خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: توسعه گردشگری با حفظ فرهنگ و اعتقادات دینی
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: توسعه گردشگری با حفظ فرهنگ و اعتقادات دینی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، جلسه هم اندیشی روند توسعه و بررسی چالشهای موجود شهرستان بهشهر با حضور امام جمعه معزز، فرماندار محترم، شهرداران شهرهای بهشهر، خلیل شهر و رستمکلا، اعضای شورای اسلامی شهرستان بهشهر، بخشداران و اعضای شورای بخش یانسر در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه معزز  شهرستان بهشهر در این جلسه با بیان اینکه شناخت نشانه های انسان خوب و بد یکی از مباحث مهمی است که برای رشد، کمال و تعالی باید به آن توجه کرد گفت: اولین نشانه انسان خوب اینست که انسان در درون خویش واعظی داشته باشد. واعظ درون را هم می توان به عقل معنا کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری گفت: هم‌ پیامبر درون داریم هم ‌پیامبر بیرون. پیامبر بیرون همان انبیا و پیامبر درون عقول مردم است. انسان عاقل حدیث نفس دارد که در روایت به واعظ درونی تعبیر می شود. اگر انسان واعظ درون نداشته باشد واعظ بیرون اثرگذار نیست.واعظِ درون باید بیدار و هوشیار باشد.

وی ادامه داد: دومین نشانه، انسان خوب سعی می کند از درون خودش را پاک کند. آدمی که از درون خودش را پاک نکند ممکن است چند صباحی جولان دهد اما برای همیشه نمی تواند. اگر خدا بخواهد بنده ای را خوب کند او را پاک می کند. گاهی برای آدم حادثه ای پیش می آید و راه را به خطا می رود حال این راه را ادامه می دهد؟ اگر فهمید که راه را به خطا می رود و برگردد نشانه خوبی است. جناب حُر راه را به خطا رفت و به لبه پرتگاه رسید اما این انحراف را درک کرد و پشیمان شد. این‌پشیمانی نشانه خوبیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر دین شناسی را نشانه دیگر انسان خوب برشمرد و بیان کرد: اگر خدا به بنده ای اراده خیر کند او را دین شناس می کند. دین شناسی کار هرکسی نیست. آدمی باید اعتقاداتش را تشخیص دهد.امام ‌حسین فرمود” اگر دین جدم جز با ریختن خون من پایدار می ماند شمشیرها مرا دریابید.دین شناسی شاخصه خوب آدم است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: وسعت نگاه در پرتو شناخت دین و دین شناسی تحقق می یابد. کسی که دین را نشناسد گاهی در دین بزرگ‌نمایی می کند. امام باقر(ع) فرمود” همه کمال در دین شناسی است.

وی ادامه داد: اگر کسی دین شناس نباشد گاهی شماتت های دشمن را بزرگ‌ می کند مثل شیعیان‌انگلیسی. اگر انسان ‌تشخیص دهد در دین بصیرت و بینا دارد نشانه خوب بودن آدم است. معمولا حرم های اهل بیت طوری است که زنی به خود اجازه نمی دهد بی چادر وارد حرم شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مسئولین‌گردشگری در توسعه گردشگری به دین اهمیت دهند. گردشگران باید جذبه فرهنگ دینی را ببینند. شهرهای شرقی مازندران از شهرهای مذهبی است. همین حجره و اتاق های آیت الله کوهستانی گردشگر جذب می کند. ذهن مان را به این سمت سوق دهیم که مسائل دینی و فرهنگ را برای گردشگر تعریف کنیم. مردم شهید دادند و می خواهند شهرشان آباد باشد البته با حفظ فرهنگ و اعتقادات دینی. چرا بایستی در جامعه دینی دو برادر یا دو مسئول نسبت به هم کدورت داشته باشند؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: جلسات هم اندیشی ها را بیشتر کنید. فرمانداران، نماینده، شهرداران، اعضای شوراهای شهر نشست داشته باشند. باید نواقص را حل کرد. شهر باید توسعه داشته باشد. جوانان باید شغل داشته باشند. سلایق را کنار بگذاریم و دست برادری و همکاری به هم دهیم. لقمان حکیم به پسرش گفت: هزار دوست کم است یک دشمن زیاد است سعی کن یک دشمن هم نداشته باشی.

وی با بیان اینکه جلسات هم اندیشی می تواند بسیار مفید و اثرگذار باشد ادامه داد: شهرداران برای زیباسازی شهر همّت کنند. بهشهر می تواند یکی از شهرهای نمونه در کشور باشد. می توان تله کابین داشت اما شهر را با تدیّن پیش ببریم.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر در جلسه به بیان نظراتشان پرداختند و موضوعاتی مانند تدوین برنامه توسعه شهری بلند مدت و کوتاه مدت، طرح گردشگری سنگ نو، ورودی و خروجی شهر، منشور اخلاقی و فنی  برای مدیران، جذب گردشگر و سرمایه گذار، منشور توسعه پایدار و …. مطرح شد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید