم. اسلام و دین هزینه میخواهد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید