خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:خدمات هلال احمر چشمگیر و قابل ستایش است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:خدمات هلال احمر چشمگیر و قابل ستایش است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر،به مناسبت روز جهانی هلال احمر ، پرسنل هلال احمر با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر خدمات هلال احمر را چشمگیر، قابل ستایش و تمجید برشمرد و گفت: در میان مستحبات هیچ مستحبی به زیارت آقا اباعبدالله الحسین نمی رسد مگر کسی قبر سید الشهدا(ع) را زیارت کند به مقام برتری راه یافته است این مستحب معادل ندارد.مرحوم محدثه نوری می فرماید” تنها یک مستحب است و آن خدمت رسانی به مردم حتی زیارت آقا اباعبدالله الحسین را پیشی می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری افزود: یکی از کارهای زیبای هلال احمر آموزش است. پیغمبر اکرم(ص) از کسانی که معلمی می کند بسیار تمجید کرده تا جایی که خودش را معلّم برشمرد.فرمود: من هم معلم هستم تا مردم را از گرفتاری، ذلت، انحراف و تاریکی نجات دهم در حقیقت هلال احمر نیز اقتدا می کند به نبی اکرم.

وی ادامه داد: مردم با مشاهده ی تلاش وفعالیت های نهادهای خدمات رسان می توانند خدمات حکومت و انقلاب را ببینند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: پیغمبر اکرم در روایتی از عیسی مسیح نقل می کند” یا نبی الله، ما با چه کسی بنشینیم؟ فرمود: با کسانی بنشینید که شما را به یاد خدا بیندازد. با کسانی نشست و برخاست داشته باشید که بر تجربه های علمی و خدماتی شما افزوده شود و بتواند راه و نقشه زندگی را به شما ارائه کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: هر کاری که می کنید برای خدا باشد. وقتی کسی وارد صحنه دلخراشی می شود با یاد خدا می تواند آرام شود.

وی ادامه داد: ابتکار وخلاقیت را بیشتر کنید. سطح مطالعات را برای دوام کار ارتقا دهید. آسیب شناسی کنید زیرا حوادث، ناگهان اتفاق می افتد. هلال احمر همیشه باید کارآمد، روزامد و مهیا باشد و لحظه به لحظه درانتظار حادثه.

امام جمعه شهرستان بهشهر  تاکید کرد: بررسی کنید در شهرستان بهشهر در چه مکان هایی حضور هلال احمر بیشتر نیاز است و در چه مکان هایی حضور بوده اما مثمر ثمر نبود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: با کسانی بنشینید که عملکردشان، شما را به یاد آخرت بیندازد. ما آخرت و فردایی داریم این فردا را باید در همین جلسات رقم زد. امیرمومنان فرمود” یک نشانه جامعه کامل و جامعه سعادتمند این است که همه تلاش را برای خدمات رسانی به جامعه به کار می گیرد. این اساس و فلسفه کاری همه نهادها باشد. این حکومت زمینه ساز ظهور آقا امام زمان است.

وی ادامه داد: ما ملتی هدفمند، آگاه و بصیر هستیم .مسئولین در این جامعه باید اگاهتر و بصیرتر باشند. در نظام اسلامی هر انسان دو مسئولیت دارد. هر مدیری هم مسئول است هم یک مسلمان و متدین. مسئولیت دوم، بسیاری از افراد را منضبط و متعهد بار می اورد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه افراد تلاشگر در نهادهای خدمات رسان تشویق کنید افزود:یاد خدا، استفاده از تجربیات، به روز بودن، کارآمد بودن، بصیرت و اقتدار نهادی می تواند منشا اثر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در آستانه ی ماه مبارک رمضان قرار داریم انشا الله از باقیمانده ی ماه شعبان استفاده کنید برای ورود به ماه مبارک رمضان که ماهِ خودسازی، تربیت، صیام و قیام و ماهِ فراخواندن به میهمانی ذات مقدس پروردگار است.

وی ادامه داد: فرق ماه مبارک رمضان با دیگر ماه ها در این است که خدا در همه حال به ما روزی می دهد اما در ماه مبارک رمضان خدا مستقیما یکبار بندگان را دعوت کرده.فرمود” بیایید، شما میهمانِ من هستید.پیغمبر فرمود” این ماه، ماهی است که شما به میهمانی خدا دعوت شده اید.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ماه مبارک رمضان کلاسی سه مرحله ای است اول ماه رحمت، وسط ماهِ مغفرت و در پایان ماه خداوند دستور آزادی از آتش جهنم را به همه کسانی که در این میهمانی بودند، می دهد.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید