خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر:جبهه مقاومت پاسخ دندان شکنی به کشورهای جنایتکار خواهد داد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:جبهه مقاومت پاسخ دندان شکنی به کشورهای جنایتکار خواهد داد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به تواضع و فروتنی به عنوان یک فضیلت اخلاقی گفت: مهمترین اثر تواضع اینست که انسان محبوب دیگران می شود. انسان ها اساسا از آدم های متکبر خوششان نمی آید و آدمی مجذوب  انسان های متواضع و فروتن می شود تا در نهایت انسان متواضع محبوب خدا می شود.

وی افزود: پیغمبر مکرم اسلام(ص) فرمود” خداوند در رابطه با ۵ گروه به فرشتگان مباهات می کند ۱- مجاهدان در راه خدا یعنی بسیجیان، پاسداران، ارتشیان دلاور، امت حزب الله و کسانی که از جبهه مقاومت هیچ گاه غفلت نمی کنند. خداوند در رابطه با کسانی که در راه خدا جهاد می کنند به فرشتگانش مباهات می کند و  گروه دوم، کسانی که در میان مردم تواضع دارند این گروه نسبت به خدا، قرآن، امام و ولایت و همه ارزش های الهی متواضع هستند. خداوند نسبت به این افراد نیز به ملائک مباهات می کند.

امام جمعه معزز شهرستان بهشهر گفت: گروه سوم، کسانی که در جامعه روحیه سخاوتمندانه دارند. بذل و بخشش می کنند اما منّتی ندارند. کسانی که اهل انفاق، بخشش، سخاوت هستند اما منت نمی گذارند. گروه چهارم، کسانی که در دل شب بیدار می شوند و نماز می خوانند. اولیای خدا و مردان سحرخیز که قبل از نماز صبح بیدار می شوند نماز شب می خوانند گریه می کنند با خدا راز و نیاز و استغفار و توبه می کنند خداوند نسبت به فرشتگان در رابطه با این گروه مباهات می کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: خداوند به موسی کلیم وحی کرد و فرمود: موسی، آیا می دانی چرا در میان خلایق تو را به عنوان کلیم و هم سخن قرار داده ام؟موسی: خدایا، راز و رمزش را شما بیان بفرمایید.خداوند فرمود” من بندگانم را زیر و رو کردم در میان بندگان کسی را که متواضع تر از تو باشد را ندیدم لذا تو را انتخاب کردم. یا موسی، تو از کسانی هستی که آنگاه به نماز و سجده می افتی گونه هایت را بر خاک میزاری.

وی ادامه داد: امام هفتم می فرماید”شما هر چیزی را که ببینید نشانه و علامتی دارد. علامت عاقل، تفکر و علامت تفکر، سکوت است. هر چیزی نیز مرکب دارد. تمام موجودات مرکب دارند. مرکب انسان های عاقل، تواضع در جامعه است. لقمان حکیم به پسرش نصیحت کرد: پسرم، در زمین متکبرانه راه نرو زیرا کسانی که در زمین با تکبر، خود خواهی و خودپسندی راه می روند و می خواهند خود را نشان دهند خدا آنها را دوست ندارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به روایتی از پیغمبر مکرم اسلام گفت:  اگر می خواهید بدانید افضل اعمال در این عالَم‌چیست؟ یکی از بهترین اعمال اینست که آدم در حالی که دارای قدرت و اقتدار است فروتن باشد کسی که دارای دولت، حکومت، عزت و وجاهت قانونی است تواضع را رعایت می کند. همین تواضع و فروتنی را در رهبر معظم انقلاب می بینیم که در سفر به منطقه زلزله زده کرمانشاه با تواضع در کنار مردم حاضر شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری در خطبه دوم بیان کرد: امام حسین(ع) در یکی از نصیحت هایشان به آقا امام سجاد فرمود” پسرم، از ظلم و ستم بر کسی که یاری گری جز خدا ندارد بر حذر باش. این نصیحت از امام معصوم به معصومی دیگر است و این حدیث یک پیام داخلی و یک پیام جهانی و بین المللی دارد. پیام داخلی حدیث اینست که کسی به کسی نباید ظلم و ستم کند حتی ظلم به خودش. ظلم به نفس، ظلم به شهروندان و ظلم به کارگران از مصادیق ظلم و ستم هستند.

وی ادامه داد: این حدیث هشداری جدی برای جامعه جهانی و بین المللی مخصوصا غارتگران و چپاولگران است آنانی که بر سر مردم مظلوم یمن بمب می ریزند آنانی که در سحرگاه برای مردم مظلوم سوریه ۱۱۰ موشک فرستادند جانیانی چون آمریکا، انگلیس ، فرانسه و حکومت های مرتجع منطقه البته چیزی جز رسوایی عاید آنها نشده است. مردم سوریه با نشاط تر از هر زمانی صبح روز موشک باران به محل کسب و کارشان رفتند و زندگی عادی خودشان را از سر گرفتند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: ماه شعبان یکی از ماه های پرفضیلت است. یکی از نام های ماه شعبان شهر الشفاعت است یعنی ماه شفاعت. شفاعت کننده پیامبر مکرم اسلام(ص) که از کسی شفاعت می کند که بر پیغمبر و آل او صلوات بفرستد. ماه شعبان، ماهِ خیرات و خوبی هاست. هرکسی در ماه شعبان استغفار کند برابر با ۷۰ هزار مرتبه استغفار در دیگر ماه هاست. ماه شعبان، ماهِ خیرات و برکات است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری افزود: یکی دیگر از نام های ماه شعبان، شهر الجیران است. جار یعنی همسایه. دیگران را برخود مقدّم دانستن از آموزه های دینی ما است. ماه شعبان همسایه ماه مبارک رمضان است. ماه رمضان، ماهِ خداست. در رمضان، نَفَس تسبیح و خواب عبادت است. اباسط یکی از کارگزاران و خادمان بیت آقا امام رضا(ع) بود. اباسط می گوید: در یکی از روزهای ماه شعبان خدمت علی ابن موسی الرضا رسیدم.
امام فرمود: اباسط می دانی این ماه، چه ماهی است؟
اباسط: بله می دانم. این ماه شعبان است.
امام: آیا از ماه شعبان استفاده می کنی؟
اباسط: چکار کنم؟
امام: این ماه آمد سعی کن دلت را شستشو دهی، نسبت به احدی کینه نداشته باشی، امانت ها را پرداخت کنی، نماز، دعا، قرآن و استغفار را بیشتر کن تا بتوانی ماه مبارک رمضان را درک کنی. هرکس در ماه شعبان خود را آماده نکند نمی تواند از برکات ماه رمضان بهره ببرد. این ماه مقدمه برای ورود به ماه رمضان است.

وی ضمن تبریک این ایام به ارتشیان، بسیجیان جان بر کف، سپاهیان، امت سلحشور  ادامه داد: امام راحل فرمود” اگر سپاه نبود کشور نبود. پاسداران با مشت های گره کرده و با تقدیم شهدا انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند. تروریست و داعش با سلحشوری سلحشوران ما از بین رفتند اما آثارشان است. در سحرگاه ۱۱۰ موشک توسط آمریکا، انگلیس و فرانسه بر سر مردم مظلوم سوری ریخته شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: ملت ما اینگونه اعمال و فجایع ظالمانه در طول تاریخ انقلاب اسلامی حتی قبل از انقلاب از قدرت های شیطانی بارها و بارها دیده است. یک نمونه سقوط هواپیمای مسافربری بر روی آبهای خلیج فارس بود که هنوز خاطره تلخ را در ذهنمان داریم. آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه و عربستان بدانند به همین زودی ها جبهه مقاومت پاسخ دندان شکنی خواهد داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری تصریح کرد: آمریکا، اسرائیل و فرانسه کشورهایی هستند حیله گر، دروغگو و به تعبیر مقام معظم رهبری این رهبر قدرتمند دنیای اسلام حضرت آیت الله خامنه ای فرمود: من به صراحت می گویم اینها جنایت کردند. اینها جنایتکارند.

وی ادامه داد: اما ببینید چه منفعتی گیر این کشورهای حیله گر آمد؟ رییس جمهور دیوانه آمریکا گفت: ما ۷ تریلیون در منطقه هزینه کردیم. آیا عراق و افغانستان را گرفتید که الان با چند موشک سوریه را بگیرید. سوریه همچنان مقاوم و حزب الله با استقامت است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: تعجب از کشورهای مرتجع منطقه است.باید به این کشورها خندید. عربستانی که مدعی است خادم الحرمین است. آقای خادم الحرمین، آمریکا از تو چه تعبیری کرد؟ گفت: من عربستان را گاو شیرده می دانم. باید خجالت بکشید. رسوایی، ننگ و ذلت تا کجا؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری یادآور شد: در پایان همه را به رعایت تقوای الهی فرامی خوانم و زیر چتر تقوا و حقیقت زندگی سالمی داشته باشیم و از برکات ماه شعبان بیشتر استفاده کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید