خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار نماینده ولی فقیه، ریاست و اساتید دانشگاه علم و فناوری با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار نماینده ولی فقیه، ریاست و اساتید دانشگاه علم و فناوری با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع نماینده ولی فقیه، ریاست و اساتید دانشگاه علم و فناوری اظهار کرد: سه تعبیر ” حبیب الله”،”ولی الله”،” خلیل الله” داریم. بایستی این تعبیرات را تحلیل کرد. به ابراهیم خلیل الله، شیعیان ولی الله و به پیغمبر حبیب الله می گویند.در این سه تعبیر رمزی نهفته است.

وی افزود: حبیب الله کسانی هستند که خدا آنها را دوست دارد. ولی الله کسی هست که شیعیان او را دوست دارند و خلیل الله فانی در راه خداست. مومنان عاشق خدا هستند و وقتی به یاد خدا می افتند دلشان به تپش می افتد. هیچ مومن از تلاوت خسته نمی شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: عالم ، حبیب خداست. خدا کسانی که علم را می جویند دوست دارد. در روایات آمده؛ در علم آموزی سخت گیری کنید. اگر در راه علم بمیرید شهید می شوید. اگر برای کسب علوم نیاز به طی کردن مسیر طولانی است طی کنید.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: تعیین شعار سال یکی از ابتکارات مقام معظم رهبری است.حدود ۲۸ سال ایشان شعار سال انتخاب می کنند و تمامی مسئولین بایستی براساس آن شعار چشم انداز ببینند. امسال مقام معظم رهبری فرمودند: مخاطب من همه هستند هم مردم هم مسئولان اولا کار کنیم.

وی ادامه داد: پیغمبر اکرم فرمود”من معلِم مبعوث شدم. در روایت داریم در شب های قدر ماه مبارک رمضان مذاکره علمی بهترین است یعنی عبادت بسیار خوب اما مطرح کردن بحث علمی نیز بسیار مهم است.امسال بحث تولید بیشتر و استفاده از کالای ایرانی مدنظر است. اولا بُرد جهانی است که دیگر ما را تهدید نمی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: گاندی در انقلابش از قناعت و استفاده داخل سخن گفت و این استفاده از کالای ایران باید از اول انقلاب جا می افتاد. تجربه، رقابت، استاندار کالا باید ارتقا یابد. به ابتکارات و خلاقیت فرزندان باید توجه شود و این خلاقیت ها باید تولید و ترویج یابد و فرهنگ سازی شود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید