خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: ماهِ رمضان فرصت ازدیاد تقوا و ماهِ آشتی با خداست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ماهِ رمضان فرصت ازدیاد تقوا و ماهِ آشتی با خداست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در گفتگویی با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماهِ مبارک رمضان ماهِ سلامت، امنیّت و ماهِ آرامش و وقار است. ماهِ رمضان ماهِ فرصت است فرصت ارتباط بیشتر با ذات مقدس پروردگار در حقیقت ماهِ آشتی با خداست.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: ماهِ رمضان فرصت های فراوانی را در اختیار انسان ها قرار می دهد که یکی از انها فرصت بندگی و ارتباط با خداست. با تلاوت قرآن ، مناجات و استفاده از فرصت ها  از این ماه استفاده کنید

وی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت نظم و برنامه ریزی است افزود: در کلاس ماهِ رمضان می توان درس برنامه ریزی را فرا گرفت از این فرصت طلایی می توان نظم و انضباط را فراگرفت در ماهِ رمضان فرصت برنامه ریزی برای شخص روزه دار بیشتر از دیگر ماه هاست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: ماهِ رمضان فرصت ازدیاد تقواست. اگر قرآن ما را به تقوا دعوت می کند اگر ذات مقدس پروردگار متقین را دوست دارد و اگر همه بزرگان دین ما را به تقوا فرا می خوانند  زیرا ماهِ رمضان ماهِ ازدیاد تقواست. قرآن می فرماید: شما روزه بگیرید که تقوای الهی را پیشه خود کنید. حضرت امیر در نهج البلاغه خطبه ای به نام خطبه متقین دارد که اوصاف متقین را در آن خطبه بیان می کند تا انسان در مسیر تعالی گام بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با بیان اینکه ماه رمضان فرصت تقویت اراده است افزود: در ماهِ مبارک رمضان، انسان صائم وروزه دار حتی از همسر حلال خود اجتناب می کند از غذاها و آشامیدنی ها دوری می کند در حقیقت ماه رمضان فرصتی برای تمرین و تقویت اراده است.

وی ادامه داد: این ماه فرصت حُسن خلق و توجه به زیبایی های اخلاقی است. پیغمبر مکرم اسلام در خطبه شعبانیه فرمود” در این ماه مبارک سعی کنید در اخلاق تان تجدید نظر کنید پای بند به اخلاق الهی باشید. پیامبر و امامان را الگوی خود قرار دهید خداوند در قرآن پیغمبر به عنوان اسوه، الگو و مقتدای زندگی معرفی کرده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر یادآور شد: ماهِ رمضان دانشگاه خودسازی، بهره برداری، دانشگاه تهذیب و مراقبت از خویش است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با اشاره به روایتی از پیغمبر مکرم اسلام گفت: اگر مردم عظمت رمضان را می دانستند  ویا به مرحله ای کمال دینی و علمی می رسیدند که آثار و برکات ماه رمضان را می دانستند دوست داشتند تمام سال مانند ماه رمضان باشد قرآن این تعبیر را نسبت به نماز جمعه نیز دارد.آمده اگر مردم بدانند چه برکاتی در نماز جمعه است هیچ گاه نسبت به امر نماز جمعه م امامت جمعه بی تفاوت نمی شدند و پیغمبر اکرم نیز فرمود: من برانگیخته شدم تا مکارم، محاسن، فضایل و سجایای اخلاقی را در میان مردم ترویج کنم.

وی در پایان همه را به صداقت، فتوت، جوانمردی، انصاف، تواضع و فروتنی و دیگر زیبایی های اخلاقی توصیه و سفارش کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید