خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: ملت ایران در حمایت از تولید داخل کوشا باشند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: ملت ایران در حمایت از تولید داخل کوشا باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام حاج سید عسگری هاشمی‌نسب در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر اظهار کرد: انسان مومن در تمام شئونات زندگی خود باید دستورات الهی را مدنظر داشته باشد و اطاعت بی چون و چرا داشته باشد.

وی بابیان اینکه اطاعت از خدا، اطاعت به ذات است، افزود: مالک تمام موجودات عالم خداست و اطاعت از رسول یک اطاعت تبعی است یعنی خداوند این اطاعت را به پیغمبر واگذار کرده و فرمان رسول اکرم(ص) فرمان خداست.

امام جمعه موقت بهشهر به پیام مقام معظم رهبری درباره شعار سال اشاره کرد و گفت: خطاب سخنان رهبری در سال‌های قبل مسئولان و در سال جاری آحاد مردم هستند و همه ملت ایران باید در حمایت از تولیدات داخلی کوشا باشند.

این مسئول با اشاره به معضل بیکاری و گله‌مندی مردم از این مشکل بیان کرد: این مشکل که گریبان‌گیر بیشتر خانواده‌ها شده است با استفاده از تولیدات داخلی رفع می‌شود چرا که هر خانواده با استفاده از کالای خارجی منجر به بیکاری ۲۵ نفر می‌شود.

هاشمی‌نسب خطاب به تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی باید محصولاتی را تولید کنند که مصرف‌کنندگان رغبت به خرید و مصرف آن را داشته باشند.

وی با اشاره به تبلیغات سو در خصوص کالاهای ایرانی، افزود: همه عوامل و دست‌اندرکاران باید دست به دست هم دهند تا کالایی تولید شود که مردم با رضایت خاطر رغبت به مصرف و خرید داشته باشند.

امام جمعه موقت بهشهر بابیان اینکه اعتکاف مختص ماه رجب نیست،گفت: در این ایام شرکت‌کنندگان در این مراسم معتکف می‌شوند و از این فیض بهره‌مند می‌شوند.

حجت الاسلام هاشمی نسب با تاکید بر اینکه حضور شخصی که دو روز معتکف بود در آن مکان الزامی است بیان کرد: فرد معتکف باید در روز سوم در آن مکان حاضر و  روزه بگیرد و اگر تصمیم به تداوم اعتکاف داشته باشد روزه و حضور در روز سوم بر او واجب می‌شود.

وی به دهم فروردین روز همه‌پرسی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر در تمام انقلاب‌های دنیا جستجو کنید حتی یک مورد یافت نمی‌کنید که پس از انقلاب در فاصله ۴۸ روز از مردم همه پرسی کنند.

امام جمعه موقت بهشهر خاطرنشان کرد: در ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی  پیروز و پس از گذشت ۴۸ روز از مردم در خصوص اینکه چه انقلابی را می‌خواهند پرسش شد و این مهم در هیچ انقلابی یافت نمی‌شود.

حجت الاسلام سید عسگری هاشمی نسب با اشاره به روز طبیعت گفت: شایسته نیست طبیعت را که تمامی زیبایی‌ها و جلوه‌های سبز و خرم خود را به ما هدیه می‌دهد با گناه و معصیت و آلودگی نابود سازیم‌‌.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید